Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 18:24:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В РУСЕ - 5 та част  (Прочетена 212480 пъти)
 
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: юни 30, 2014, 13:28:45 »

Estell, аз не смятам, че са много 30 късметчета. Бях писала и в темата за дрънкулките - нашите ще са над 60!  smile Не съм съгласна с ограниченята в бройките им, но за да "спазим" поне до някъде традицията с годините и броя на късметчетата събрахме моите години и годините на младоженеца и направихме доста. lol Освен това ще заделя по някое и друго късметче за по-възрастните, което да си им го дам - не очаквам да тръгнат да се навеждат и да се бутат с по-младите, само за да си вземат късметче за спомен. На нашата сватба ще има и гости от чужбина, и за тях тази сцена с късметчетата е нещо ново и различно (те обикновено хвърлят само ориз) и искам да имат възможност и те да си вземат за спомен.
Активен
Estell
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #181 -: юни 30, 2014, 19:23:18 »

Мерси за мненията, момичета. Аз като ги преброих излезе, че имам 38 вече, мисля да направя още 5 и да приключвам. Ще има доста дечица на сватбата и надали ще са доволни ако някой остане без късметче. Оглеждам се по магазините и за някоя кошничка за тях. Мисля сама да я украсявам с малко панделка и някое цветенце. Изобщо за повечето малки нещица мисля сама да се погрижа. Вие ще ползвате ли агенции за украса? Аз сякаш само сватбената маса мисля да е от агенция, за останалите маси имам разни идеи и сами ще ги правим.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: юни 30, 2014, 21:38:27 »

Estell, ние сме наели Дежа Ву за декорацията. В Рига нямат нито калъфи за столовете, нито се заемат с нещо по декорацията. Така че след като четох доста мнения тук се спряхме на Дежа Ву. На първата ни среща с тях (беше неделя) се срещнахме с Грозданка, собственичката, и беше много мила. Като цяло те ще декорират ресторанта с калъфите, панделките, избрахме си едни много красиви свещници, на които ще има цветя, булченската маса, както и градината за уелкъм дринка. Ние ще имаме много живи цветя, тъй като ще се венчаем в католическата църква и се разбрахме с тях, че също така ще помогнат на цветарката (Лидия Йолова) да преместят заедно цветята от църквата в ресторанта. След като ги преместят Лидия пое ангажимент да вмъкне във вече готовите букети и едни лилави стереопорени розички (които аз съм купила и използвах за бутониерите). Така хем ще използваме същите цветя, хем няма да изглеждат по абсолютно същия начин. Същите лилави розички ще бъдат вмъкнати в моя букет и в букета ми за хвърляне. Като цяло, много съм впечатлена от Лидия - изключително мила и отзивчива жена.
Активен
desi4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71


Булка - тайфун


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: юни 30, 2014, 22:00:27 »

Включвам се и аз по въпроса с късметчетата. Моята агентка ме светна каква е символиката на тези късметчета и по традиция трябвало да са на броя годините на момичето и че така хвърля моминските си години. Всичко много хубаво, но за нашата сватба тази бройка ще е малка  blush Хареса ми идеята за сбора на годините и на двамата с милото, хем ще са повече и хем пък няма само аз да оставя тези си години зад гърба  pardon С тях мисля да се заема следващите почивни дни, но ме притеснява факта, че до сватбата има още време и не съм сигурна как точно да ги съхраня до тогава.

За украсата в ресторанта искахме да е нещо различно и направено специално за нашия ден. Поради тази причина се спряхме на M.V.P. мацки със страхотни идеи. Харесва ми, че напълно се съобразяват с желанията и идеите ни и това че успяват идеално да визуализират представите ни.

Аз обаче имам малко нужда от помощ, от къде си намерихте обувки в Русе? Вече се отчаях. Търсих, обикалях, днес ходих до един сватбен салон в Дунав и после през Мегияс и още няколко магазина по път, но нищо...  cray В събота пак предстои обиколка, но на къде...
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: юни 30, 2014, 22:24:36 »

desi4ka_, моите обувки не са типичните булченски обувки, но мога да ти кажа от къде си ги купих. Тръгваш по главната от халите към площада и малко преди да стигнеш площада в ляво на ъгъла има един магазин на два етажа - продават обувки, бански, бельо, дрехи... Пада се точно на един ъгъл. Мисля, че има табела на Winx. харесах си обувките, но нямаше моя номер и тя каза, че очаква да получи номера от този модел, но не знаеше дали изобщо щяло да го има този модел на борсата (беше началото на м. Май и навсякъде вече прибираха затворените обувки и вядеха сандалите). В крайна сметка ми се обади по телефона, че е получила моя номер от въпросния модел и ми го запази, както и по-големия номер. Както и да е, исках само да обясня, че е отзивчива и влиза в положение, но зависи какво търсиш.  smile
Активен
Estell
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #185 -: юни 30, 2014, 22:46:50 »

desi4ka_, отчайваш ме... възлагах надежди на Русе да си намеря обувки, че след доста обикаляне във Варна все още съм наникъде... В магазините на Калина дали няма нещо подходящо и в Мартини също? За Мартини знам, че правят обувки и по твой размер. Ти какви си търсиш?
Относно съхранението на късметчетата, моите си стоят в едно панерче засега. Като съм готова с останалите ще ги прибера в някаква торба да си чакат датата. Не вярвам нещо да им стане.
Аз за украсата мисля да пропусна калъфите и панделките на столовете, нито аз, нито милото сме им фенове. Градината на Левента ми изглежда достатъчно красива сама по себе си. Затова и ролята на агенцията няма да е толкова голяма. Само булченската маса и пано зад нея да ми направят си мисля. Също ми харесват и украсите със светлини. Много ефектно изглежда и по-разчупено.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: юни 30, 2014, 23:50:30 »

Estell, не разчитай на магазини Калина. И аз много се надявах на тях, но като обикалях предлагаха предимно ежедневни обувки, и то все като за по-възрастни от майка ми. Останах много разочарована! Другият магазин, който си споменала не го познавам и не мога да кажа мнение.
Нашите късметчета са прибрани в една кутия. Не мисля, че ще се смачкат чак толкова. Няколко дни преди сватбата ще ги извадим и ще видим в какво положение са.
А относно украсата - градината на Левента е много красива и със светлини ще се получи много романтична обстановка. Съгласна съм с теб, че в този случай нямате нужда от кой знае каква декорация. Дори според мен можете да минете и без агенция - някои шатри имат "пердета" отстрани. Попитайте в ресторанта дали нямат нещо такова, което да се закачи на шатрата зад вас... Сигурно си писала, но не си спомням сега... Кога ви е сватбата?
Активен
Estell
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #187 -: юли 01, 2014, 07:05:35 »

На 30 Август сме.  smile Ще бъдем шестима на сватбената маса, защото кумувете ни не са двойка и не искаме да ги делим от половинките им. Шатрата, където обикновено правят сватбената маса е тясна за шестима и затова решихме да не сме там, а на дансинга, който пък си няма гръб.  smile Питахме в ресторанта, но те казаха, че агенциите се занимават с обичането на тази част, така че няма да ни размине.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: юли 01, 2014, 11:16:57 »

Ахаааа, ясно. Аз нямам поглед върху другите агенции, но препоръчвам Дежа Ву - от срещите ми до сега с тях ми се сториха много коректни. Но ако имаш време ти препоръчвам да се срещнеш и с M.V.P., за да можеш да сравниш и сама да си прецениш.  Wink
Активен
krisy112
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #189 -: юли 06, 2014, 12:08:53 »

Здравейте, момичета!
Най-накрая мина защитата  и практическия изпит.  Вече мога спокойно да мисля за сватбата. Остана да да довърша бутониерите и да уточним меню, торта, медицински, за които има време и други пак дребни неща.
Исках да ви попитам кога по принцип се ходи за уточняване на меню?
И тази агенция, която споменахте - Дежа ву, колко като цена ви казаха за украса на ресторанта?
А що се отнася до обувките - аз моите ги взех от Сватбен салон Елиза, намира се преди Кръговото, но при мен трябваше да ги направят по поръчка, тъй като не открих моя номер обувки по другите магазини в Русе - аз нося 35ти номер.Излязоха ми 65лв, но са много удобни.
Активен
desi4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71


Булка - тайфун


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: юли 06, 2014, 13:04:30 »

krisy112 Честита защита. Пожелавам много успехи за напред.  Good luck
Ние менюто ще ходим да го уточняваме около месец преди сватбата. След 16 юли планувам една среща с ресторанта за да определим разпределението на масите и тогава мисля да задам някой друг въпрос по менюто и нещата, които можем да внесем.
Мога вече и аз да се похваля с обувки  yahoo  След голяма обикаляне вчера и бързане за проба на роклята тотално отчаяна влезнахме в магазин на Калина и милото залепна за едни, които направо на сила ме накара да обуя, а те се оказаха изключително удобни и симпатични по крака.
И ние минахме през Елиза, но жената която ни посрещна не беше никак вежлива. Държа се изключително троснато и грубо. Показваше колкото да не си тръгнем.   huhhuh.gif Признавам бях решила, че от там ще си купя обувките, но след това отношение просто си тръгнахме. Това, което мога да кажа за обувките им, че цените им са добри, а не като на други места за поръчка на др номер да ти вземат отгоре едни 15-20лв.
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: юли 06, 2014, 20:47:47 »

krisy112, Честито за успешната защита!
Ние менюто ще го уточняваме около седмица преди сватбата. Мениджърката от Рига каза, че е напълно достатъчно. Също тогава ще изберем и вкуса на тортата. Миналата седмица обаче разбрахме, че мениджърката, която трябваше да е отговорна за нашата сватба, и с която бяхме уточнили доста неща, е командирована в Шумен и вече не работи в Рига. Надявам се другата седмица родителите ми да успеят да се срещнат с "новата" мениджърка и да видим какво й е предадено, като информация...  crazy
Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: юли 06, 2014, 20:52:21 »

Цената на Дежа Ву зависи от броя на гостите, както и от типа декорация, която искаш... Препоръчвам ти да отидеш до магазинчето им и да говориш с тях. Ще ти направят оферта на място и никой не те задължава да се ангажираш с тях ако не ти допаднат или ти се сторят скъпи. Собственичката Грозданка е много разбрана и мила. От девойката, която работи в магазинчето нямам много впечатления, но ми се стори доста отзивчива и мила, когато съм ходила там... smile
Активен
rujdie
Любопитен
*
Публикации: 44


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: юли 07, 2014, 07:14:47 »

Здравейте момичета. Честито на krisy112 за защитата. Аз също минах защита и сега като теб вече мога да мисля за сватбата. Ние ще отидем в ресторанта една-две седмици преди сватбата за уточняване на менюто. Този месец ми предстой пътуване до Румъния за рокля и костюм, вземане на покани, избор на торта и съм подготвила чаши и бутилка, който мисля да дам за рисуване. Това е от нашата подготовка. Аз също обикалях за обувки, но не успях да си харесам все още. Приятен ден момичета и много успехи на всички.
Активен
desi4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71


Булка - тайфун


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: юли 07, 2014, 07:37:42 »

 shok Е сега ме притеснихте момичета. Жената, с която разговаряхме за сватбата се казваше Женя.... ама Петрова ли беше?! За нея ли става дума, че не е в Рига вече?
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines