Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 21, 2024, 07:18:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Март е!  (Прочетена 113257 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: март 08, 2017, 18:22:01 »

Честит празник, дами! Бъдете здрави, много щастливи, обичани и обичащи, обгрижвани и ценени жени и майки!

За мен денят е по-специален в сравнение с другите години, защото днес гордо мога да се нарека майка. Особено от както имам дете, мога да си празнувам без угризения.
Когато бях малка все се чудех кога идва моментът, в който ставаш жена. Празнувах 8-ми март, но все ми се въртеше в главата, жена ли съм и заслужавам ли да празнувам? Сега се гордея с това, което съм и това, което имам. И да, чувствам се жена и майка.

Сутринта, когато се събудих на масата ме чакаше един голям букет от големия ми мъж и една сладка саксийка с цвете от малкия ми мъж.  heart И много прочувствено писмо, което ме разплака.  cray

Направихме си и днес разходката. Не успя да ни уплаши мрачното време. Трябваше да си взема една пратка и да купя цветя за бабите.

Тази вечер ще сме си вкъщи семейно. За първи път няма да ходим на ресторант, но какво пък толкова.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #136 -: март 08, 2017, 19:04:45 »

Честит Празник, Дами!

Поздравявам всички, майчинството е възможен сценарий в живота на жената, но всички сме първо жени и после чак и не задължително майки. Днес от цялата плява покрай лигави честитки запомних едно - ние сме били достатъчно смели да отхапем ябълката и да дадем мъдрост на света. Та бъдете смели, бъдете чудо, бъдете природно бедствие и всичко друго, което искате да бъдете.

Приключвам темата с млякото, то пък голяма дискусия стана, явно повечето ни вълнува. Еми ни е дала още по-пикантна тема - Яйчена smile Айде сега да чуем за и против.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #137 -: март 08, 2017, 23:01:48 »


Честит празник, жени!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: март 09, 2017, 08:34:28 »

Добро утро!
Кой празнувал празнувал, днеска си е обикновен ден. Аз вчера получих страхотен подарък от нашите, повече.от тате- златна плочка с лъвче и вече си имам синджир от бяло злато. Малко близките години няма да го сложа, ама нищо. За капак на празника мм ме събуди да ми каже, че Барса продължават в Шампионска лига  diablo е и да премвстя малкия, че бяхме превзели и неговата половина на леглото.
Днеска май няма да имаме ток цял ден, а времето за сега не позволява цял ден скирорене.

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: март 09, 2017, 08:38:33 »

Добро ви утро!Аз вчера бях парцал.Ужасно главоболие, повръщане и друго екстри, едва изпълзях от леглото към 16 часа.

Празника е на еманципираната жена!Реално преди не знам колко години на този ден признават правата на жената!Не щото сме майки, не майки, работещи или домакини!Та в тоя ред на мисли ние пак сме изкривили празника!Аз много се дразня като ме поздравяват, защото съм майка!Не, не е това основата на празника!основата е, че много жени са се събрали, излязли са на демонстрация и са защитили правата си!Да работят и да получават колкото мъжете!

В тоя ред на мисли ей това ми е зеления чорапогащник Днес съм с него smile Щото вчера не можах, не за друго.

Хубав и усмихнат ден ви пожелавам аз!Сега си пия кафето, и почвам да работя!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #140 -: март 09, 2017, 09:13:26 »

ооо Маги вирус ли те тръшна? Милата... зИления почарогащник е един път! Подкрепям те напълно за празнуването! А и представяш ли си колко боли за една жена с репродуктивни проблеми да чуе от друга че защото е мама и празнува... направо сърцето ми се къса  sad

ММ вчера хубаво ме изненада. Ходихме в Djanam, много хубаво впечателние ми оставиха, обслужването е на много високо ниво, храната превъзходна... Малко клиентелата бяха странни, руси, с гоУеми бомби и с дебели ниски чичаци до тях  lol на излизане подаряваха по едно цвете на всички дами. В колата ме чакаше голям букет, после и от свекървата и свекъра получих букети, абе като Булче се прибрах вкъщи  Girl_hide
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: март 09, 2017, 09:29:07 »

Така като ви чета, май чак сега започвам да схващам идеята на празника   pardon , ама като деца много добре си спомням как ни казваха " 8ми март е ден на мама", даже има такова стихотворение.
За сега повече празнувам на 1 юни, повече го чувствам мой ден. А и майка все ми повтаря как съм нейтото малко момиченце.
Маги, бързо да ти минава! Страшен чорпогащник. Ама как ходите с тия неща не знам, много ги мразя и са ми страшно неудобни. Все се смъкват или въртят на някъде  angry
Булче, браво на тм и свекита, това се казва жест.
« Последна редакция: март 09, 2017, 09:56:13 от ratatui » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: март 09, 2017, 09:52:57 »

Здравейте smile

Права е Рат, че като деца така ни го обясняваха. И мм така го възприема и преди ни ми го признаваше за празник. Вчера ми честити и ми подари слънчеси очила, който много си бях харесала. Но след това не знам какво му стана и не си говорихме цяла вечер, даже още съм му малко сърдита. Казах му да си взема очилата и да ми ги подари пак по натам, защото не ги искам за спомен от такава гадна вечер. Та в крайна сметка на 8 март еманципирано чистих кухнята  diablo diablo diablo

Маги, много интересн цвят е чорапогащника smile

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: март 09, 2017, 10:02:44 »

Да, а денят на мама е Благовещение.Ама предния строй обърка всичките ни понятия.В чужбина 8-ми март е денят на трудещата се жена!

Чорапогащника е веднъж, върви със кафяви блузи много добре, само зелена чанта ми трябва, ама мисля скоро да го уредя.Гледах и един в цвят тюркоаз, ама реших, че ми е прекалено ярък.А ако си вземеш хубав чорапогащник, малко по-голям размер няма свличане.Тоя го купих на промоция 9 лв.Просто е качествен.

Рат, аз вчера реших да поръчвам китайско, ама закъснях, съответно от там ми казаха, че трябва да чакам над 1 час, а за Плевен това е много.Ясно ми е натоварено им беше.Втурнах се да готвя едни картофи и нам си кво, Мерал се разсърди, че става много късно, въобще идилия.Накрая се сдобрихме, ама целия ден ми беше наопаки.Та не сте били само вие наопаки.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #144 -: март 09, 2017, 10:03:50 »

Панди, ти като мен. Като ме хванат дяволите и почвам да чистя, после ММ винаги заключва, че било много полезно да ме ядосва. После отнася списък със задачи за награда smile
Маги, чудесен цвят. Да оздравяваш!
Булче, чудесен празник. А този ресторант каква кухня предлага?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #145 -: март 09, 2017, 10:08:58 »

Булче, чудесен празник. А този ресторант каква кухня предлага?

Ами турска, ама главно наблягат на телешки пържоли и много меса предлагат. Ние ядохме Телешко бон филе Локум... ммм... и един десерт Катмер ли как се казваше, има и наргиле бар. Обаче си e бая пари, месото е по 30+ лева ама е Black Angus
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: март 09, 2017, 10:15:20 »

Така като ви чета, искам пак да си нося роклите, но не знам с малкото човече дали ще ми е удобно.  blush А пък толкова да обичам рокли и все си измислям поводи, за да се сдобия с нова. Подозирам как ще си седят в гардероба и после вече ще са демоде.  huhhuh.gif
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #147 -: март 09, 2017, 10:39:41 »

Привет!
Да, по наше време също беше ден на мама. Ама не на коя да е мама, а на трудещата се.
Мамичко, мамичко, толкоз добра
твоето малко момиче
днеска за тебе набра
китка от бяло кокиче.
Цветето ти закичи
редом с медала си златен,
та отдалеч да личи
колко си, мамичко, знатна.
Хехе, забравила я бях тази дума "знатна", нещо като известна ще да е Wink. Едно време много се употребяваше. Имахме в класа съученик с майка ударничка, със златен медал "Орден на труда" и всяка година тя се появяваше накичена и пременена на тържествата в училище.
Тогава още нямаше банкети и моди за подаръци. Започна се по- късно, някъде към 70-те, с големи тържества в заводи  и семейно по ресторанти.
Спомням си, че когато аз вече работех, правехме редовно изложби на бродерии, плетки и ястия, наше производство. В общи линии никой не работеше на този ден, та повсеместно беше обявен за ден на колежката.
Хехе, на един 8-ми декември, на студентско събиране, Тодор Живков се беше объркал и честити 8-ми март funnytooth
Аз имам 5 лаленца, а майка ми- зюмбюл от Родния. Беше ходил на зъболекар и ми умириса къщата... Отгоре на всичко му отварят зъба за втори път, нещо явно е замотала зъбарката миналата седмица, та сега го и болеше и не беше спал предната нощ. Снощи му пазих тишина /чатих половин час/, котката се ми, майка ми чете вестници и накрая ядохме миш- маш, да е по- меко и лесно за дъвчене Wink и си легнахме рано- рано. Но пък празнувахме с компанията на 4- ти, хем почивен ден, хем и по- спокойно, в арменски ресторант.
Маги, тази манекенка с несъразмерно дълги крака нещо blum. Аз пък си купих вълнен чорапогащник, за догодина, живот и здраве, много тъмно винен, да ми върви на ботушите.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: март 09, 2017, 11:47:42 »

Аз пък вчера гледах Delibal. С актьора главния от огледален свят сериала. Много си поревах а и той е страшно усмихнат и харизматичен, дори тук. Много човешки и красив филм.

Сега съм на вълна иранско и турско кино, лека полека попреглеждам това онова. smile

Ние пихме по чаша вино и гледахме филм вчера, доколкото бяхме оставени на мира от домашния тиранин с памперса.  pardon pleasantry
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #149 -: март 09, 2017, 13:38:54 »

Ние пък ходихме на гости. Вечеряхме в бабата на ММ със свекърите. Дребното пощуря! После ходихме в свекърите, за да гледат татко и син мача. Побърборихме хубаво. Е, малко трудно накарахме Дребната да легне. Този път не успя да се оправдае, че котаракът я буди - той спеше при нас цяла вечер.
От татко имам фрезия, от свекъра - орхидея в саксия, от ММ - червена роза. Получих от бабата на ММ зюмбюл и редовно навирам носа в него! Първото цвете ми беше от предизборната кампания на ГЕРБ още докато обикалях по центъра. На връщане вече не раздаваха. Явно бях уцелила момента.
Днес пак бях по задачи! Поне свърших бързо. Сега имам да оправя багаж от снощи, да поразчистя хаоса в хола и да попълвам документи за утре. Ако успея да свърша с последните две неща утре, ще бъда и аз ударничка на труда.
Хехе, а помните ли по 8-ми март какви идейно-натруфени черно-бели картички имаше. Най-запомнящи се бяха нацупените физиономии. Аз също получих този тип картичка, само че е много цветна и човечето е ухилено от ухо до ухо. Предимство на цифровата фотография - дебнат до усмивка. Имам и ръчноправена със същото стихотворение, което Свекърва е публикувала. В нашето детство не знаехме за ден на майката и ден на таткото по американски стандарт. Затова и се сливаха понятията. Не знаехме и за деня на влюбените по този комерсиален начин с картички, цветя, сърца и прочие.
Еманципацията ви разказвах как я усетих в най-големия студ и сняг, когато се налагаше да връзвам вратите на колата с парашутна връзка...
Хубавите чорапи със силиконова лента и чорапогащници нямат мърдане. Въпросът е дали сме склонни да дадем повече пари. Понякога повече в сравнение с покупката на клин. Аз имам много здрави нокти и ако са евтини, на първото обуване имат дупка по пръстите. Рокли нося и не съм спирала и по време на майчинството. Също и бижута. Научих малката да не ми ги дърпа и чопли, така както я научих да не ми пипа косата.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines