Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 01:31:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 3-та част  (Прочетена 115509 пъти)
 
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #330 -: април 08, 2013, 15:31:43 »

Хайде стига вече, големи хора сте!
Такаааа искам да попитам професионалистите - как се справяте когато булката или младоженеца не са фотогенични и на всеки кадър изглеждат странно, а в действителност са си много хубави. Питам защото много ме е страх как ще изглеждам на нашите снимки. Когато ме снимат изглеждам много странно, някак си устата ми заема странна позиция, а  в реалност изобщо не изглеждам така, даже мога да кажа, че минавам за красива жена, съдейки по мъжкото внимание. Забелязала съм, че когато не очаквам да ме хванат в кадър не изглеждам изкривена, явно се стягам ли не знам.


 Evriala, знам какво имаш предвид и това е пак нещо, което трябва предварително да обсъдите с  фотографа ви. Не се притеснявайте да споделяте страховете си! smile 
 Конкретно в твоя случай, може да си направиш малко сухи тренировки. Снимай се по-често, дори и сама с телефона, например, за да свикнеш. Позирай пред огледалото и опознай изражението си, мимиките си. Знам, че се предлагат курсове за поведение пред камера, специално за бъдещи младоженци , но не познавам никой, който да е посещавал такива.  Може дори да се направи някаква предварителна фотосесия, за да свикнеш с маниера на работа на тези, които ще ви снимат, независимо дали са приятели или непознати, и така да се чувстваш по-отпусната. Изобщо това е екипна работа и когато има комуникация, всичко се получава! good
Активен
shantall
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: април 11, 2013, 17:16:13 »

някой дали има мнение или отзиви за алфа фото? оказа се, че това май ще е най-трудната част. вече трета седмица не мога да избера кой да ме снима sad
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #332 -: април 13, 2013, 19:32:18 »

От краткото ми пребиваване в този форум мога да споделя няколко неща, но всички се въртят около истината: Фотографите нямат място тук.
Не е за тях, жива загуба на време и нерви е.
В началото тръгнах със съвети, оказа се, че се възприема като офтопик и реклама. Добре...
После пуснах един месец банер, от любопитство, не е скъпо, исках да видя дали опасенията ми са правилни. Да, оказах се прав. Ефекта беше нулев.
Почти всички, които ми писаха бяха колеги, представящи се за младоженци.
Това място е основно за бъдещи булки и вече семейни двойки, които им е приятно да си споделят по техен си начин. И да си вярват една на друга...
Не разбирам как "колеги" толкова дълго, с години посещават този форум. Смисъла е нулев и ми бяха необходими два месеца с посещения по 1-2 пъти на ден, за да се убедя в това.

Не ме разбирайте погрешно. Форума е хубав, много при това... Но не е за специалисти в сферата на услугите. За другите е... защото те гледат с други очи и по друг начин smile Каквото и да напише професионалиста, колкото и да е искрен и дори и факти да изложи... бъдещата булка винаги ще има две наум и ще се довери на вече минала по този път булка. Такъв е живота smile

С пожелания за много любов...
Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #333 -: април 13, 2013, 21:56:22 »

....жива загуба на време и нерви е.

В началото тръгнах със съвети, оказа се, че се възприема като офтопик и реклама. Добре...
...Ефекта беше нулев.
...Форума е хубав, много при това...  Каквото и да напише професионалиста, колкото и да е искрен и дори и факти да изложи... бъдещата булка винаги ще има две наум и ще се довери на вече минала по този път булка. Такъв е живота smile

Абсолютно прав си!
И аз се опитвах през годините да давам съвети добронамерено, различна гледна точка, при това доста по-обективна поне що се отнася до сватбената фотография - все пак стотиците сватби, на които съм бил, съм видял повече, отколкото повечето булки са прочели тук (защото едва ли са били и на 50-60 в живота си, колкото аз имам само за една година).
И в крайна сметка ставам "неудобен" за някои булки (не на всички, разбира се - някои са благодарни, дори го признават); други участници във форума - прословутите "колеги" (слагам "..." за тези, които не практикуват сватбена фотография, дори не са фотографи изобщо.. просто се "хранят" с това да създават "добронамерено" кавги) - тези "колеги" просто са големи философи, хора без работа, които изкарват участието ти като "скрита реклама" и ако не успеят да накарат модераторите да заключат темата - просто не спират (а когато това се случи - просто скачат в друга тема във форума... макар че няма друга такава, като тази).
Направо се чудя на модерараторите - кога им остава време (и желание) на милите, че да изчетат всички коментари и да трият боклуците?! Шапка им свалям на търпението!
А за обърканите булки (след като прочетат няколко поста в тази тема) - най-много ми е мъчно.
« Последна редакция: април 13, 2013, 22:03:50 от Влади Балевски » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #334 -: април 14, 2013, 07:24:48 »

 На калпава ракета, космосът и крив! Имам чувството, че някои от професионалистите са твърде разочаровани от присъствието си във форума . Явно са очаквали нещо повече ! Оприличавам разочарованието ви на следната ситуация : продавате краставици на пазара и очаквате всяка дама да купува от вашите краставици, защото видите ли те са най-добри, най-прави и т.н. Да, ама не ! Би казал Петко Бочаров. Красатвичари на пазара още на 50 сергии. И вие се сърдите и вините дамите.
 Лично аз се учудвам на вашето разочорование и мисля, че сте далечко от манталитета на българката, нейното поведение и нрав. Може да сте много добри фотографи, най-добрите, но забравяте, че се намирате в България и имате работа с българи, българския манталитет е водещ във всичко.
 Правите се, че не знате и не виждате един важен факт - тук пишат основно жени. Жената в България не разполага с основния сватбен бюджет, т.е. финансовата страна е в ръцете на мъжа. Върху решенията на мъжа въздействие имат неговите близки роднини - визирам майка и баща, сестра и брат. Най-често услугите като фотография и видео се въприемат като едно задължение, но са допълнителни и незадължителни. Особенно това всичко важи за хора от провинцията. И днес фотографът в провинцията е с нарицателно име ,възприема се като шоу неговото присъствие.
 Мисля, че забравяте и факта, че днес все повече хора нямат среща с изкуството и не могат да разберат значението на вашата работа. Днес има хора, които не са ходили на кино, не са влизали в театър, за опера не говорим. Дори има и такива, които не са ходили на море. Ние обаче не можем да ги упрекваме в това.
 И за да не пълним темата с безинтересни разсъждения ви моля да не хвърляте кал върху младоженците, по-точно булките. Те не са виновни, че не може да си продавате продукта тук във форума. И не е редно да го продавате.
 Не хвърляйте кал и върху колегите си, те не са виновни, че не можете безплатно тук да си продадете "краставиците". И не се правете на велики особено сред хора от бранша. Скромността краси човека !
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines