Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 11:05:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомри,Ноември,Декемвр  (Прочетена 142961 пъти)
 
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: март 26, 2014, 12:44:54 »

Хайде и аз да се включа Wink
Noir, аз раста с дни... Както казва моето мило вече съм на зърнена диета - каквото зърна и го ям funnytooth
Имам си едно хубаво коремче, което пак той ми казва, че не е от бебето, ама пък много си го харесвам..
При мен нещото, което малко ми пречи са ми гърдите. Много бързо ми растат. Вече съм с почти два размера отгоре, като имайте предвид, че и преди си бях надарена.. То направо вените ми се виждат и много ме сърби кожата. Вече се мажа и с маз и да си призная само тя ме успокоява.
А да попитам какъв е този тест БХС и кога се прави?
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #31 -: март 26, 2014, 13:46:46 »

Ани,  БХС-то най-просто казано е изследване(вземат ти кръв), на база на което се прави оценка на риска за разни вродени аномалии и генетични болести като синдром на Даун например и др.
 Има ранен 11-13+6 седмица и късен 15-19+3 седмица.
Резултатите по принцип са статистически и не дават гаранция на 100%, че на бебето му има нещо, но все пак дават някаква информация. Много жени избират да не го правят, а правят фетална морфология.
Ти коя седмица си щом вече се наслаждаваш на коремче? На мен и гърдите не сами пораснали много, въпреки че мъжа ми твърди обратното. Все го бъзикам да се възползва сега, че после окупатора няма да му даде възможност и сигурно ще има борба за тях хахах
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 26, 2014, 14:16:01 »

Хехе, да знаеш, че мъжът ти знае по-добре от теб Wink
Аз малко напълнях последните два месеца и си имах вече малко коремче, а сега ям непрекъснато и може би това е причината.. Иначе съм едва в 8 г.с. и като гледам е рано.
На преглед ще ходя чак към края на април, така ми каза лекарката. Тя каза, че тогава ще правим разни изследвания и вече ще ме гледа на ехографа.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #33 -: март 26, 2014, 23:52:42 »

момичета аз вече не знАм какво ще правя,толкова бързо качвам килограми и раста на корем и гърди,че направо се плаша,тази седмица влязох в 4 месец и не знам кое колко е нормално,но имам доста голям корем  и не знам до края каква ще стана.успокоявам се с това че,поне е за хубаво.аз започнах да се мажа с една емулсия на мама дона.не знам дали ще има ефект.а на изследванията показа само нисък хемоглобин ,но ми казаха че при бременните е нормално.лека бременност на всички и споделяйте по често как минават дните ви
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 27, 2014, 09:15:51 »

Жасмин, разбирам те... Аз съм едва в началото, а коремът ми е все едно съм в 3-ти месец.. Снощи на вечеря се усетих, че ми е трудно да се спирам да се храня. Докато не ми стане тежко не спирам... Много трудно приех тази мисъл.. Ще трябва да положа някакви усилия, защото не знам къде ще му излезе края. Най-малкото не е полезно за бебчо..
А да ви питам този БХС тест кръвен ли е?
Чувала съм, че има тестове, за които се взима секрет от плацентата, като при една позната беше пагубно и направи аборт в 6-я месец.. Не знам точно за какво е бил нейния тест, знам само за резултата.

Спокойно и прекрасно бременеене  give_rose
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #35 -: март 27, 2014, 09:42:45 »

на мене ми правиха само кръвни изследвания и понеже нямах картонче с кръвната група си направих наново.чувала съм за изследванията за синдром на даун че с еправят при жени над 30 защото има по голяма вероятност,тогава вземат от плацентата моя позната на 35 години ходи в софия за такова изследване и в края на 6 месец остановиха че бебето не се храни и я изродиха принудително.успяха да спасят бебето вече е голяма кака жива и здрава.Аз имам огромно доверие на моя доктор и само каквото каже той,ще направя.никакви изследвания и процедури на моя глава
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: март 27, 2014, 09:52:31 »

Здравейте момичета,то тук може да прочетете по подробно за БХС http://genetika.maichindom.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3/

А иначе накратко-да това е кръвен тест,който обикновено се съчетава с фетална морфология,тъй като трябва да се измерят някои параметри на бебето,за които ще си прочетете.Това ,за което говорите (изследване на околоплодната течност) е амниоцентеза и се прави,когато резултатите от БХС не са задоволителни,когато майката е над определена възраст,фамилна обремененост и др.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 27, 2014, 10:37:37 »

Дам... мерси за разясненията. Иначе и аз твърдо съм решила, че абсолютно нищо не правя без да ми каже моята докторка. Така и трябва да бъде smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: март 27, 2014, 10:46:42 »

Жасмин, разбирам те... Аз съм едва в началото, а коремът ми е все едно съм в 3-ти месец.. Снощи на вечеря се усетих, че ми е трудно да се спирам да се храня. Докато не ми стане тежко не спирам... Много трудно приех тази мисъл.. Ще трябва да положа някакви усилия, защото не знам къде ще му излезе края. Най-малкото не е полезно за бебчо..
А да ви питам този БХС тест кръвен ли е?
Чувала съм, че има тестове, за които се взима секрет от плацентата, като при една позната беше пагубно и направи аборт в 6-я месец.. Не знам точно за какво е бил нейния тест, знам само за резултата.

Спокойно и прекрасно бременеене  give_rose

Ани, спокойно, когато бебо порасне малко и почне да те попритиска ще ти става тежко много бързо и ще се налага да хапваш по 4-5 пъти, но в доста по-малки количества. При мен е така.

Момичета, не е изключено и съвсем рано (8гс примерно) да се вижда коремче, но това е нормално подуване от газове и тн.

За амниото, както Ради е написала, се препоръчва при притеснителни други резултати - дано на никоя от нас не се налага да го прави. Той е инванзивен и има риск 1-2% за плода. По чужди форуми четох за доста случаи, когато всичко е било ок, но все пак рискът си е риск (още повече, че ако само БХС е кофти и още не е правена ФМ е нелепо според мен да се прибързва с амнио, тъй като БХС дава само статистика)
И аз имам "проблем" с бързото уголямяване на бюста. Не мога да закоп0чая никоя риза lol. Аз ходих профилактично при мамоложката ми (имах притеснения от предишен преглед, не че е нужно да се ходи), та тя ми даде съвет докато си взимам душ с гъбата (най-добре с такава от естествени водорасли) да се прави масаж във формата на осмица, за да се подпомогне добро оформяне на млечните каналчета.

Леко бременеене на всички ни smile!
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: март 27, 2014, 11:31:10 »

Ах, благодаря за идеята за масажа. Аз задължително си правя масаж всяка вечер, защото освен че ме сърбят (явно от растежа) ме и болят. А само като ги масажирам се успокояват.

Иначе да вметна, че и аз нямам ризи, които да ми стават, както и рокли или сукмани.. Нещо, което не е разтегливо не ми става на гърдите  girl_impossible
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #40 -: март 27, 2014, 11:40:59 »

Момичета, нормално е да не ви стават дрехите, особено ако сте слабички и дрехите ви са вталени, супер бързо ще ви отеснеят. На мен около 12-13 седмица единствено ми ставаше 1 много разтеглива рокля и 1 панталон (който ми беше голям на талията и за това ми ставаше). Взех си 2 панталона - 1 спортен, 1 официален и 2 рокли и си карам с тях.

Милениту е права, че до към 10-11 седмица коремче се появява, но то е основно от подуване, а не от бебчето, и аз бях подута като балон тогава за това и спряха да ми стават дрехите.

А междудругото, вие нови сутиени ще си взимате ли?

Ани, да ти кажа за яденето, аз имах такъв период много в началото, може би беше между 10-14 седмица, е нямах наяждане! Постоянно бях гладна, че и ми призляваше, ако не ям! Посъветваха ме да си хапвам колкото искам и така и направих, с времето ми поотмина апетита и нещата се нормализираха. Недей да трупаш огризения, сега е периода да се отпуснеш и да слушаш тялото си, то най-добре знае от какво има нужда. smile Както съм казвала в другата тема въпреки голямото ядене съм качила нормално килограми за сега, така че не ми се е отразило чак толкова зле. Все пак избягвай сладко и разни боклуци - пържено и полу фабрикати, т.е. като ще ядеш поне да са полезни за бебето неща. Wink
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 27, 2014, 11:50:47 »

Момичета извинявайте, че така нахлувам в темичката ви..но мачкането и триенето на гърдите може да предизвика контракции на по късен етап. Та съвета ми е да се консултирате с вашето АГ за всеки случай. Пак се извинявам за нахлуването  give_rose
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: март 27, 2014, 12:11:27 »

Да, такива са дрехите ми и много бързо ми отесняха, но най-вече на гърдите. Аз все още панталон не купувам, защото мисля, че бързо ще ми отеснее. Ще си взема малко по-натам, като се пооголемя. Иначе ходя сако с разтегливи рокли и те ме спасяват за момента.

А пък за коремчето... поне ще кажа на милото, че не е само от яденето  Girl_hide

Аз си взех сутиен без каквито и да било подплънки, защото ми идват много и ми е некомфортно. МъжО ми се изръси доста за него с идеята да ми е удобен, а вече малко ми е тесен и честно казано бленувам да се прибера вкъщи и да си сложа някое бюстие. Използвам си някои от старите сутиени, тъй като имах периоди, в които гърдите ми бяха отново наедрели и засега горе-долу удържат положението.
Гледах за някакви сутиени за бременни, но на  това, което попадам са сутиените за кърмене..

А за храните аз си ям, каквото ми се яде, но ям абсолютно здравословно, като не ям мазнини, пържено или полуфабрикати. Храня се с много плодове и зеленчуци, даже вече обмислям зелените чушки да си ги хрускам като ябълка в работата crazy.. Естествено, ако ми се прияде нещо от сорта на Мъкдоналдс и сие, ще си взема нещо малко, защото ще ми се е прияло..

Цвета, благодаря за съвета ти smile Все пак не говорим за триене и мачкане, а за масажиране, защото това е необходимо и за самата кожа, най-малкото.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #43 -: март 27, 2014, 12:21:19 »

Цвети, а и всички бъдещи и вече мами от другите теми, са супер полезни да дават мнения и съвети, защото  сте напред с материала. Добре сте дошли  give_rose
И аз чета в септемврийската тема, въпреки че не се включвам, но научавам много неща така.
А пък за порасването на корема всеки е толкова индивидуален и зависи от много фактори - едни трупат по-бързо килца, други пък имат по-стегната мускулатура на корема и не им се отразява рязко промяната.
Важното е бебето да е добре, пък те килцата после ще се стопят като почнат разходките.
Аз още карам със стария сутиен, но скоро ще го сменям, че взеха да се "изсипват" като се наведа хахах 
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: март 27, 2014, 13:13:40 »

Момичета гърдите са забранени по време на бременност каквото и да искате да ги правите.Дали дад ги масажирате, триете, търкате или друго.Предизвикват се контракции и свиване на матката.За това кърмещите майки усещат много контракции след като родят.На мен доктора ми казваше така, гърдите са забранена зона, тях само ги миеш като се къпеш и мажеш леко с крем за стрии, толкова!И накрая преди да родя от 8-мия започнах да мажа зърната много внимателно с крем за кърмачки.

За сутиените на мен ми умаляха всичките.И в момента имам един който нося и това е.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines