Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 03:53:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да бъдат облечени гостите ни?  (Прочетена 207935 пъти)
 
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #150 -: ноември 03, 2011, 12:04:52 »

theone уточнението звучи разумно  good така ще направиш максималното гостите да разбера за какъв точно официален стил говориш.  Wink
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #151 -: ноември 03, 2011, 12:14:50 »

Според мен всичко е до култура!!
Лично за мен говоря ако получа покана за сватба в ,която изрично е споменато коктейлна рокля ше се обидя- Аз рокли не нося !!! Слагала съм 2 пъти през живота ми рокли - веднъж на бала , и вторият път на моята сватба.
Но аз говоря лично за себе си - не бих си позволила да отида с дънки ,а бих се облякла подобаващо за случая,затова казвам всичко е до клутурата на човек !!
За един е нормално да отиде  дънки ,дори бях на една сватба на която имаше господин с къси панталони ,което е лично недопостимо за мен ,а една госпожа на видима възраст на около 35 година с готино тяло беше с къс потник и пъпа отвън.Черешката на тортата беше ,когато си сложи един колан от тез дрънкащите ,вдигна си полата за да стане по къса и започна да играе ....бях помрачена!!!!

Така че ми се струва излишно да се опоменава в поканите дрескода ,поради простата причина,че всеки има различни представи за официално облекло.
 :offtopic:И пак казвам ,не искам да обидя theone това е моето мнение и не искам да го налагам на никой
theone ако съм те засегнала по някакъв начин те моля да ме извиниш give_rose
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #152 -: ноември 03, 2011, 12:25:22 »

според мен, подобно уточнение (на theone) е точно заради липсата на култура в подобни хора..  pardon Ти разбираш смисъла на "официално облекло", но има хора, които не го схващат както трябва. (например за тях е къса пола и гол пъп  crazy) Ако подобно уточнение е направено елегантно няма повод за обида..  pardon
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #153 -: ноември 03, 2011, 12:31:58 »

според мен, подобно уточнение (на theone) е точно заради липсата на култура в подобни хора..  pardon Ти разбираш смисъла на "официално облекло", но има хора, които не го схващат както трябва. (например за тях е къса пола и гол пъп  crazy) Ако подобно уточнение е направено елегантно няма повод за обида..  pardon

Ако го погледнем от тази страна - нека се дават такива покани само на хора с неясна ориентация към официалното облекло  blum а не на всички.
А и мила не мога да задължа примерно баба си да си купи рокля ....финанси... знаете че всичко опира до тях .
На нашата сватба имаше само 2 -ма господа и една жена с дънки .. но не се подразних - за мен беше важното че те са там точно в този момент.
Дори и не съм огледала кой с какъв тоалет беше - дънките ги видях на видеото.
smile
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #154 -: ноември 03, 2011, 12:39:26 »

В случай, че някой е решил да дойде по къси панталонки, надали black tie ще му говори нещо Wink А и не мисля, че трябва да позволите това, че някой е дошъл със странно облекло да ви развали настроението и едва ли не да провели сватбата. В крайна сметка, ако цяла нощ звучат валсове, надали на някоя госпожица/госпожа би й хрумнало да си навие полата и да подхване кръшни ритми smile
theone, надявам се, да не се разсърдиш и от моя пост.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #155 -: ноември 03, 2011, 13:06:38 »

В случай, че някой е решил да дойде по къси панталонки, надали black tie ще му говори нещо Wink А и не мисля, че трябва да позволите това, че някой е дошъл със странно облекло да ви развали настроението и едва ли не да провели сватбата. В крайна сметка, ако цяла нощ звучат валсове, надали на някоя госпожица/госпожа би й хрумнало да си навие полата и да подхване кръшни ритми smile
theone, надявам се, да не се разсърдиш и от моя пост.

Мила на тази въпросна сватба ... то беше чудо и си права че ако има само валсове няма да си позволи това ,нооо въпреки и да няма дамо валсове не оправдава това нейно поведение ,което лично е грозно за мен !!
Добре че на нашата сватба нямаше такива изцепки и такава музика  blum
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #156 -: ноември 03, 2011, 14:48:49 »

Ето един нагледен пример как е вписано изискването за облекло- поканата на Кейт Мидълтън и принц Уилям- долен десен ъгъл:



Разбира се, както виждате, текста е доста изчистен, няма да пасне ако поканата завършва с онзи всеизвестен пасаж:
Приносителят се задължава:
1. Да не напуска купона трезвен;
2. Да играе хора и ръченици;
и така нататък   Wink
Всеки детайл е от значение за първоначалното впечатление, което ще внушите за тържеството. Винаги има дебелокожи и приятно разсеяни, на които трябва да се каже дирекно в очите, но те са предварително известни.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #157 -: ноември 03, 2011, 15:15:43 »

класика! прекрасно хрумване да погледнеш как е написано в кралските покани!
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #158 -: ноември 03, 2011, 15:44:27 »

theone, black tie е вторият по "тежест" дрескод и за мъже означава задължително смокинг. Браво, ако успеете да организирате толкова "тежка" сватба, но няма ли да затрудните много гостите? За мъжете обикновен кюстюм предвиждат дрескодовете formal, semi-formal, black tie optional и cocktail... Eто тук пускам нещо, макар че в разни английски сайтове го има обяснено много по-добре, разбира се: http://margaritta.dir.bg/2dekemvri/06dresscode.htm
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #159 -: ноември 03, 2011, 16:33:39 »

rozovka, мнението ми напълно съвпада с твоето! Слагането на този дрес код само по себе си поне за мен предполага тежест на събитието...и в такъв слуай поне според мен трябва и младоженците бая да се постараят Wink
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #160 -: ноември 03, 2011, 16:40:41 »

rozovka, black tie за мъжко облекло е чисто и просто тъмен костюм (с нормално официално сако), бяла риза и тъмна вратовръзка или черна папионка. по избор може да се носи елече под сакото. типът облекло, за което предполагам, че си мислиш се нарича morning suit или top hat

ето няколко примера:

- black tie
http://www.google.co.uk/search?q=black+tie&um=1&hl=en&gbv=2&tbm=isch&ei=SaayTsGXI8z34QTWj4DEAw&start=0&sa=N

- morning suit
http://www.google.co.uk/search?q=morning+suit&um=1&hl=en&gbv=2&tbm=isch&ei=SaayTsGXI8z34QTWj4DEAw&sa=N&oq=morning+suit&aq=f&aqi=g10&aql=1&gs_sm=e&gs_upl=21296l23499l0l24499l12l9l0l0l0l0l812l2171l4-2.1.1l4l0

- top hat
http://www.google.co.uk/search?q=top+hat+suit&um=1&hl=en&gbv=2&tbm=isch&ei=SaayTsGXI8z34QTWj4DEAw&sa=N&gs_sm=e&gs_upl=21296l23499l0l24499l12l9l0l0l0l0l812l2171l4-2.1.1l4l0&oq=top+hat+suit&aq=0&aqi=g1g-S1&aql=1

надявам се, че това малко изяснява нещата.  smile
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #161 -: ноември 03, 2011, 19:31:56 »

Твърдо съм " ЗА" официалното облекло на такива събития. Ако е неприемливо според Вас да се напише на поканата може съвсем дискретно, когато се дава поканата да се упомене за официалното облекло. Наистина е трудно в днесшно време всеки да си позволи да е облечен с костюм, но един прав мъжки панталон с една ризка ( която позволява носене и след случая) мисля, че също седи много добре. Възрастните хора си имат техен си стил на обличане и понякога трудно може да ги убедите да бъдат облечени както би Ви се искало. Присъствала съм на сватби, на които имаше хора облечени все едно са излезнали пред блока на лафче. Уж не е фрапиращо, но на базата на останалите хора с костюми си личеше ужасно много.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: ноември 03, 2011, 19:47:20 »

Аз съм за официалното облекло на сватбите и никога не съм си позволявала да отида неглиже.
На моята сватба имах чичо по дънки и честно казано се подразних, защото причината не беше с в липсата на подходящ панталон.
На сватбата на девер ми, подчертавам, че не съм била, само снимки съм гледала, над 2/3 от гостите са с дънки: деца, жени, мъже. Ей, страшно грозно bad все едно не на сватба, ами на базар са тръгнали.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: ноември 03, 2011, 21:34:05 »

Абсолютно съм съгласна с posum! На моята сватба слава богу всички проявиха здрав разум, включително и бабите и дядовците lol нямаше нито един човек с дънки или с друго неподходящо облекло, напротив имаше и някои от дамите, които се бяха престарали- с официални дълги рокли и официални прически, но като краен резултат беше супер smile Сега, като си гледам снимките, определено има значение и това!
За вписването на дрескод в поканата не мога да коментирам, но ако се притеснявате дали няма да обидите гостите, можете да им го поднесете по друг начин. Например, в разговор за сватбата, да наблегнете на това, колко официално ще е събитието, как всичко ще е изпипано откъм украса и т.н. Това може и да ги накара да се замислят smile
Активен
bella_mi
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #164 -: ноември 03, 2011, 21:36:55 »

Момичета, не че нещо, ама ако на мен някой ми поднесе покана с дрес код под мотото "Мъж ти в black tie, а ти в рокля на Шанел", знаете ли кога ще отида на сватбата му? Точно никога! Ако това нещо го поднесете на човек, който знае кога как да се облече, ви гарантирам, че няма да му стане особено приятно (aз ще се обидя, честно, защото се смятам за що годе културна и интелигентна жена, знаеща как да се облече по различни поводи), а този, който така или иначе няма вкус, едва ли ще знае изобщо що е то black tie и има ли почва у нас и пак ще дойде по къси гащи и джапанки. В този смисъл да се налагат чак пък такива дрес кодове ми се струва доста неуместно, още повече да се взима Кралската сватба за пример, нали ви е ясно, че там дори и поканите се правят по протокол?
Излишно се втелясвате и си създавате неприятни емоции като мислите и за облеклото на гостите. В крайна сметка "По дрехите посрещат, по акъла изпращат".
« Последна редакция: ноември 03, 2011, 21:41:21 от bella_mi » Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines