Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 12:34:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Национална форумска среща - 08.06 в гр. Габрово  (Прочетена 33853 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 18, 2013, 14:02:39 »

предястията -общите плата са това:
Предястия:
- пилешки дробчета с лук
- пилешки хапки от филе
- пържени картофи
- хрупкави сиренца с панировка

А гарнитурите към всяка порция ( за който желае гарнитурка), го бистрим още.
Гарнитурата е по наше желание - аз предлагам да е нещо комбинирано - картофи, зелена салатка и зеле с моркови например? smile Какви картофки предпочитате? Аз лично си падам повече по варените картофи, и не долюбвам пържените, понеже като цяло в заведенията се използват от онези бланшираните безвкусни картофи  pardon
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: май 18, 2013, 21:56:54 »

Аз  четох по диагонал ,предимно постовете на ivelka и доколкото разбирам-поръчвам:
Шопска салата
Овчарска салата
Пилешка пържола от филе на скара със сметанов сос - 7 лв.
Хайдушки шашлик - /свинско филе, свински дроб,бекон, гъби, гарнитура/ - 400 гр. - 8,30 лв
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: май 25, 2013, 20:29:10 »

Иве, аз за съжаление ще съм сама. в последния момент, въпреки че е предупредил отдавна, от работата на мъжа ми, са   му  казали че ще имат международно събитие  в София и Боровец, точно на 8 и 9ти  са го организирали шефовете. sad
Казвам го за да го махнеш като бройка от вечерята, стаята си остава, ако някоя друга самотна дама иска да ползва леглото другото, давам го без проблеми. Извинявам се, отварям ти работа, скапа ми се настроението.
за мен си остава моята част от менюто непроменено, една шопска салата и  1 романтична гондола без шунка.
Благодаря ти ! give_rose
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: май 26, 2013, 09:05:36 »

Иве, аз за съжаление ще съм сама. в последния момент, въпреки че е предупредил отдавна, от работата на мъжа ми, са   му  казали че ще имат международно събитие  в София и Боровец, точно на 8 и 9ти  са го организирали шефовете. sad
Казвам го за да го махнеш като бройка от вечерята, стаята си остава, ако някоя друга самотна дама иска да ползва леглото другото, давам го без проблеми. Извинявам се, отварям ти работа, скапа ми се настроението.
за мен си остава моята част от менюто непроменено, една шопска салата и  1 романтична гондола без шунка.
Благодаря ти ! give_rose

Ех, Еми, много неприятна промяна, но ти не се ядосвай! Пак ще си прекараме хубаво! Взимай някоя приятелка ако искаш, поне да се възползва от леглото smile Със сигурност няма да скучаеш сама, защото аз през деня в събота също ще съм без мъж - моят е на работа до вечерта и ще дойде за вечерята. Не се притеснявай за порциите, не ми отваряш работа, защото още не съм ги поръчала.
Искам да помоля всички, които не са заявили своята поръчка за вечерята, да го направят до края на другата седмица.
Kiwi, доколкото разбирам искате да поръчвате на място, така ли? Предполагам, че няма да е проблем, макар че сигурно са очаквали от нас да поръчаме като група всичко предварително.
Тео, с вас какво стана, ще идвате ли последно?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: май 26, 2013, 09:19:37 »

ах олекна ми малко! heart give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: май 26, 2013, 10:10:00 »

ах олекна ми малко! heart give_rose
Еми ,ние си имаме цяло бебе за забавление smile.Няма да скучаеш
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: май 26, 2013, 12:13:58 »

Ще идваме разбира се.
Още не съм превел капарото, вероятно вторник след обяд.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: май 26, 2013, 19:03:18 »

Еми ,ние си имаме цяло бебе за забавление smile.Няма да скучаеш
това си го помислих, ама не знам дали ще ми го давате да го гушна, много обичам, ама не всеки родител дава smile heart
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: май 27, 2013, 08:06:10 »

Здравейте на всички в новата седмица! Тъй като остава съвсем малко до срещата ни в Габрово, започвам да поставям финалните щрихи в организацията. Ще постна тук менютата, събрани на едно място, за да можете да ги проверите всички и да не допусна неволна грешка. Моля, онези от вас, които не са заявили все още избора си за вечерята, да го направят тук в темата или да ми изпратят ЛС.

Веси и мъжа й:
Овчарска салата - 2 бр.
Свинска пържола от филе на скара със сос братинджус + гарнитура - 1 бр.
Романтична гондола – 1 брой

Еми:
Шопска салата – 1 бр.
Романтична гондола без шунка – 1 бр.

Ангелче:
Шопска салата – 1 бр.
Овчарска салата – 1 бр.
Пилешка пържола от филе на скара със сметанов сос и гарнитура – 1 бр.
Хайдушки шашлик - /свинско филе, свински дроб,бекон, гъби, гарнитура/ - 1 бр.

Фийби:
Овчарска салата - 2 бр.
Свинска пържола от филе на скара със сос братинджус + гарнитура - 2 бр.

Аз и мъжа ми:
Овчарска салата – 2 броя
Свинска пържола от филе на скара със сос братинджус + гарнитура -1 броя
Пилешка пържола от филе на скара със сметанов сос и гарнитура – 1 бр.

Snowy:
...

Alben4ik:
...

Teo:
...

Общо:
Овчарска салата – 7 броя
Шопска салата – 2 броя
Свинска пържола от филе на скара със сос братинджус + гарнитура – 4 бр.
Пилешка пържола от филе на скара със сметанов сос и гарнитура – 2 бр.
Хайдушки шашлик - /свинско филе, свински дроб,бекон, гъби, гарнитура/ - 1 бр.
Романтична гондола с шунка – 1 брой
Романтична гондола без шунка -1 брой

Това е за сега, ако нещо пропускам, казвайте Wink

Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #54 -: май 27, 2013, 18:43:46 »

Аз малко съм поизтървала разделянето на двете теми  blush
Да пиша и нас за вечерята:
Овчарска салата - 2 бр.
Пилешки шашлик - 1бр.
Свинска пържола от филе на скара със сос братинджус + гарнитура -1 бр.
А къде и към колко часа ще се събираме, за да знаем как да си планираме пътуването???
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 27, 2013, 18:46:56 »


А къде и към колко часа ще се събираме, за да знаем как да си планираме пътуването???

Сноуи, цитирам ивелка, за да не пише пак smile. час няма, който в колкото пристигне, звънка на другите и се настига с тях там където се разберат. Оставяйте си тел на лични. Иначе тук в цитата е дадено как да стигнете до хотела за да си оставите нещата и оттам да видите накъде и що.

Ами аз предлагам да се чакаме някъде, понеже хотелът е извън града и не знам как точно да ви обясня пътя до него. Ако имате GPS и го настроите до село Балани, ще ви заведе точно до хотела - той е на самия вход на селото.
 Може да се разберем с тези, които нямат навигация да се чакаме на някое лесно за откриване място в Габрово, където има къде да се паркира. Според мен най-подходящото такова е Спортна зала Орловец, пред която има безплатен паркинг и се намира до единствената Билла. Ето карта от входа на Габрово, на идване от София:


Обърнете внимание на червените стрелки - първата показва входа на Габрово, втората - Автогара Габрово, а третата - Дома на Хумора и сатирата. Зелените точки показват кръстовищата със светофари, през които трябва да преминете. Точка А е входа на Габрово, на който ще видите голяма каменна статуя на кон, а точка Б е мястото, на което ще се чакаме. smile
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #56 -: май 27, 2013, 18:49:37 »

Мерси, Еми  give_rose Ние за по-напряко ще минем през Велико Търново, та затова....
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #57 -: май 27, 2013, 19:07:50 »

Kiwi, доколкото разбирам искате да поръчвате на място, така ли? Предполагам, че няма да е проблем, макар че сигурно са очаквали от нас да поръчаме като група всичко предварително.

Иве, от сега мога да кажа салатите - шопска и овчарска, останалото на място. Аз очаквам да открия хотела и да сме там към обяд, тъй че няма да са съвсем неподготвени.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: май 30, 2013, 16:00:05 »

Капарото е преведено.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: юни 03, 2013, 18:32:27 »

Понеже дългоочакваната среща наближи, искате ли да организираме нещо като предварителна среща за тези, които ще пристигнат около обяд в Габрово? Нека всеки да напише ориентировъчен час, в който планира пристигне в града, за да видим дали ще се съберем достатъчно хора за предварителна разходка по забележителностите.
 
Предлагам да направим следното:

Разбираме се за ориентировъчен час 12-1 на обяд. Първите, които пристигнат, ми се обаждат по телефона и се чакаме с тях на уговореното място пред Спортна зала Орловец. От там отиваме в едно съвсем близко заведение с градина да пием кафе и който е гладен - да хапне (в това заведение обядвам всеки ден и мога да гарантирам, че кухнята е много добра, а цените народни). Мястото се намира срещу Дома на хумора и сатирата. Там стоим около час, като през това време, аз ще посрещам новопристигналите. От там отиваме в Музея на хумора, разглеждаме го. След това мога да ви заведа на Етъра за кратка разходка. А ако остане време може да прескочим и до прекрасния Соколски манастир, който е съвсем близо до Етъра. След което можем да се отправим към хотела, за да ви настаним и да се подготвим за вечерята.
За неделя планирам разходка до местността Градище с обяд в заведението Горско ханче и разглеждане на Планетариума, който също се намира в тази местност. В планетариума не съм ходила от дете и доколкото знам отварят само с предварителна уговорка, така че няма да е зле да се обадим и да ги предупредим, че ще ходим.
Моля, всеки да изкаже мнение за така планираната разходка, за да имам някаква представа колко човека ще водя на определените места smile

 give_rose

И сега да ви зарадвам - групата ни се увеличи с още едно прекрасно семейство - Слънце, съпругът й и прекрасната им  дъщеричка Кали.  yahoo

За всички, които ще пътуват от посока Варна:


Ето и линк към картата:
https://maps.google.bg/maps?saddr=Route+5&daddr=42.8898802,25.3226702+to:42.8849662,25.3180377+to:Sportna+Zala,+Gabrovo&hl=en&ll=42.893385,25.33267&spn=0.031755,0.0739&sll=42.887631,25.328422&sspn=0.015879,0.03695&geocode=FQqzjgIdLdKCAQ%3BFZhyjgIdrmSCASm3rTochRqpQDGFyXbsFUCDsw%3BFWZfjgIdlVKCASlHcDgrmhqpQDE9NQLol5QfyQ%3BFeJLjgId0FuCASHw10vOFbsSSSkB7yQtlhqpQDHw10vOFbsSSQ&t=h&mra=dpe&mrsp=2&sz=15&via=1,2&z=14

И снимка на входа на Габрово от към Търново:

Неслучайно слагам тази снимка - това е веднага след табелата за вход в Габрово - ще видите карта на градските пътища.
« Последна редакция: юни 03, 2013, 19:02:47 от ivelka » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines