Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 18:58:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да бъдат облечени гостите ни?  (Прочетена 207887 пъти)
 
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: февруари 21, 2012, 17:04:16 »

Преди броени дни разговарях с интернационални младоженци, мои близки приятели. Казаха, че в държавата, в която ще е церемонията традицията (или по-точно практиката) е мъжката част- и младоженец, и гости да наемат смокинги за церемонията. Според мен е въпрос на време да се появят подобни методи на обличане и в България, просто трябва време да узрее като идея. Преди 7-10 години всички биха били скандализирани да направят цветна сватба или такава в черно, днес колкото по-нестандартно, толкова по-интересно.

Напълно съм съгласна. Сватбените традиции се променят. И аз категорично мисля, че ще дойде време и в България да се ходи по този начин на сватби. Сватбата все пак е едно от най-официалните и важни събития и човек трябва да облечен подобаващо. Пак не казвам  официално, защото както уточнихме има тематични сватби. Но мен ако ме поканят на сватба с тематика "герой от приказка" и така бих се облякла за идеята и с уважение към домакините.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #241 -: февруари 24, 2012, 21:03:25 »

радвам се като виждам, че вече дрес код не е мръсна дума. надявам се скоро да стане съвсем нормално в бг. преди няколко месеца темата подскочи само при споменаването на дрес код... мойте гости го приемат много добре.  give_rose
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #242 -: февруари 24, 2012, 21:09:50 »

персоналът на ресторантът също беше много отзивчив и се съгласиха без коментари да сложат белите папионки и бели ръкавици, които ще им предоставя.  smile
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: февруари 24, 2012, 21:12:44 »

Аз останах учудена, че почти всеки от моите гости ме е попитал дали ще имаме дрес код и ако да- какъв.  Взема да сложа пък  crazy
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: февруари 24, 2012, 21:15:06 »

персоналът на ресторантът също беше много отзивчив и се съгласиха без коментари да сложат белите папионки и бели ръкавици, които ще им предоставя.  smile


Еееее, това вече е страхотно. А, бе ще се научат и в България, ама трябва малко време и повече конкуренция.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #245 -: февруари 25, 2012, 02:28:06 »

радвам се като виждам, че вече дрес код не е мръсна дума. надявам се скоро да стане съвсем нормално в бг. преди няколко месеца темата подскочи само при споменаването на дрес код... мойте гости го приемат много добре.  give_rose

Не си права, дрес код не е мръсна дума в БГ. Вярно е че ще мине време докато се наложи като нещо хубаво, но все пак не растем по дърветата. Както по-назад дискутирах в темата, тук проблема е че, все още няма условия. Причините са основно 2 - общото финансово състояние на хората  ( гостите) и предлагането на пазара. Съгласи се че тук просто няма предлагане. В Англия има специални магазин, продават се костюми специално за това и са по 40-50 паунда. Тук у нас за 200-300лв смокингите са в пъти по зле от най-евтините в Англия, и забележи, НЕ СЕ ПРЕДЛАГА избор на номера. Еми съгласете се, че даже и да искаш, пак няма нужните условия. Относно финансовото състояние на баба ви  с пенсията от 135лв,или леля ви, която е безработна от 2г например,  изобщо няма да коментирам как се свързва с дрес кода. За персонала, който участва в сватбите - крайно време е да има някаква етика и облекло! Аз например имам в сайта си снимки на шофьор на лимузина от една сватба в Германия, с шапка и ръкавици, както по филмите. Тука като ги гледам по сватбите с дънки и маратонки ( говорим за шофьор на лукс лимузина), направо си умирам от смях.
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: февруари 25, 2012, 02:39:31 »

Не си права, дрес код не е мръсна дума в БГ. Вярно е че ще мине време докато се наложи като нещо хубаво, но все пак не растем по дърветата. Както по-назад дискутирах в темата, тук проблема е че, все още няма условия. Причините са основно 2 - общото финансово състояние на хората  ( гостите) и предлагането на пазара. Съгласи се че тук просто няма предлагане. В Англия има специални магазин, продават се костюми специално за това и са по 40-50 паунда. Тук у нас за 200-300лв смокингите са в пъти по зле от най-евтините в Англия, и забележи, НЕ СЕ ПРЕДЛАГА избор на номера. Еми съгласете се, че даже и да искаш, пак няма нужните условия. Относно финансовото състояние на баба ви  с пенсията от 135лв,или леля ви, която е безработна от 2г например,  изобщо няма да коментирам как се свързва с дрес кода. За персонала, който участва в сватбите - крайно време е да има някаква етика и облекло! Аз например имам в сайта си снимки на шофьор на лимузина от една сватба в Германия, с шапка и ръкавици, както по филмите. Тука като ги гледам по сватбите с дънки и маратонки ( говорим за шофьор на лукс лимузина), направо си умирам от смях.


Съгласна съм с теб. И за персонала и за DJ - те, операторите и всички които наемане трябва да се съобразяват с облеклото си в този ден. За съжаление повечето от тях идват по дънки и маратонки.
Ясно е, че в близките години няма да стане масова практика гостите да са със смокинги, но поне да не са и по дънки. Има още една повеля, че на сватбата само булката трябва да е в бяло. За това като видя някоя дама да се е накиприла в бял тоалет на сватба ми става също толкова тъпо.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #247 -: февруари 25, 2012, 03:59:47 »

За последното не съм съгласен. В Англия го чух за първи път. Това е един вид, да не се засенчва булката, но аз го приемам малко за комплексарщина. Булката никога не можеш да я засенчиш. Още повече, че между обикновените бели и сватбените рокли разликата е голяма. За Видеото и фотото има един проблем. Не може да са с костюми, неудобно е. Има си друг вид прилично облекло за случая.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #248 -: февруари 25, 2012, 12:29:56 »

Делийски, когато търсенето се увеличи ще има и предлагане.
облеклото на майки и баби се поема от нас и вече част от дългите официални рокли са закупени (не от бг). много се радвам също, че им стават и харесват  yahoo
с всички участващи екипи също е разговаряно на тема облекло и нямам притеснения. специално за водещата облеклото и презентацията на други сватби беше един от критериите да се спра точно на нея. на всички снимки и нейни клипчета, които бях гледала изглеждаше страхотно, в тоалет съобразен със сватбата, прическа и грим.
за да не се получават ситуации на видеооператор по джапанки и т.н. просто трябва да се обсъди предварително.
фотографите са единственият екип, който оправдава каквото и да е облекло, защото трябва да им е удобно и практично. тук също нямам притеснения, защото моят екип работят в черни дрехи, което ме устройва напълно.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #249 -: февруари 26, 2012, 00:52:42 »

фотографите са единственият екип, който оправдава каквото и да е облекло, защото трябва да им е удобно и практично.
Не разбрах видеооператора защо е изключен от този списък? На него не трябва ли да му е практично? Според мен ситуацията е абсолютно аналогична. Правилно си отбелязала, че твоите фотографи си имат работна визия. Всички професионалисти имат такава визия. Тези с джапанките и късите гащи, отдавна не се числят към професионалистите.
Активен
MaryM
Любопитен
*
Публикации: 25


« Отговор #250 -: февруари 27, 2012, 18:36:10 »

радвам се като виждам, че вече дрес код не е мръсна дума. надявам се скоро да стане съвсем нормално в бг. преди няколко месеца темата подскочи само при споменаването на дрес код... мойте гости го приемат много добре.  give_rose
Простата истина е че решаващи са манталитета/средата на младоженците. Обикновено хората се движат в еднакви или сходни среди, които предопределят вкусовете и разбиранията какво означава официално събитие и какъв е подходящия вид за него. Проблемът е че при сватбено тържество  въпросната среда представлява едно ядро от около 70%, като остатъка е странични случайно попаднали хора. В този случай могат да се очакват неприятни изненади, както установих от собствен опит Wink. Така че не е лошо точно този "сегмент" да бъде подходящо уведомен за определения дрес код на събитието (по принцип когато е посочен дрес код в покана той е задължителен! всеки разрез с него е чиста проба лошо възпитание). Този дрес код според мен касае и присъстващите по работа DJ, фотограф и оператор; или ако не е възможно да се появят/работят в костюм с риза и вратовръзка, то могат да дойдат в този вид и като допустимо изключение да си свалят, например, сакото. Всякакви други вариации за мен са неприемливи. Но както уточних - хората са различни и имат различни изисквания. В тази връка има и различен клас професионалисти/обслужване на съответната цена.





Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: февруари 27, 2012, 19:06:23 »

В световен мащаб на всички официални събития и обслужващия персонал се задължава да е с костюми- оператори, журналисти, стюарди, сервитьори и т.н. След като те могат да работят така значи не е невъзможно и мисля, че българските не могат да са над тях. Сега може да ме разпънете, но това е факт.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #252 -: февруари 27, 2012, 20:48:18 »

Kalama, ще те разпънат професионалистите, защото не им харесва нарастващата тенденция булките да знаят какво искат и да го изискват!
абсолютно съм съгласна с теб  give_rose
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: февруари 27, 2012, 21:18:02 »

Народът го е казал. "Който плаща той поръчва музиката".
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #254 -: февруари 27, 2012, 22:44:35 »

В световен мащаб на всички официални събития и обслужващия персонал се задължава да е с костюми- оператори, журналисти, стюарди, сервитьори и т.н. .........

Не зная колко опит имаш в това което твърдиш, осведоми се по-детайлно. Видеооператорите, фотографите, музикантите и артистите са т.н. ВИП персонал и си има специални правила относно тяхната работа и облекло. Това е единствената категория хора, който не можеш да юркаш , както сервитьора в ресторанта. Ти имаш право да искаш, те имат право да поставят условия. Може да изискваш да направят най-нестандартните снимки, да снимат от най-необикновените позиции и гледни точки, можеш да изискваш облекло , което е подходящо за случая, но не можеш да изискваш костюми!!!. Не защото това е прищявка, а защото нито един фотограф няма да се пльосне на тревата с костюма си, за да ти достави удоволствието сътворявайки най-нестандартния кадър. Нито един оператор няма да си направи труда да тича с официални обувки, защото вместо най-важната секунда от твоята сватба,  може да изпусне камера за 15 бона.  За възможността да ти се сцепи официалния панталон ( заместил елегантния!), по време на някоя по нестандартна позиция за снимане, въобще няма да говорим. Добре е да изисквате, още по-добре е да разсъждавате с мозък и да знаете какво искате!!!
« Последна редакция: февруари 27, 2012, 22:46:52 от Deliysky » Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines