Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 01:35:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомри,Ноември,Декемвр  (Прочетена 142954 пъти)
 
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 27, 2014, 17:13:53 »

Момичета гърдите са забранени по време на бременност каквото и да искате да ги правите.Дали да ги масажирате, триете, търкате или друго.Предизвикват се контракции и свиване на матката.

Абсолютно!!! По-добре не рискувайте.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #46 -: март 31, 2014, 13:12:37 »

момичета,я споделете как са ви изследванията,моя хемоглобин е 105 което е леко нисък и ми предписаха феро-фолгама ама защо ми казаха 3по 1 а в листовката пише при бременност 1 тааблетка дневно.При вас как вървят нещата?споделяйте по често smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 31, 2014, 14:17:23 »

И аз пиех 3x1 феро фолгама, така че споко.
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 31, 2014, 16:31:06 »

jasminne и аз точно това се притеснявах че мие нисък моя 108, преди бях анемична незнам дали съм се оправила след това всичко ми беше в рамките и ся пак нисък.....на 09.04 съм на преглед ще видим какво ще ми изпише. Другите неща как са ти ? еротроцити и т.н
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #49 -: март 31, 2014, 23:26:23 »

ами аз лично не съм си виждала изследванията,понеже чак след месец ще ходя,звънах на доктора и каза че всичко е добре само леко нисък хемоглобин.сега като му занеса картончето с кръвната група и там ми е мн оплетено с резусите да видим какво ще каже,моя резус е отрицателен а на бащата положителен.попринцип не пия нищо до края на 3 месец  ми казаха фолиева киселина и сега където ми изписа за желязото
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: април 01, 2014, 09:53:58 »

jasminne,  и аз съм А-, а бащатата е 0+, до колкото знам и ми каза моята ще ме гледа следващия път за анти тела, по принцип с отрицателен фактор като има един от родителите особено майката е под наблюдение, т.е. по чести прегледи, а сега особено и ако са различни и на двамата родители сигорно повече се следи...нз на 09.04 ще ходя ще пиша какво е станало след прегледа.А доколкото съм чела се бие една имунизация на майката и бебето след раждането. Ама нали знаеш друго е да си чел друго е да ти кажат. За кога си ти?
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #51 -: април 01, 2014, 15:13:35 »

да и аз така съм чувала и чела,аз сега влязох в 4 месец и края на април ще ходя на преглед тогава доктора ще каже за антителата.иначе всеки път термина ми е различен на ехографа края на септември или началото на октомври ми показва. а искам да попитам при вашите доктори как е с плащанията на мене ми казаха 2 прегледа на ехограф по картон са безплатни след това се заплаща 30лв ако искаш да те гледат на ехограф,мои познати ми казвта че винаги са ги гледали и не са плащали за това.то в случая ако нямаш възможност да даваш 30лв за какво да ходиш на преглед
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: април 01, 2014, 15:56:21 »

Момичета за резусфакторите не се притеснявайте. Аз съм 0-, а съпруга ми А+. Дъщеричката ни взе изцяла кръвната група на татко си и на мен ми сложиха ваксина /гамаглобулин ако не се лъжа се казваше/, която се слага до 72 часа мисля, след раждането. Пусках си 3 пъти през бременноста изследвани за антитела и нямаше такива. Даже да ви призная си мислех, че щом няма антитела е взела моя резусфактор..ама не
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: април 01, 2014, 17:06:49 »

Jasminne наистина по здравна са 2 прегледа в началохто и после в 5/6 месец. Затова в болницата в коята  ще раждам пуснаха "вип карти" за неограничен бр прегледи, ехографи и пр. за 200лв
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 02, 2014, 11:27:23 »

Искам и аз да се запипа тук, че ми е много мила темичката и да помагам с каквото мога. smile
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #55 -: април 03, 2014, 16:31:03 »

veseto_87 добре дошла.
Да се отчета и аз набързо след вчерашния преглед - официално термина ми е 03.10, последните няколко пъти беше 26.09, не разбрах защо така се промени. Ехографа показва едно, компютъра според последния цикъл друго. Не че нещо, ама явно ще съм на тръни между 26,09 и 03,10  Wink
Бебето засега върви с една седмица напред, аз продължавам да не съм качила и килограм.
Даже кантара на докторката ме изкара с 2кг. по-малко, отколкото домашния, явно ще трябва да я почерпя хахах
Аз също съм с отрицателен резус фактор, а мъжа ми е с положителен. Изобщо не го мисля - ще ми пуснат няколко пъти изследване за антитела, а живот и здраве като родя, най-много да отнеса една ваксина  smile
Хемоглобина ми е 127 (долната граница е 120),чувствам се чудесно (пу-пу да не ми е уроки) и се наслаждавам на бременността - не че ми личи, но важното е, че аз го знам.
Нямам търпение да усетя първите ритничета и да разберем пола.
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 03, 2014, 18:53:41 »

Noir отрицателен резус ли си. ?аз съм А- а моя 0+
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: април 03, 2014, 20:59:11 »

Терминът се определя по цикъл. Ехографът може да показва ралични неща. По него Анди вървеше 3 седмици напред.
Иначе и аз съм 0-, а мъжът ми А+. И Анди  е взел кр. група на баща си. И аз си получих инжекцията.
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: април 04, 2014, 09:32:17 »

Ехографът е по-точен, според размера на плода се определя в коя седмица е. Компютъра го смята по формула, но овулацията може да е била по-рано или по-късно. Съответно ако е по-късна, термина се измества по-назад /+няколко дни/ и обратно.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: април 04, 2014, 10:05:48 »

Терминът обаче се определя по цикъл, а не по ехограф.  Ехографът показва с какви приблизителни размери ще се роди бебето на термина, определен от последния цикъл. Ако бебето върви 2 седмици напред по ехограф, това не означава, че ще се роди 2 седмици по-рано, а че ще бъде по-голямо около термина. Ако терминът се определя по ехографа, аз трябваше да родя в 8ми месец. Затова общоприетата формула е датата на ПРМ. За да е еднакво за всички.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines