Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 18:56:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да бъдат облечени гостите ни?  (Прочетена 207886 пъти)
 
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: октомври 13, 2012, 20:53:06 »

Всичко е въпрос на възпитание, според мен ако някой не ни уважава достатъчно няма как да спази някакво нормално поведение, пък да не говорим за дрескод. Ние скоро като давахме една покана, двойката каза  - "толкова красива и стилна покана, явно и сватбата ще е много елегантна - трябва да търсим рокля и костюм" - за мен това е достатъчно  Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #346 -: октомври 14, 2012, 11:15:14 »

Тук е мястото да споделя, че е изключително трудно да се намерят официални рокли за майките например. Все пак се предполага, че жените са на възраст, на която няма да е подходящо да сложат нещо разголено или прекалено авангардно. Майка си хареса рокля от Булвеси. Свекърва ми обиколи Пловдив и Асеновград. Имаше магазини, в които роклите започваха от 450 лв... tease В крайна сметка намери рокля в магазин на "Иван Вазов", в който се предлагат основно по-големи номера. Тя си даде поръчка, наложи се да променят изцяло кройката, защото носи доста по-малък номер от предлаганото. Промени и моделът на ръкава. Хората се справиха страхотно, а цената беше под 150 лв  good
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #347 -: октомври 14, 2012, 21:48:42 »

На нас никога не ни е минавало през ума да зададем дрес код за сватбата. Не мога да ангажирам така хората. Ако получа такава покана, ще е удоволствие да си купя подходящ тоалет, но ще ми е притеснено и некомфортно "какво се очаква от мен"  nea

За нашите гости нямах очаквания за тоалетите, но всички ме изненадаха с тяхната сепмпост, елегантност и чар. Всички се бяха постарали доста. Дори близките ми се пошегуваха и питаха, дали специално сме си подбирали гостите. Родителите ми бяха прекрасни и стилни, кумовете също, дори малкото им синче беше в костюм и папионка  heart Страхотни бяха, за което сме им много благодарни.
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #348 -: октомври 23, 2012, 23:28:46 »

Задължително е определянето на simple dresscode, иначе рискувате половината гости да се появат по дънки и маратонки....
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: октомври 24, 2012, 11:31:15 »

Задължително е определянето на simple dresscode, иначе рискувате половината гости да се появат по дънки и маратонки....

Това многократно е коментирано- дори и да има зададен дрескод, човек ако реши да дойде с тениска и дънки, нищо не може да го спре.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: октомври 24, 2012, 11:38:08 »

Въпросният потребител ra4e1 ходи по всички сватбени теми и пуска коментари, в повечето случаи вече коментирани. Може би събира брой мнение вув форума  pardon Във всеки случай няма нужда да се коментира едно и също нещо по 100 пъти
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #351 -: октомври 26, 2012, 10:12:44 »

Ходя си по теми,които на мен ми бяха интересни когато се подготвях за моето тържество и си коментирам неща, които ме вълнуват мен.
А когато човек няма коментар по дадена тема си мълчи!
Не ми пука за мнението на някой минал през сватбената тематика от преди поне 10 години,
Форума е за споделяне и коментиране, а не за следене кой колко пъти нещо е казал!!!!!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #352 -: ноември 19, 2012, 22:00:17 »

Това пък за мен е доста тъпо. На никой не сме казвали как да се облече, ами в края на краищата всеки ще се облече според възможностите си. На съм кралица, че да ги каня на бал закрити врати. Още по-голяма простотия за мен е това да се уведомява...че на мен някой ако ми каже как да се облека може и да се замисля дали изобщо да отида. Това си е жива подигравка. Не, че няма да сложа рокля, ама все пак и аз имам акъл в главата, че сама да се облека. А пък и това, че на някой от гостите му било удобно с дънки...ами много важно. Аз пък много харесвам комбинация дънки, риза и сако. Супер яко изглежда. Че ние мъжа ми не държахме в "нормите", все пак си беше нашата сватба. Не се явяваше клоун на някой, че да ходи обесен през цялото време. Не че не беше с вратовръзка и дълга риза в средата на август, ама за официалната част. После ще ме извиняват ама не мога да си мъча мъжа заради нечий кеф...облечи си късия ръкав риза и разкара възела. И ние си слагаме пантофки и платформни после, нали? А етикета не ги толерира много и тях Wink
Активен
Peyu
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 30



« Отговор #353 -: ноември 20, 2012, 03:46:46 »

Мога да изкажа едно професионално мнение в качеството си на
фотограф които е отразил доста събития..
Хубаво е да има изискване към облеклото на гостите, защото
все пак не са на запой в селската кръчма, а на сватба ВИ. Според мен е
недопустимо да има гости по маратонки, дънки и тениска.. тръгнали като
на летен лагер. В крайна сметка давате по 2-5 000лв за украса на
ресторанта, още толкова за храна, играете си месеци с поканите
наемате хора да ви отразят събитието и плащате за всичко това една доста сериозна сума пари.
А накрая ще видите на видеото как братовчед ви играе gundam style по бели
маратонки и дънки или къси гащи. Oh my ... Не че има лошо, но поне от към уважение към вас и положения труд може да сложи една риза и обувки...
Според мен, на сватба която булката носи рокля трябва всички гости да бъдат официално
облечени! Лично мнение, но е хубаво да се замислите да добавите един ред..
Облекло: Официално good
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: ноември 20, 2012, 10:50:27 »

Не мога да повярвам, че има хора, които твърдят, че трябва да има текст за облеклото. Хората да не са малоумни, че да не знаят какво облекло е подходящо за сватба. А тези, които идват с дънки и тениски може би не е защото не искат да си сложат костюма, а защото нямат такъв. Е аз не искам да задължавам никой да си купува дрехи специално за моята сватба.

На сватбата на сестра ми имаше една млада двойка, страхотно облечени, но не им подариха нищо- нито букет, нито картичка, да не говорим за подарък...Според вас това ли е уважението, което заслужават младоженците?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #355 -: ноември 20, 2012, 11:39:00 »


Според мен, на сватба която булката носи рокля трябва всички гости да бъдат официално
облечени!
Точно на сватбата ни фотографа беше спортно елегантно и изобщо не я виня, нито го приемам като неуважение, защото се въргаляше по земята и къде ли не се катереше, за да ни направи перфектните снимки. Ако беше с друго нямаше как да си свърши работата...
А какво се случва с гостите, които нямат костюм и нямат възможност да си купят такъв или такива не каним...първо ги определяме по джоба и тогава?
И да уточня, не че на сватбата ни имаше хора по къси гащи, точно обратното. Супер ме изненадаха, че бяха изключително елегантни, а някой от тях даже се бяха съобразили с цвета на сватбата ни - лилав, включително и кръстницата. Ама не сме задължили никой и даже да нямаха възможност за костюм те пак бяха наши гости!
Активен
Peyu
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 30



« Отговор #356 -: ноември 20, 2012, 13:28:06 »

Точно на сватбата ни фотографа беше спортно елегантно и изобщо не я виня, нито го приемам като неуважение, защото се въргаляше по земята и къде ли не се катереше, за да ни направи перфектните снимки. Ако беше с друго нямаше как да си свърши работата...
А какво се случва с гостите, които нямат костюм и нямат възможност да си купят такъв или такива не каним...първо ги определяме по джоба и тогава?
И да уточня, не че на сватбата ни имаше хора по къси гащи, точно обратното. Супер ме изненадаха, че бяха изключително елегантни, а някой от тях даже се бяха съобразили с цвета на сватбата ни - лилав, включително и кръстницата. Ама не сме задължили никой и даже да нямаха възможност за костюм те пак бяха наши гости!

Виж не си права! Облеклото ни като фотографи също е много важно. Сещам се за една сватба това лято на която булката желаеше целия обслужващ персонал да бъдем в черно и с панталон. Само, че на същата сватба снимахме фотосесията 2 часа на открито слънце при 40 градуса. Е през фотосесията и не официалната част не бях по официално облекло, но сякаш не върви да влезеш в обредния дом по къси гащи..  Съобразих се с желанието и както и останалите колеги. Тук темата е доста дълга така, че да на навлизаме излишно.. smile
За гостите какво мога да кажа... Вземете за пример един изискан ресторант в чужбина, никога няма да те  допуснат да влезеш ако не си официално облечен. По вашата логика щом външния вид на гостите ви няма значение на сватба която организирате, защо наемате агенция да украсява ресторанта, драпира маси, столове, стени и тнт.. защо си купувате рокля за 2000+лв? Може и булката да е по дънки, спортно елегантна Wink
А това, че хората нямат панталон и риза не го вярвам! Защото мен ако ме поканят на сватба и не разполагам с финансова възможност да си купя 1 риза, просто ще откажа.
Ама все пак празника си е ваш, ако искате можете и по пижами да ги викнете..  yahoo

На сватбата на сестра ми имаше една млада двойка, страхотно облечени, но не им подариха нищо- нито букет, нито картичка, да не говорим за подарък...Според вас това ли е уважението, което заслужават младоженците?
Видях, че вие е направило впечатление, че на сватбата на сестра ви е имало гости които не са им подарили нищо.
Ама те заради подаръците ли са канени?..
« Последна редакция: ноември 20, 2012, 13:31:21 от Peyu » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #357 -: ноември 20, 2012, 13:37:08 »

Не съм била аз с подаръците ама както и да е blum Не е в това въпроса. Не обичам материалната страна на нещата, в никой аспект и никой няма как да ме убеди, че материалното може да е движещ фактор...без значение за дрехи, подаръци и т.н. Има много други неща, които да ти покажат дали някой те уважава или не...друг е въпроса ако сме слепи да ги видим Wink Лично мнение. Всеки да си пише каквото си иска на поканите, все пак са си техни. Аз казвам как аз виждам нещата...хората и взаимоотношенията за мен са много повече от един чифт гащи и една риза smile А и мисля, че трябва повече да се доверяваме в интелигентността на хората срещу нас...все пак не мисля, че трябва да казвам кой как да се облича...това го правя с детето си blum
П.П. И на теб ти е лесно, защото си мъж...сигурно ако беше жена нямаше да се справяш толкова добре с апарата докато си на токчета и с рокля blum blum blum
...и не мога да разбера защо изобщо се сравняваме с чужбина...хора ние сме в България, не в US или където и да е в Европа...тук нищо не е като там...ами проумейте го най-накрая! В US ако си поканен на сватба даже и да не отидеш трябва да си дадеш подаръка...тук така ли е след като се сравняваме???
« Последна редакция: ноември 20, 2012, 13:51:43 от casky » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #358 -: ноември 20, 2012, 14:36:32 »

Сещам се за една сватба това лято на която булката желаеше целия обслужващ персонал да бъдем в черно и с панталон.
А за това какво да ти кажа....определено не е моя пример за подражание...просто поредната самовлюбена, без поглед за заобикалящия я свят blum blum blum
...а не вярвам да си снимал сватбата на Уилям и това да е била принцесата blum blum blum ...ха ха ха разсмя ме danceg
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #359 -: ноември 20, 2012, 18:01:45 »

Според мен, на сватба която булката носи рокля трябва всички гости да бъдат официално
облечени! Лично мнение, но е хубаво да се замислите да добавите един ред..
Облекло: Официално good

 good
Напълно съгласна!
И не говорим за финансови възможности, защото всеки има поне една риза и панталон!
Говорим за уважение все пак, към традициите, към бъдещото семейство,
Защото иначе става като в пернишкият виц за анцуга-за всеки ден или за сватба.....
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines