Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:28:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 38 39 [40]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месец Март 2020- Здраве и Румени бузи  (Прочетена 97387 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #585 -: март 31, 2020, 14:04:53 »

Аз приключих с пъзела и сядам пак да кроя и шия. Съседката ми работи в болница и искам да й направя аз маски, че са им дали едни парцальосани.
Читави играчки не хвърлям. Подарявам, продавам... До кофите отстрани съм оставяла торби с играчки тип магазин за един лев. Много бързо ги взимат. pardon
Адиктед, Кокона е с много чувствителна кожа. И аз я миех с бебешки шампоан и в един момент получи крусти. Оттогава започнах със Здраве и се оправи. Косата й я мия един път в седмицата. Имай предвид, че в Пловдив водата е по-кофти от София и може затова така да реагира.
От вчера Кокона ползва мицеларна вода crazy Дано да й се отрази добре на лицето. От време на време има разни пъпчици... Като стане пубер, сигурно ще харчим повече пари за нейната кожа в сравнение с моята, ако ще и да ми дойде момент за мезотерапии или други финансовоемки терапии...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #586 -: март 31, 2020, 14:48:30 »

Адиктет, аз блокирам хора и излизам от групи.Не и разбирам хората и това е.Писна ми от това вечно искане, мрънкане, оплакване, но в същото време ако може някой друг да свърши всичката работа няма да е зле.Възмутена съм за пореден път, нно сега ми идва на нагорно всичко.Предполагам е от изолацията това.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #587 -: март 31, 2020, 15:31:18 »

Рони, ако са крусти, мажи със зехтин и после с гребена полека- лека ги измахай. Стават като каша и се отстраняват леко. Много е малка за себореен дерматит, предполагам бързо ще се оправите.
Маските ги отмениха, ще дооправят закона за глобите и за това, къде задължително трябва да се носят. Някак все още не можем да свикнем, че сме в криза и ние, и властимащите. Те не могат да обмислят всичко, съветниците им са калпави и само тропат по масата. Ние пък не можем да им простим и губим търпение и доверие, когато в последствие решават в детайли. Че няма маски, няма. За сертифицирани да не говорим. Е, можело и с шал, можело и нещо какво да е на устата.
На продавачките по селата от бившата служба им купиха защитни шлемове, да ги носят над маските. Не зная колко е надежден материалът, но поне ги пази да си пипат лицето, защото и пари пипат.
Нали нашите от БАН бяха направили пълнител от кайсиеви ядки за влагане в маските, дето издържа до 50 пранета, произвеждат ли ги, дават ли ги по болниците или всичко изнасят? Какво става със спирта, нали освободиха от митниците? Мен това ме притеснява повече и ми се струва, че някой трупа пари за сметка на здравето на хората.
Слушах много подробно министъра на здравеопазването сутринта, ами сума неща има наистина да се дообмислят как да станат технически. Вместо да пускат приказки за Андрешко, нека си седнат на д- тата кметовете и да мислят как да помогнат с действия и съвети, не само с рестрикции. Нали уж трябва да направим рестарт, да подновим ценностната си система и някак да си ползваме потенциала.
Ей на, аз трябва да си стоя вкъщи и да си "чопкам вълната", а в същото време родители на ученици, които няма как да работят от домашен офис трябва да липсват от дома по 8 часа. Децата им изостават с материала, трябва да си стоят по къщите и някой да ги контролира. Аз мога да хвана в Скайп поне петима и да ги контролирам кога какво правят, да обяснявам някои неща от уроците, да проверявам домашните, че поне малко да облекча родителите. Не искам пари, просто ми трябва смислено занимание. За яслените деца и тези, по градините, министърът каза, че трябвало да ги гледат бабите им. Иначе при затворени ясли и градини родителите или взимали болнинчни, което пак товари държавното здравеопазване, или ползват отпуск, ама той не е безкраен. Хайде, ако са двама, става, това са два месеца от отпуските им, но пак е трудно да се организира. А, предполага се, че малките деца са пазили нужната карантина от 2-3 седмици и теоретично са здрави, няма как да заразят възрастните. Бе едни такива замотани неща, хубаво е да се изяснят и да се кажат бавно и спокойно на хората от местната власт. Пък може и в разговор да излезнат добри предложения, не е въпрос да крещим из мрежата.
Хайде, хубав ден, здрави да сме само, ще се напаснем good
А, последното ново из мрежата и потвърдено от италианците в офиса на НИ2 е, че задължителните при нас БЦЖ ваксини оказват някакво минимално положително въздействие в борбата с чалмабацила.  good
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #588 -: март 31, 2020, 15:42:33 »

Цитат
А, предполага се, че малките деца са пазили нужната карантина от 2-3 седмици и теоретично са здрави, няма как да заразят възрастните.

абе те хубаво здрави, ама родителите като ходят на работа всеки ден пак не става. Ей го нали Звяр не е бил на градина почти месец, пък сега е с дрезгав глас, лепкат всичко... Идеята ти за децата е пък много добра,ако имате квартална група можеш да я предложиш smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #589 -: март 31, 2020, 16:13:25 »

Идеята с маските е да пазиш другите, докато си за 15-20 мин до магазина.
От сутринта направо се хванах за глава. Буквално пищене беше. И като го отмениха - "ето правят ни на маймуни".
А според мен е добре да са задължителни. Хора продължават да се прибират. Кацат в София и си хващат влака или автобуса за където са. И като не е задължително няма да са с маски.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #590 -: март 31, 2020, 16:27:13 »

Излишните играчки са ми на двора. Скоро и оттам ще изчезнат..
Маски трябва да се носят,ама българинът е мрънкач.
Няма как да св гледат децата от бабите, нали уж ги пазим..
Крустите не съм пипала , до момента си има една две. Оставям на природата, както изпадаха предишните, така и тези ще им дойде редът.
Замислям се че светът е в абсурдно нова ситуация... изключително интересна и гадна едновременно.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #591 -: март 31, 2020, 16:31:22 »

Панди, абсолютно съгласна съм за маските! good Ама това не касае само мен и теб, дето можем да го разберем, а един огромен настръхнал от страх народ. Ако бяха обяснили както трябва, да тръгнат между хората, да им кажат, че ако няма по аптеките, спокойно може да си вържат шал на първо време, é ще помогнат на социално слабите и много възрастните, поне половината от мрънкащите ще млъкнат и ще се замислят. Не говоря за държавата, а за местната власт, нали имаме кметове.
Булче, точно това, че ако родителите идват вкъщи не решава проблема и преди да го каже  коскоджами ти министър трябваше да помисли малко, да се консултира...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #592 -: март 31, 2020, 16:32:33 »

Здравейте smile
И аз не разбирам толкова драмата с маските. Тъпо е, че в началото като нямаше обясняваха, че не ни трябват, сега като започнаха да се намират ги правят задължителни pardon Дето вика Свекърва, и те съвсем са се объркали май...Верно много мрънкане ударихме. Ами тази глоба от 5000? Не ви ли се вижда малко прекалена?
Само не знам НОИ как ще издържи на напъна на всички нови регистрирани безработни, пенсии, майчинство...дано не резнат нещо от там.
Ясно ми е, че е по-добре дететто ти да е палаво, отколкото да го водиш на рехабилитации, ма явно цяла зима вкъщи с две деца ми идва в повече и затова си мрънкотя  blush Да са живи и здрави! Иначе говоренето се подразбира, поне вече не е на толкова висок тон.
Ние редовно крием играчки, видимо не ѝ пука на госпожицата. Още не сме изхвърляли, освен такива дето вече не стават за игра.
Крусти Мис почти не е имала, изпадаха сами, бебето има доста, ма не правя нищо специално, махам ги като се сетя по една-две.
Ех Свекс що няма кой да те чуе теб  heart
Отивам да готвя мусака.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #593 -: март 31, 2020, 16:55:23 »

Аз се дразня на тия, дето само навират какво бил казал еди кой си преди 1 месец. Ситуацията се променя и във всички страни си смениха мненията и мерките, само нас ни грабят, щото сме егати богатата нация и заради парите видиш ли имаме болни. Иначе като цяло сме много здрави, бе въобще сме върхът!  good

 Зехтин в София има гръцки домашен 5 литра, ама... Като мажа после пък не трябва ли да я къпя и така не става ли омагьосан кръг. Тя нямаше никакви като бебе. Аличка, не бях се сетила за водата. Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #594 -: март 31, 2020, 17:05:34 »

Да, забравих да кажа... Едно време нямаше зехтин, та с олио мажехме. Ами то един - два дни преди къпане почваш, колкото да се размекне. Спи на някакво парче плат над възглавницата, да не се хлепа всичко и след измиването се почва да се отстранява с гребена, много внимателно и само ако позволява да се откърти. Е, изглеждат леко мърляви, ама не е беда. Ако не е наложително, не го пипай - както казва Еми, сами ще се махнат.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #595 -: март 31, 2020, 18:07:33 »

Аууу... днес имахме толкова много работа, а да вземе да се скапе нета и да няма HBO Go на телевизора... едничката радост на 32... Добре, че не съм го чула тоз министър с бабите,  да вземе да се гръмне... или да пусне баби роботи, които вирус не ги хваща... нали трябва да ги пазим възрастните, да не се срещаме излишно...  crazy crazy crazy Аз не съм виждала нашите от почти месец...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #596 -: март 31, 2020, 20:34:02 »

Ами той икономист човекът, гледа от неговата си камбанария. Сума доктори се изредиха преди него и скапаха и без това крехката здравна каса и здравеопазването въобще. Той почна добре, но ситуацията го изненадА.
Сега пък слушам Горанов по БНТ, той поне казва, че може да се мисли в тази посока и има какво да се направи, но всеки случай е сам за себе си.
Бе само да оживеем, много неща ще се променят, ще се напаснем.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #597 -: април 01, 2020, 07:23:46 »

Добро утро! Утрото е по-мъдро от вечерта, а и както казва 32, когато гледката от прозореца е хубава, започва прекрасен ден!
Днес пак ще правим кръгчета между стаите в паузите между задачите, от всяка среща се чуват пищящи деца. Наистина ще научим много неща до края  на това чудо. Здрави само да сме!
Ресторантът у нас работи активно, но змейовете капризничат нещо, моля за идеи за закуски на злояди деца ( едното обича сладко, а другото солено  pardon)?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #598 -: април 01, 2020, 08:06:08 »

Киви, за единия пържени филийки, за другия френски тост?

Аз съм вкъщи вече, докарах си  монитора , всичко, по-добре е на голям монитор. Заемам се със срещи на фона на Пес Патрул smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #599 -: април 01, 2020, 08:17:52 »

Новата тема
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,38289.new.html#new
Активен
Страници: 1 ... 38 39 [40]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines