Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 01:59:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - 7-ма част  (Прочетена 153848 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: февруари 24, 2013, 12:20:44 »

Всичко за кумовете - 6 та част
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 24, 2013, 15:43:21 »

Кумът има ли някакви задължения по организацията на сватбата? За кумата знам, че купува букета, помага на булката и т.н. Но дали както и малдоженеца много не се занимава с организацията, така и кумът трябва само да каже горчиво?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #2 -: февруари 24, 2013, 15:46:10 »

Кумът си казва кумовата реч, което не е никак малко biggrin Поне нашия един месец по-рано го говори blum blum blum Но пък доста добре се справи  Girl_hide
Активен
mari_i_i
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148


Щастлива мама на Даниел!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 24, 2013, 17:24:42 »

На мен ми допада и идеята кумът да предявява капризи по време на сватбения ден, нали е с голяма тежест, та всички гледат да му угодят. Присъствала съм на сватби, където както си пътува колоната от коли и изведнъж сватбената кола спира. Кумът излиза видимо ядосан и казва примерно, че е гладен или жаден, или че му се ще някой да му поиграе. Голям смях пада в такива ситуации, но трябва оператора да е предупреден, за да остане след това като спомен.
Когато ние кумувахме, сватбената кола, беше нашия автомобил и я караше кумът(т.е. съпругът ми). Както пътувахме за църквата, на едно кръстовище спря, излезе от колата и седна на предния капак. Младоженеца излезе от колата и пита какво става. Тогава той отговори, че му се пие. Младоженецът извади една бъклица с вино, даде на кума, кума доволен и хайде отново към църквата.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #4 -: февруари 24, 2013, 17:54:14 »

Да, да, така е blum Много забавно става blum Нашият пък уж си навехнал крака (преди да дойдат) и го носили на столче - мъжа ми и брат му biggrin
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 24, 2013, 19:14:59 »

Хаха...забавно е когато на кумът му скимне нещо такова smile Аз съм присъствала на сватба, на която кумът реши че му се играе белот  tease И така колоната спря, кумовете, младоженеца и брат му седнаха на едно кафе да цъкат белотче biggrin Беше ько smile
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 25, 2013, 20:34:19 »

И ние вече официално си кумове danceg . Вчера им бяхме на гости. Мислех да се разберем да не си разменяме подаръци, но кумата ясно заяви, че иска да ни вземат нещо за спомен. Ние също сме им намислили подарък за самия ден и за след сватбата.
Питахме ги дали искат да ходим заедно на меден месец и те се съгласиха yahoo
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #7 -: февруари 25, 2013, 20:47:15 »

Мариелка, честито.Много се радвам за вас. Дано и ние скоро да намерим кумове. smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 25, 2013, 20:53:01 »

Честито, Мариелка! А на Тихомира, пожелавам скоро и вие да имате кумуве!
Активен
Tihomira
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 191


07.09.2013


« Отговор #9 -: февруари 27, 2013, 00:19:45 »

Ние за сега мислим кои ще са ни кумовете. Знам,че няма да са двойка.Аз ще си избера приятелка и бъдещият ми съпруг ще си избере някой приятел.До края на април трябва да сме го измислили и май да каним.Надявам се да нямаме откази,че не ми се иска да търсим резервни варианти.Пък и не знам как аз бих се почувствала,ако разбера ,че съм втора в списъка sad .
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 27, 2013, 09:28:35 »

Ами, първо и аз  ви пожелавам да нямате откази, не мога да разбера защо хората отказват, това е такава чест да те поканят за кум/кума.
А Другото, което исках да ти кажа не е нужно да разбират ако ви откажат- ще си поканите тези, които най-много искате, а ако някой откаже ще поканите друг без да казвате, че вече сте канили преди него други хора.
Успех! Дано тези, които най-много искате да се съгласят!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #11 -: февруари 27, 2013, 10:07:59 »

Отказват защото си е разход все пак. И ако са с малко дете, още повече sad
Честото на всички с кумове give_rose Рататуй и на теб не съм честитила give_rose

 Offtopic Ние също очаквахме да ни откажат, по същата причина. Малка беше вероятността, но все пак не я изключвах. Имат детенце, което тогава беше на 2г, ясли, глупости...на някой им идва в повече. Не че не искат sad Но при нас слава Богу приеха, те си знаят как...
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 27, 2013, 10:54:28 »

Честито на всички кумове! И ние си имаме кумове  Bravo Не са двойка , но пък и двамата са страхотни  yahoo Чудесни приятели и се надявам да се забавляваме много  girl_wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 27, 2013, 11:05:14 »

Честито! Няма значение, че не са двойка важно е да чувствате, че са правилните хора.
А това за отказването е много неприятно, само заради пари. Нашите кумове също не са добре финансово, а и чакат бебче, затова аз неискам да ги товарим излишно и мисля, аз да си купя букета, булото, чашите и там каквото още се плаща от кумата. На сватбата ще предопредя тях да не ги изнудват много-много.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #14 -: февруари 27, 2013, 11:12:28 »

Ами да така е, по-добре да не отказват и да се улеснят. Ние още като ги канихме казахме, че не искаме нищо и всичко ще вземем ние, защото държахме изключително много на тях. Даже не знам по традиция какво точно е от тях, не съм се интересувала crazy В края не стана точно така, бяха ни взели подарък, букета за колата и после за масата беше от тях, както и колата, но наистина са постарахме максимално да ги улесним. Най-важното за нас беше да са те heart

Но въпреки всичко не мога да кажа, че не са се ухарчили. Лошо е парите да са фактор, но понякога хората нямат избор sad А и като са кумове не могат до се облекат както дойде, правят маса за посрещане и т.н. Дано все по-малко хора отказват за това, защото е тъжно sad Колкото и да имаш желание...
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines