Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 04:17:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари топлота и обич  (Прочетена 153104 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: февруари 09, 2017, 11:25:34 »

О Булче, браво на тях.

Събирайте се, събирайте, ама после искам и снимки!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #301 -: февруари 09, 2017, 11:33:36 »

И на мен това ми е интересно.  good

И другите да кажат на мен 18.02 преди 14ч ми е абсолютно идеално smile

чакам пикантериите и аз ... другата седмица ще се виждаме и ще разбера всичко smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #302 -: февруари 09, 2017, 11:50:59 »

Среща - преди обед. Винаги човек има нужда от едно кафе и два нови парцала тъй чеее... организирайте, аз ще видя как ще ги натаманя по мъжки, но имат нужда да им залипсвам.
Кифла на немски - и аз явно съм затъпяла. Моля да ме просветлите илинтук или на лични.
Нервичките и змейовете - 32 още не знае как, но 31 може да ми се разходи по нервите и да опъне всяка струна като опитен арфист за отрицателно време, бебешки пубертет... дааам.

Аз токущо бях на рандеву със 31 да му намалявам стреса от появата на 32. Ядохме ктем катамел и палачинка smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: февруари 09, 2017, 11:59:48 »

В новата сладкарница-цех в Младост, шефа ми иска да прави виенска кифла.. Направил и донесъл да ги видим.. Обяснявам му, че това НЕ е виенска кифла, че съм яла виенска кифла във Виена и дори формата не е същата, като тази дето той е направил.. И той бил ял, ама не запомнил нищо, освен хубавото чувство от вкуса й  funnytooth funnytooth Съответно, трябва ми оригинална рецепта и снимка на виенска кифла.. Търся на немски.. Е да, ама не знам кифла.. След 15 минути чудене, реших да използвам речник  pardon
"wiener kipferl" ме доведе до заветната цел, ще видим какво ще измайстори днес.  good

Рандеву със З1  Girl_hide Ще те изям!!!  heart heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #304 -: февруари 09, 2017, 12:11:00 »

Гледах целево копирачките, вече ми са съвсем ясни целите им. Правят всичко за пари, тоест от това си вадят хляба. Едната работи в рекламата и няма как да не използва най- известните прийоми в продажбите. Блогът е начин да влезнат в средите на майките и да продават там.
Между другото, тази с трите деца непрекъснато говореше как е спяла по цели нощи и всичките и отрочета, включително и една пубертетка, са прекрасни, мъжът и е прекрасен, колегите и са прекрасни и пак ми стана неприятна Wink
Мари, няма как да те успокоя, че нещо ще се промени... Понеже имам същите преживявания и то на публично място /на 4 години НИ2 от прозореца в градината крещеше с все сила "каква майка си ти да ме оставяш в градината? Вземи роди едно дете, вместо да се разхождаш из митницата, никаква майка не си..."/ и ред други подобни случки до днес, че готвя помии, че не зная кое от къде да купувам, че нямам елементарни компютърни познания, даже и че съм комунистка smile, хич не ми пука, защото според мен не е вярно. Ако наистина беше така, щеше да ми е мъчно, ама един пикльо да ми прави оценка и аз да се връзвам, няма да го бъде. Съвсем скоро ми каза, че съм неориентирана клюкарка, пък аз изобщо нямах нищо общо със ситуацията. Хехе, като разбра каква е работата и кой е виновникът, се измъкна с " и ти щеше да направиш същото, взимам превантивни мерки". Имало е обаче случаи, когато е показвал с действия, че е готов в огъня да влезе заради мен, докато другият или не се усеща, или му трябва време да събере още информация и да изчака. Освен това си мисля, че така изпуска парата от натрупани негативни емоции. На кого да викне - в службата ли, на гаджето ли... Докопам ли истинската причина, поради която дивее, изобщо не си вгорчавам кафето заради думите. Е, когато ме захапе пред други ми идва да го размажа, ама стискам зъби.
Та знам ли, ако можеш, надсмивай се над събитията /аз така правя/ или свиквай /и това правя/ heart heart heart
Али, не се ядосвай за глупости. Шефът затова е шеф, да те поразтакае, да ти уплътни времето с чакане и да ти покаже че не можеш да си правиш сметките без кръчмар. Не ви ли плащат по карта, както е по закон? Е... ми глупавият въпрос, все едно не зная как стоят нещата в частния сектор blush
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: февруари 09, 2017, 12:12:02 »

Не мога да смогна да ви изчета, но понеже имаше 50 нюанса сивота нейде...

Таа - да, книгата като книга не е нищо особено, просто сладникава романтична история с хепи енд. Аз нали съм си романтичка, книгата ми допада, но реално си е просто леко четиво...

Относно филма. Супер разочарована бях от първата серия и въпреки, че ми беше ясно какво ще стане сега, все пак снощи гледах и втората.

Значи...освен ако много не държите да го гледате...не си давайте парите за тоЯ филм. Особено такива като мен, дето са чели книгата и много се дразнят от неточности.

Само дето в тоя случай, не че имаше неточности - то все едно беше писано по друга книга...Пълен отврат. Не, че нямаше някакви препратки към книгата и знам, че не могат да пресъздадат всичко от една книга във филм, ама чак такава излагация...По едно време щях да заспя в киното...

Та - не си струва - нито отделеното време, нито парите...По- добре си купете книгата, колкото и да няма художествена стойност си струа повече от филма...
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #306 -: февруари 09, 2017, 12:14:18 »

Свекс с обрщания за розови бъднини на майките с по два змея... Нидей така, че ще се разтека от някой край вече...
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: февруари 09, 2017, 12:14:45 »

Привет и от мен  heart

От два дни ви чета и все пиша, ама някой ме прекъсва  pleasantry

Булче, точно се чудех как ще се развият събитията около братовчедка ти . Браво на момчето (или на този, който му е налял акъл в главата Wink)

Толкова неща сте изписали за четене, че още една бременност няма да ми стигне. Аз сега съм на по-лека вълна за четене, а книги за бебета не ща да видя  blush
Нюансите и аз бих ги гледала в женска компания, ама не толкова заради филма (очаквам, че ще е посредствен като първия), а заради компанията.

Ще ви следя за организацията на среща, дано да мога да се включа  smile

Edit: Свеки, направоооо като чета и се чудя какво ни чака. Аз и без това съм на мнение, че сега като са малки децата е най-лесно. После като пораснат и имат мнение и характер да му мислим.
« Последна редакция: февруари 09, 2017, 12:16:56 от ma6ka_ » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #308 -: февруари 09, 2017, 12:25:30 »

Тони, аз се забавих с немския, защото виенските кифли са хьорнхен, с о с две точки. Намерих обаче историята, която знаех, ето я.
http://www.bacchus.bg/spisanie/gurme/2006/05/01/791428_istoriia_s_polumesec/
Киви, ако ти са добри и кротки, какво ще разказваш Wink Ей виж ме, да съм казала нещо за първия?
Тони, ето ти рецепти, виж на коя прилича и ще ти помогна с превода, ако е нужно
https://www.google.bg/search?q=wiener+h%C3%B6rnchen+rezept&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=j0WcWLLLM6He8gfbm7T4CQ
« Последна редакция: февруари 09, 2017, 12:36:01 от svekarva » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: февруари 09, 2017, 12:28:11 »

Скай, ти си като мен.Аз умрях от яд на "Аз, роботът".Чела съм книгата на Азимов и  направо ми идеше да отида да набия тоя дето е направил филма.Ми то нямаше нищо общи.Същото и с Книгите на Дан Браун.Ми не гледам филми по книги който съм чела.Развалят ми настроението направо.

Дали са момчета или момичета няма да се отървем от лоши думи.Моника онзи ден ми каза, че съм лоша, ще ме накаже и ще ме изхвърли на боклука, защото не направих нещо което искаше.Ми няма как да се случва всичко което тя иска.Само дето аз нали съм лоша майка я оставих сама в тоалетната седнала на седалката да си върши нуждите и да се оправя сама, понеже съм лоша и ще ме изхвърля.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: февруари 09, 2017, 12:31:52 »

Гледах целево копирачките, вече ми са съвсем ясни целите им. Правят всичко за пари, тоест от това си вадят хляба. Едната работи в рекламата и няма как да не използва най- известните прийоми в продажбите. Блогът е начин да влезнат в средите на майките и да продават там.
Между другото, тази с трите деца непрекъснато говореше как е спяла по цели нощи и всичките и отрочета, включително и една пубертетка, са прекрасни, мъжът и е прекрасен, колегите и са прекрасни и пак ми стана неприятна Wink

 diablo diablo diablo
аз я слушах след три часа сън, сметни....
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #311 -: февруари 09, 2017, 12:36:52 »

Писателките като цяло са неприятни същества... Реват, мрънкат, че са мъченици, аз им се чудя що не вземат да се срешат и да свалят някое кило, че да заприличат на жени и да почнат да мислят и по други въпроси.Точно защото са предимно негативни не ги чета, освен ако не ми натикате линк под носа.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: февруари 09, 2017, 12:52:40 »

Такаааа, Свекърва, не съм се трогнала ще знаеш, май дето обичам да казвам, еволюира съм вече, това с горчивото кафе го казах ей така, за повече достоверност pardon

Тука на кифлите им казваме Gipfeli, по швейцаркому.

За филмите и книгите, "Аз роботът" го харесах като филм, но не съм чела книгата.
Най-фрапиращият за мен пример на лоши пресъздадена книга е "Птиците умират сами". Не се учудвам, че много хора я подминават. Книгата е изключителна като стил и акцентът въобще не е там, където е във филмът-сериал.

Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #313 -: февруари 09, 2017, 13:07:01 »

Открадвам си малко време да ви кажа привет smile

Честит Рожден Дена на Али на огромни патерици. Да си имаш всичко, което желаеш, и да му се радваш  Torte

Бубе, ще те затрупам с въпроси, когато се освободя малко Girl_hide

Обожавам книги, добре изградени образи, които се развиват и разгръщат. Не съм чела Нюансите, но гледах първия филм и съм сигурна, че знам как ще завърши третата част. Самата идея да се пише за доминантни връзки на мен ми харесва, мен лично ме провокира да се обърна и огледам в собствените си връзки - съпруг, семейство, приятели, работа и т.н. Някак си филмът щеше да е по-хубав, ако бяха избрали "по-дълбоки" актьори. Представете си едни Оливия Уайлд и Хавиер Бардем каква магия щяха да направят. На кой му трябва да се придържат плътно към книгата, 21 годишна, девствена?! Аз си го представям с горните двама и в главата ми звучи Master and servant на Depeche Mode. Да живее комерсиализацията, емоционалното затъпяване и лесно смилаемата продукция на новия Холивуд nea
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #314 -: февруари 09, 2017, 13:10:24 »

Писателките като цяло са неприятни същества... Реват, мрънкат, че са мъченици, аз им се чудя що не вземат да се срешат и да свалят някое кило, че да заприличат на жени и да почнат да мислят и по други въпроси.Точно защото са предимно негативни не ги чета, освен ако не ми натикате линк под носа.
Е това ме срази funnytooth funnytooth funnytooth Тъй де, пък иначе казват, че външният вид няма значение.
И аз ги разбрах. Щом са в медиите е "нормално" да се чоплят из нета и да се "вдъхновяват" за писателска дейност.
Свекс, кви карти в дребния бизнес  Wink
Този момент с отговарянето ми е много страшен. И макар да се подготвях, пак съм в ситуация със свален гард. Побърква ме! Да не говорим, че е на всяко гърне връзка кервиз. Такова надговаряне е с нея. Дали по телефона, или ин виво... Ти се мъчиш нещо важно да кажеш, то... Мамо, спри да говориш. Забранявам ти да говориш! Какво е това? Какъв ... (предмет, ситуация)? Усвои приьом да зацвили и пусне крокодилски сълзи при най-малкото невъзможно.
Вие ся по обедно време може ли да говорите за кифли tease
Мери ми, мерси! Ох, без да съм гледала нюансите по твоя коментар се ориентирах. Последните изречения вземи ги патентовай!
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines