Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 21:24:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Библиотека: полезно да се знае за бебето/детето  (Прочетена 86703 пъти)
 
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юли 16, 2007, 10:13:13 »

ей дано да е от страна на жената мойта баба е била близнак и аз много искам близнаци дано и мен щъркела да ме чуе те са били даже момиче и момче супер
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юли 18, 2007, 15:57:21 »

Тук намерих нещо много интересно. Таблица за определяне пола на бебето. Много хора казват, че е доста вярна. Аз лично много, много не разчитам на това, но пък нищо не ни пречи да проверим.

По хоризонталата са месеците, но трябва да знаете точно месеца на забременяване , а по вертикалата навършените години на майката в месеца на забременяване.

    1  2  3  4 5  6  7 8  9 10 11 12

18 Ж М Ж М М М М М М М М М
19 М Ж М Ж Ж М М Ж М М Ж Ж
20 Ж М Ж М М М М М М Ж М М
21 М Ж Ж Ж Ж Ж Ж Ж Ж Ж Ж Ж
22 Ж М М Ж М Ж Ж М Ж Ж Ж Ж
23 М М М Ж М М Ж Ж Ж М М Ж
24 М Ж Ж М М Ж М Ж М М Ж М
25 Ж М Ж М Ж М Ж М Ж М М М
26 М М М М М Ж М Ж Ж М Ж Ж
27 Ж Ж М М Ж М Ж Ж М Ж М М
28 М М М Ж Ж М Ж М Ж Ж М Ж
29 Ж М Ж Ж М Ж Ж М Ж М Ж Ж
30 М М Ж М Ж М М М М М М М
31 М М М М Ж Ж М Ж М Ж Ж Ж
32 М Ж Ж М Ж М М Ж М М Ж М
33 Ж М М Ж Ж М Ж М Ж М М Ж
34 М М Ж Ж М Ж М М Ж М Ж Ж
35 М Ж М Ж М Ж М Ж М М Ж М
36 М Ж М М М Ж М М Ж Ж Ж Ж
37 Ж Ж М Ж Ж Ж М Ж Ж М М М
38 М М Ж Ж М Ж Ж М Ж Ж М Ж
39 Ж Ж М Ж Ж Ж М Ж М М Ж М
40 М М М Ж М Ж М Ж М Ж Ж М
41 Ж Ж М Ж М М Ж Ж М Ж М Ж
42 М Ж Ж М М М М М Ж М Ж М
43 Ж М Ж Ж М М М Ж Ж Ж М М
44 М Ж Ж Ж М Ж М М М М Ж М
45 Ж М Ж М Ж Ж М Ж М Ж М Ж

Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #62 -: юли 18, 2007, 16:16:46 »

За мен не е вярно-излиза момче, а си имаме дъщеричка. Докато бях бремена доста такива съм изпробвала- те са общо взето 2-3 вида с различни вариации, еми на половината излизаше момче, а на останалите-момиче  tease
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юли 18, 2007, 20:50:02 »

Добре, аз много искам първото ни бебче да е момиченце!!! Хайде давайте рецепти!!! Girl_sing sad
« Последна редакция: юли 18, 2007, 20:55:07 от Little_Sweet_Didka » Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юли 19, 2007, 14:10:02 »

моето мнение е, че всичко е божа работа !!!
 само да са живи и здрави baby_girl baby_boy
Активен
Paola
Регистриран

Публикации: 6


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юли 20, 2007, 23:58:28 »

Променя се целият ти свят. Приоритетите ти са вече други, интересите ти са вече други, нямаш време за нищо друго освен за бебето, но в един момент се питаш как си могъл да живееш досега без детето си. Чувстваш се по-различен от преди и колкото и трудно да е първия месец - гордо заявяваш на който те попита защо изглеждаш недоспал...
Но след това пък всичко си идва на мястото и почваш да се сдобиваш от бръчки от усмивки, защото малкото голямо съкровище те кара да се усмихваш всеки път....
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: юли 21, 2007, 19:30:49 »

е това за бръчките от усмивки е много готино казано good
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #67 -: юли 22, 2007, 11:38:33 »

Какви навици бе момичета, няма навици вече  laugh

Ако случайно е задрямала или кротка тичам да измия чиниите или да и изпера дрешките. Най-често и не успявам на един път, защото ме викат-най-често с рев и доста по -рядко с "А-гуу". Даже понякога като плаче и вика "Ей-ей", кара ни се, че не сме при нея. С помощта на татко от време на време успяваме да изчистим къщата отгоре-отгоре. Шишета за щастие почти не стерилизирам, защото сме само на кърма-и вода не пием даже, да не сме прости  tease. Та стигнахме до най-сериозният ни навик-аз кърмя-тя яде. Всеки Божи ден на всеки 3 часа, понякога в жегите и на 2. Като сложиш самото кърмене по 20 -30 минути остават ни около 2.30-2 часа, в който не ядем  blush. Честно да си призная, понякога сънувам, че я държа и я кърмя и като се събудя се стряскам,  че я няма, направо вече мозъка ми се е промил. А пък смятам да продължаваме до 6 месеца  shok. Иначе никакви други навици нямаме, нашата принцеса няма абсолютно никакъв режим и понеже живее на принципа "от сън спомен няма" съответно и ние вече навици нямаме. Стараем се да се забавляваме и ние, излизаме за 2 часа, а бабите я гледат между 2 кърмения, даже всяка събота и неделя сме по 2 часа на плаж  Dance Не всеки може да се похвали с толкова "бани" като нашите. Тъй че и при най-изтощителния бебшки режим при добро желание все малко време за нас си отделяме.
Пък колко е сладко бебето-2 мнения няма. Ето вчера ни побърка, защото много плака от гадните колики, обаче междувременно на 2 пъти така ни размя с номерата си, че чак сълзи ни излязоха. И сага се смеем от умиление като се сетим.
Само за протокола-тоя пост го пиша на 3 пъти от 2 часа и чак сега след поредното кърмене на 2 часа принцесата заспа  diablo
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: септември 13, 2007, 22:16:42 »

И аз страшно много искам момиченце,но наистина е божа работа,а и да са ни живи и здрави.Но около мен само момчета,а аз винаги съм мислила,че ще имам момиченце и така се радвах като се роди племенницата ми :girl_in_love:Истинско ангелче!Дано и аз да имам такова!
Активен
tanzen
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87


Много води не могат да угасят любовта...


« Отговор #69 -: септември 14, 2007, 12:36:25 »

Наистина има какви ли не "методи" за определяне на пола  laugh Като се замисли човек по-добре че не ние решаваме какво да е детето - иначе кой знае какъв хаос щеше да настъпи  crazy Важното е да се раждат деца а пола - каквото Господ каже
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: септември 14, 2007, 13:21:10 »

И както казва МЪЖЪТ МИ (хехехех още не мога да свикна да му казвам така) "то си знае какво да дойде" good
Активен
mladojenci
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 1


moeto angel4e


« Отговор #71 -: октомври 11, 2007, 15:18:38 »

След появата на моето бебе, аз бях най-щастливата майка на земята. Мислех си, че всичко от тук нататък е good, но когато дойдоха коликите "боже" молех се той да заспи поне за малко. Но сега след 1 година и 3 месеца в мен има само хубави спомени


Моля пишете само на кирилица!!!
« Последна редакция: октомври 11, 2007, 15:21:54 от Bulechka_TS » Активен
The_lucky
Новак
*
Публикации: 8


Щастливо омъжена майка


« Отговор #72 -: октомври 16, 2007, 09:41:11 »

Ами промяната е огромна.Променя ти се изцяло мирогледът!Сега вече за теб е на първо нясто бебечето и неговото най-добро.Започваш да лишаваш себе си от удоволствия за да е най-добре на сладкото същество до теб.Каквото и да си говорим тук,най-добре се усеща,като се появят малките съкровища,тогава всичко става от самосебе си без да си даваме зор за нищо!
Активен
PetraShili
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: ноември 20, 2007, 17:23:51 »

Тук намерих нещо много интересно. Таблица за определяне пола на бебето. Много хора казват, че е доста вярна. Аз лично много, много не разчитам на това, но пък нищо не ни пречи да проверим.

По хоризонталата са месеците, но трябва да знаете точно месеца на забременяване , а по вертикалата навършените години на майката в месеца на забременяване.

    1  2  3  4 5  6  7 8  9 10 11 12

18 Ж М Ж М М М М М М М М М
19 М Ж М Ж Ж М М Ж М М Ж Ж
20 Ж М Ж М М М М М М Ж М М
21 М Ж Ж Ж Ж Ж Ж Ж Ж Ж Ж Ж
22 Ж М М Ж М Ж Ж М Ж Ж Ж Ж
23 М М М Ж М М Ж Ж Ж М М Ж
24 М Ж Ж М М Ж М Ж М М Ж М
25 Ж М Ж М Ж М Ж М Ж М М М
26 М М М М М Ж М Ж Ж М Ж Ж
27 Ж Ж М М Ж М Ж Ж М Ж М М
28 М М М Ж Ж М Ж М Ж Ж М Ж
29 Ж М Ж Ж М Ж Ж М Ж М Ж Ж
30 М М Ж М Ж М М М М М М М
31 М М М М Ж Ж М Ж М Ж Ж Ж
32 М Ж Ж М Ж М М Ж М М Ж М
33 Ж М М Ж Ж М Ж М Ж М М Ж
34 М М Ж Ж М Ж М М Ж М Ж Ж
35 М Ж М Ж М Ж М Ж М М Ж М
36 М Ж М М М Ж М М Ж Ж Ж Ж
37 Ж Ж М Ж Ж Ж М Ж Ж М М М
38 М М Ж Ж М Ж Ж М Ж Ж М Ж
39 Ж Ж М Ж Ж Ж М Ж М М Ж М
40 М М М Ж М Ж М Ж М Ж Ж М
41 Ж Ж М Ж М М Ж Ж М Ж М Ж
42 М Ж Ж М М М М М Ж М Ж М
43 Ж М Ж Ж М М М Ж Ж Ж М М
44 М Ж Ж Ж М Ж М М М М Ж М
45 Ж М Ж М Ж Ж М Ж М Ж М Ж


Една корекция само бих искала да направя: Тази таблица се пресмята по китайски календар и по китайско смятани навършени години, така, че за да бъде вярна трябва да знаете точния ден на зачатие и да го превърнете в ден и месец според китайското летоброене, същото е и с годините на майката.   
Много вестници, списания, форуми и др. публикуват тази таблица но като напишат януар, фебруар и т.н. и не дадат упътствието да годините и месеците в тази таблица на майката, а също така и на зачатието не съвпадат с нашието летоброене а се изчислява по КИТАЙСКОТО летоброене!!! От там идва и неточността на таблицата!
За повече информация може да погледнете: http://babyhopes.com/articles/chinese-birth-chart.html
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: декември 20, 2007, 19:57:22 »

Има доста писано из нета по темата, но аз искам да питам мамите минали по този път Wink

Кърменето от значение ли е за по-бързото отслабване след бременност?
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines