Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 14:43:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИ РОКЛИ - 27 част  (Прочетена 156813 пъти)
 
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: юни 20, 2014, 09:35:32 »

tinycat, имаме еднакъв вкус и за рокли biggrin За съжаление и при мен не е този моделът, защото се оказа, че има модел, който ми стои по-добре и е по-удобен.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #151 -: юни 20, 2014, 09:38:57 »

Taйни и тази е много красива - декорацията е страхотна heart

Роклята в която аз се бях влюбила преди да се сгодя е тази:

 
В последствие се оказа че долната част е сууупер обемна и шлейфа е два метра и мислех да правя комбинация - горната част да е като тази, със сърцевидно деколте и преплетено, а долнатата - полата да е като на тази -

Ходих пробвах - харесах се, но сега като се замисля, аз съм с нормално телосложение,но съм малко по-ниска и този тип модели не ми стоят както си го представях...

И в един момент като се видях в роклята с А линия от Be Queen -  имах чувството че цял живот съм търсила това хахах. Toлкова удобна и толкова нежна... heart

Странно нещо - мислиш че се познаваш, но като почне организацията по сватба, рокля и тн не можеш да се познаеш blum biggrin
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #152 -: юни 20, 2014, 09:46:18 »

И аз се спрях не на роклята, която смятах че искам... Не е ли страно, че се случва на толкова много от нас girl_wink

1во бях решила, че искам семпла рокля поради скромния размер на сватбата (20 човека).. нещо леко, изчистено.. дори не държах да е от сватбен магазин, само да е бяла или дори просто светла.

Разбира се започнах търсенето с ходене точно в магазини за булченски рокли и реших, че малка или не ще си имам рокля като за сватба.

2то решение беше за рокля без презрамки (напълно задължително!!!), да се разширява от талията надолу (не си харесвам бедрата и не обичам да ги подчертавам, така че също напълно задължително!!!). Исках да е е или сатенена, или просто да не е дантела.

Е в крайна сметка каква рокля купих... Не е без презрамки, тясна е в ханша и бедрата и е от дантела blush Bravo blush Bravo

Направо не знам какво съм мислела като я избирах... Бях като в транс... омагьосана от прекрасния бутик, изработката на роклите и просто тази, на която се спрях я усетих като правилната рокля въпреки, че не покриваше нито един от определените критерии.

Е имам проба след седмица... Да видим... Трябваше да съм смъкнала някой друг см отт ханша, а не съм... Леко ми е нервно дали все така ще я/се харесвам... Като цяло ми е притесненео от "срещата" cray

П.С. Непосредствено след годежа бях влюбена в роклите на Ronald Joyce, но в последствие дори не пробвах такава, а се спрях на съвсем друг дизайнер.
« Последна редакция: юни 20, 2014, 09:50:10 от Radiant » Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: юни 20, 2014, 10:00:11 »

blackisback, може ли да разкажеп по-подробно за твоята рокля и да покажеш някакви ориентировъчни снимки? радвам се, че и ти си фен на моята dream dress  pardon
milenkata - преплетено сърцевидно деколте -страхотен избор! Толкова красиво седи този тип деколте, просто на мен очите ми остават всеки път като видя такава рокля.
Radiant, спокойно! Роклите тесни в ханша са доста секси и подчертават приятно зоните, които ние иначе не си харесваме. Аз исках да меря рокля тип русалка но никъде не можах да се натикам в такава  pardon ханша ми е доста широк + там са ми запасните килограми  smile


« Последна редакция: юни 20, 2014, 10:13:36 от tinycat » Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #154 -: юни 20, 2014, 10:20:54 »

tinycat, изобщоне си личи да ти е цели 2 размера по-малка good. Но ти си знаеш как си я усещала...

2та рокля явно, не е била твоята, щом си "осъзнала", че цената е надута blum

При мен се получи така...

Магазин 1: Какъв е вашият бюджет?
Аз: Х

Магазин 2: Какъв е вашият бюджет?
Аз: (Тъй като си личеше, че е по-скъпарски, реших да ги позалъжа малко) Х + 50%
Магазин 2: О ами нашите рокли започват от толкова...
*** Radiant е на последната (3тата) си проба ***
Аз: Каква е цената?
Магазин 2: С корекциите е Х + 100%.
Аз: Приемате ли карти??!!!

Между другото имах рокля след 2 магазина, 2 часа (в които влиза пътя от магазин 1 до магазин 2) и 8 рокли... и никакво предварително проучване... А съм безкрайно капризна по принцип и никога с нищо почти не се харесвам... Този ден и 8те ако можех щях да купя, не знам как стана... blush
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: юни 20, 2014, 10:27:25 »

Radiant, хаха много готино си го разказала! И аз съм гаден симулант - още покрай сватбата на сестра ми мерих сватбени рокли  tease  Докато търсех моята рокля мерих много и минах през някои магазини по няколко пъти и все нищо не ме грабваше  sad и накрая си намерих роклята в Асеновград, а после я видях и тук  GROAN
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: юни 20, 2014, 10:27:36 »

Tinycat, роклята няма снимки в нета, а тази, която най-много се доближава до нея, е ето този модел:

Истината е, че седи много по-различно на мен, защото тежа около 30 кг. по-малко от дамата на снимката и съответно роклята не е plus size.
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: юни 20, 2014, 10:32:54 »

blackisback, виждала съм много подобна на "Аз и Ти' Смолян , направо същото деколте.  smile
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: юни 20, 2014, 11:38:19 »

Да кажа и аз за моята рокля smile
Първоначалната ми идея беше за русалка от дантела, с дебели презрамки или ръкави и в никакъв случай камъчета. .

Като се видях в мечтаната рокля на Проновиас (доста над бюджета) се ужасих  huhhuh.gif Имах чуството, че бедрата ми са огромни.
Продължих търсенето с приятелки,  като си определих макс бюджет и плодължавах да си мериля рокли с ръкави,  докато не осъзнах от пошушнати коментари в един магазин,  че колкото и прекрасни да са тези рокли не да за мен. Аз съм дребничка и те направо ме поглъщаха..
Малко рев, паника и отчаяние и реших,  че ще меря пак в България и само с мама!
Осъзнах,  че моето деколте е сърцевидно, аз нямам много дадености,  но с него се чустмах красива.
Започнах  да търся дантелена рокля със сърцевидно деколте.  Харесах моделите на Mori Lee. Най много 1964,  която имаше всичко,  което не искам,  връзки,  камъчета и шлейф,  но реших все пак да разгледам mori lee на живо и хайде с мама в романтика,  макар че онлайн не пишеше да имат 1964, а и бях чела назад във форума не много ласкави неща за тях.
Харесах няколко рокли от катога за проба,  а мама ме накара да питам и за 1964,  имаха я. Не бях убедена, но реших и нея да пробвам.
Оякох първата и се обнадеждих, дантелата беше страхотна, изработката също,  харесах се,  но исках още,  донесоха ми 1964,  облякох я и като се видях знаех, че е тя, не ми пукаше за камъчета,  за връзки,  за обръчи,  просто ме обзе еуфорията,  а като ми слжжиха воал почти се разоках.
По моята реакция и тази на мама, знаех, че това е роклята.
Удвоих бюджета и беше моя.
След това не я бях вижда 6 месеца и не знаех , ще я харесвам ли още. .
Да харесах я пак, а хората от Романтика се спровиха с корекциите перфектно,  дори успяха да ми наплавят да изглежда,  че имам бюст,  което си е постижение.
Безкрайно благодарна съм на Романтика,  на тяхната супер мила шивачка и на консултантската.
На сватбата, кумът и гоене спряха да ми правят комплименти,  а аз се чуствах на върха на света!
« Последна редакция: юни 20, 2014, 11:47:49 от госпожица » Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: юни 20, 2014, 12:06:35 »

госпожица, роклята ти ми направи силно впечатление - прекрасна е и ти седеше чудесно  blush
    Всяко момиче си минава през собствена сага, озаглавена "намирането на роклята"  Bravo
Активен
gerganasl
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 23



« Отговор #160 -: юни 21, 2014, 15:24:27 »

Момичета, вече и аз се спрях на модел и днес намерих ателие, където ще ми го ушият... Роклята ми ще бъде над бюджета, който бях определила, но си казах, че ще е един път smile
Аз ходих в Асеновград 4 пъти, всеки път мерих по десетина рокли, но нищо не ме грабна, накрая седнах и нарисувах това, което ми харесваше, някаква смесица от доста рокли, които мерих. След още едно разглеждане в гугъл Я открих lol)
Аз също тръгнах с идеята за много семпла рокля, после реших, че ще е русалка и накрая се спрях на А-линия със сатен и дантела.
Успех, момичета! Знам, че всеки ще намери своята рокля!:)
Активен
Vampire13
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: юни 21, 2014, 18:27:24 »

Здравейте момичета,
Някой скоро праил ли си е рокля в "Арт стил" Асеновград? Ако може да споделите впечатленията си!
Активен
kremi87
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #162 -: юни 23, 2014, 16:22:15 »

Здравейте момичета. Някой има ли информация за цените на роклите в магазин Холидей Варна. Днес си харесах ей тази http://www.holidaywed.com/%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%B8/#3241

Писах им на майла, но ми отговориха само, че времето за изработка е 2 месеца и за повече информация да отида о магазина им...Малко трудно, защото съм с бебе на 2 месеца и съм от Бургас...И да бия път само за да разбера, че цената й е над бюджета ми.
Много ще съм ви благодарна, ако някой е ходил до магазина им и сподели цените.
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: юни 23, 2014, 21:05:40 »

Моята ще бъде подобна, в събота бягам да я капарирам и да се започва шиене, че не остана време. И аз исках друг модел, но разбира се с моите 1.52 см не се харесах. Исках с издължена талия, но жестоко скъсява. Не, че тази не скъсява, но за мен е прекрасна.... Bravo


* 969953_522862611114744_1181267575_n.jpg (48.29 KB, 640x960 - видяно 291 пъти.)
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #164 -: юни 24, 2014, 02:55:06 »

Момичета, познавате ли шивачка или бутик в София, които да се справят с много сложна корекция, и то само за една седмица?? Роклята ми е със сложни фигури от дантела и мъниста в горната част; трябва да се стесни бюстието, да се смъкне по-надолу у да се промени формата на самото деколте. В Лондон ми казват, че е много сложно за корекция и ми искат £220 !! Тя цялата ми рокля е триста! Много ме е яд и искам да си я направя в България, но имам само една седмица преди сватбата!! Моля ви, помагате, трябва ми спешно информация. Благодаря!
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines