Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 03:18:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 170368 пъти)
 
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #420 -: януари 05, 2010, 13:14:03 »

darling, между кърменията имах предвид това, което в последствие ще стане междинно похапване, например между закуската и обяда и между обяда и вечерята. Но това само при пълно заместени хранения. Ако някое от яденетата не е напълно заместено, дохранваш с мляко.
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: януари 05, 2010, 13:44:22 »

момичета искам да ви попитам като захранвате с даден вид пюре и стигнете нужното количество,преди да дадете друг вкус правите ли пауза 1-2 дни или давате от следващия ден,благодаря
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: януари 05, 2010, 14:14:33 »

Я ми кажете някой дава ли попара сутрин. На консултацията сестрата ми каза да давам попара със сирене в 10 часа, ама не знам да замествам ли още едно хранане, ако дам и попарата и ставаме с две млечни и три заместени хранения.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: януари 05, 2010, 14:45:05 »

darling мила как така да няма изцяло заместено ядене, няма как то трябва да се замести аз първо почнах с 20-30 мл. каша и сохранвах с кърма и така докато стигна определената доза 150-160 мл каша за едно ядене и вече не давах кърма за обяд сега е така и пюретата, давам пюре на обяд без да го докърмвам. на мен педи така ми каза :)Аз не мисля че е възможно до 1 година да не се замести, защото кърмата не съдържа всички вещества необходими за бебо като почне да расте smile
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: януари 05, 2010, 17:05:22 »

Разбрах всичко момичета!Благодаря give_rose!
Hristi аз не съм правила паузи. Храня с това което вече е приел, в количеството което яде, като накрая или в началото давам от новият вид пюре 1-2 лъжици. Ако няма реакция давам отново малко повече на следващият ден, като останалата част е нещо което вече е ял.
Досега съм забелязала че се запича от моркови и разхлабва малко от спанак и повече от броколи. Преди 2 дни ядохме броколи и още ни държат smile, май ще сме на моркови с картофи следващите дни.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #425 -: януари 06, 2010, 12:27:07 »

Аз искам да питам колко време е пожелателно да се добавя кърма в домашно приготвените пюрета? Аз никога не съм се изцеждала, нямам и помпа и не ми е много гот сега като трябва да се цедя на ръка.

Току що приготвих пюре от картофи. Хич няма да се разсърдя ако не й хареса, доста е... безвкусно.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: януари 06, 2010, 13:46:18 »

Клара, според мен няма такова време. Моето мнение е, е к ърма се добавя, защото иначе е доста безвкусно домашното пюре, а подправки не е готино да се слагат различни от разни зелении. Аз добавях кърма в домашното картофено пюре точно три пъти и след това въведох и морков и смесвах тези две!

А и след пюрето обикновенно се кърми бебето, докато се замести хранене, така че - млякото пак си го има.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: януари 06, 2010, 13:59:08 »

Goldi забравих вчера да ти пиша, че според това което пише Ина, попарата е също  е млечно хранене защото има сирене т.е. има млечен продукт.
Веси, и аз като теб никога по никакъв повод не съм цедила, защото не ми е гот. Ако ти откаже картофеното пюре започни с морков, те сладнят и обикновенно се харесват. Аз лично ти препоръчвам готово пюре.
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #428 -: януари 06, 2010, 14:09:35 »

KlaraFina аз добавях само 2 пъти кърма към сварен картоф и въпреки че имам помпа изобщо не обичам да се цедя, така че толкова ми бяха примерните опити. Иначе й давам готови пюрета, защото там се следи за качеството на зеленчуците. Ако не иска детето картоф, не го насилвай. Аз за себе си установих , че с времето им се променят вкусовите предпочитания- Изи преди не искаше картоф и морков, но след отвратителните карфол и броколи на Гербер, които й дадох точно по веднъж, вече картофите са й любима храна, тиквата също.
Аз днес смятам да въведа вече 2ро хранене - пюре от банан. Като й давам няколко трошички суров банан така се облизва милото  blum   По принцип се чудя какво е по-добре каша или плодово пюре, но тъй като педито ни е в отпуск до 25 януари и не си вдига тел да я попитам, реших да пробвам с пюре.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: януари 06, 2010, 14:13:08 »

Маги, плодовото пюре май не замества хранене? Много е лекичко, за да се води за самостоятелно такова.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: януари 06, 2010, 14:19:20 »

Аз станах на всяка манджа мерудия... ама да кажа че на нас ни препоръчаха след зеленчуковото пюре да почнем кашите. А не можеш ли да й звъннеш по телефона ?
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #431 -: януари 06, 2010, 18:33:43 »

Ами тя си досуква след него така или иначе, така че от тази гледна точка не се притеснявам да не е гладна.
А за кашите- още преди месец я питах педи и ми препоръча да не избързвам, защото имат прекалено много калории, а Изи все още си качва доста за месец. Каза, юе като ги въведем ще давам каша максимум 2 пъти в седмицата, другите ще е на плодово пюре.
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #432 -: януари 08, 2010, 12:54:54 »

Днес бяхме при педи, че Изи малко кашля и се оказа с червено гърло. Та я питах и за заместването на 2ро хранене, тя ми обясни, че преди да въведа месо, каша/плодово пюре няма да въвеждам. Та сега почвам да й слагам жълтък в пюрето, после пилешко месо, пуешко и заек. Абе към 9тия може и да минем на каша  Wink Много бавно ми се струва това захранване, аз си мислех че на месец по едно хранене се замества, но явно съм грешала. Каза ми каша само 2 дни в седмицата, в другите дни - по един банан пасиран, че нали знаете малко сме бързи в качването на кг-ми.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #433 -: януари 10, 2010, 20:42:51 »

Момичета, кога ги храните тия бебета при захранването? Аз нещо не мога да намеря цаката  sad. Какво ли не съм срещала като препоръки - то преди, то по време на или след кърмене... Филипа най-добре си хапва, когато й давам пюрето между кърменията, но така пък какво кърмене ще замествам като само добавям още едно хранене. Днес давах пюрето непосредствено преди кърмене и тя едва хапна, мисля, че беше много гладна, за да се мъчи с пюре. Преди няколко дни четох, че захранващите порции в никакъв случай не трябва да конкурират кърменето. От тога до сега се опитвам да разбера какво имат предвид  crazy
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: януари 10, 2010, 20:55:51 »

Клара, аз давах пюрето преди кърмене. Давах, колкото искаше да си хапне Стилиан и след това кърмех. Той сам си увеличваше количеството с всяка следваща седмица.
Когато започна да изяжда по едно цяло бурканче от 190мл заместих хранене, но това беше  сигурно почти 2 месеца след като захраних, нещо ми се свидеше сякаш. Та така.

Сякаш е по-добре преди кърмене, защото иначе ще се насуче и забрави да яде и пюре, а какво пък остава, когато започнеш да въвеждаш и нови храни. След готината кърма кой е луд да се мъчи с лъжица и нови вкусове.
А след пюрето, колкото и малко да е изяла - все е опитала, и като се насуче едно хубаво няма да я мислиш дали стои гладна или не.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines