Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 10:34:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 22 "  (Прочетена 143728 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: август 09, 2012, 10:37:48 »

Точно това имам в предвид което пише Румяна.когато започнахме опитите за бебе, аз бях на 27, сега съм на 31 и бебе още няма.Това са 4 години в изследвания, опити и т.н.загубихме време, защото не можах да обедя мъжът ми да си направи СГ толкова бързо колкото аз исках, много го жалих в началото, е нещата се промениха, но и ние много неща научихме.Мен също ме натоварваха тестовете за Ову, беше някакъв ужас, а и имах проблеми с щитовидната от там овулацията ми беше много зле и имах няколко месеца без да отчетата овулация тези тестове и така се бях психирала, беше ужасно.За това чичо Доктор, това е истината.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: август 09, 2012, 17:04:27 »

И ние ако имахме специалист на среща, нямаше да загубим 3 години в напразни опити, за да ме гледа миналия ден гиеколога ми и да се вайка че наистина от някъде идва. Човека ми пусна какви ли не изследвания , които са му по силите, но причината се крие някъде другаде и може да е някаква малка тъпотия, но трябва да се открие. И ако беше направено необходимото още преди години, най вероятно нямаше да имам 3 аборта зад гърба си и 3 загубени години.
Личния ми лекър пък ми беше казал, че още съм много млада и съм имала толкова много време да забременея  Oh my ...  то така...ама при положение че го искам, кой е той да решава дали ми е рано или не...но...както и да е.

Относно мерене на БТ и тестове за ову, всеки си решава сам. За мен колкото натоварват те толкова и фоликулометрия  натоварва. Пак като знаеш че наближава ову или че е настъпила се психясваш да не изпуснеш момента, че трябва да правиш секс и стреса идва горе долу същия.
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #137 -: август 28, 2012, 10:12:04 »

Здравейте, момичета! И аз се присъединявам към клуба на бебеправещите, макар и с малко закъснение. Ние с милото работим по въпроса от септември миналата година. Надявам се и аз в някакъв момент да видя така желаните 2 чертички. Пожелавам на всички момичета в темата по-бързо да излязат от нея smile
Активен
Xana
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #138 -: август 29, 2012, 22:55:19 »

Здравейте момичета!Записвам се в темата и пожелавам на всички скоро да я напуснат!До сега само ви четях , но реших да се включа!С мъжа ми правим опити от 2.5 години....за сега неуспешни:( На 05.07 ми правиха цветна снимка на тръбите.....за радост ....проходими! Гинеколожката ми каза че след цветна снимка шансовете за забременяване са по-големи, но този месец да го отпиша (незнам защо), и че като ми дойде цикъла на 9-ти ден започваме фоликулометрия! Трябваше да ми дойде на 27.07 ....но не ми дойде....изчаках 5 дена закъснение и си направих кръвен тест(отрицателен!но така и не ми идваше.....на 17,08 отидох при гинеколожката и тя каза че всичко е наред ....няма проблем и че нямам задържана яйцеклетка....нямам кисти ....и бременност не вижда. Накара ме да изчакам до 27,08 да види дали ще ми дойде цикъла.....е не ми дойде.....и сега ме накара да пия три дена дуфастон 3х1!днес ми беше последният ден на прием! От утре чакам лелката.....Моля дайте ми съвет! Случвало ли се е на някоя от вас! Ще полудея....така се надявах че може да е станало чудото ....и този отрицателен тест ме свали на земята....Притеснявам се от това закъснение (33 дена) дали не е нещо сериозно !да потърся ли второ мнение от друг лекар?Моля ви за мнение!!!Благодаря!!!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: август 30, 2012, 07:17:39 »

Направете спермограма в КЛИНИКА ПО СТЕРИЛИТЕТ, не в обикновенна лаборатория, от това се започва.След това пуснете хормони при теб.За 2.5г опити и нищо насреща ориентирайте се към специализирана клиника, един обикновен гинеколог най-много да ви забави още повече.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: август 30, 2012, 07:25:02 »

Xana според мен няма причина да се притесняваш, първо закъснението не е голямо, второ си била на лекар и тя е казала, че няма проблем, така че просто изчакай. По принцип, аз като съм писла Дуфастон,винаги ми закъсняваше, обикновено няколко дена след приключване на приема трябва да ти дойде-3-4 дена.На много момичета им се случва да им закъснее и не винаги може да се каже защо е така.
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #141 -: август 30, 2012, 07:37:45 »

Xana, и на мен ми закъсня този месец неизвестно защо. И аз се надявах да е станало радостното събитие, но нямаше вищо. И аз ходих няколко пъти на гинеколог. Е, накрая ми дойде, даже мина. Просто изчакай още няколко дни. Но момичетата са прави да се насочите към специализирана клиника.
Активен
Xana
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #142 -: август 30, 2012, 07:45:23 »

Благодаря ви момичета ! правили сме две спермограми.....Селена Пловдив и КИРМ Плевен! Всичко е оки, и хормонални имаме ....пак е оки....ама нестава! Мажът ми има хроничен простатит и доки каза че най - вероятно това бил проблема....направо вече незнам какво да мисля! схемата беше на мен да ми дойде, след което да започне няква стимулация на мъжа ми и мен да ме следят от 9-ти ден ....и така 2 месеца , ако няма резултат - инсеминация.......а сега това закъснение ме дърпа един месец назад:( Благодаря ви пак за мненията , хубаво е когато можеш да чуеш някой който разбира за какво говориш!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: август 30, 2012, 07:52:40 »

Xana щом сте направили това досега, супер, не мисли, че това те дърпа назад, не си загубила месец, спокойно с притеснения нещата няма да станат. Започнали сте нещо, така, че давайте.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: август 30, 2012, 08:12:25 »

Щом сте тргнали по пътя отказване няма.Месеци се пропудкат, заради кисти или забавяне на цикъл не е фатално спокойно.Аз лично на СГ от ИРМ Плевен не бих вярвала.Ако има хроничен простатит правили ли сте допълнителни изследвания на еякулата за бактерии и т.н. освен спермограмите?При теб щитовидна жлеза, освен всички други хормони проверявана ли е?Каква стимулация на мъжът ти ще правят?

За съжаление ние също сме в графата неизяснен стерилитет вече 4 години.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: август 30, 2012, 09:56:49 »

Здравейте момичета!
Аз не пиша от много време но на момичетата, които са загубили бебчетата си искам да кажа никога да не се отчайват! Аз загубих моето първо бебче по много мъчителен начин, беше  мисед, в 11 седмица си отивам на преглед и се оказва че е спряло сърчицето... много много тежко ми беше, правиха ми кюртаж като изкарах 1 нощ със контракции като за раждане...Казаха ми да изчакаме 6 месеца.
Сега си имам две прекрасни дечица... просто се случва. Лекарката тогава ми каза това е естествен подбор... по добре сега отколкото после да се роди с увреждания.
Целувки и кураж!
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #146 -: август 30, 2012, 12:58:13 »

Хana, това, което казваш "сега сме един месец назад", разбирам те, защото този месец и аз така се чувствах. Обаче, това не е състезание. Ние бързаме, бързаме, искаме по-скоро да се случи, а биологията когато ще твори, не понася насилие и пришпорване. Имах тази интуиция да не бързам, да се успокоя максимално. Това не означава да не правите нищо. Това, което ти казвам, е много трудно да се направи, лесно е да се каже. Но трябва да се овладеем. smile
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #147 -: август 30, 2012, 13:07:08 »

Момичета стискам палчета на всички. Аз бях дълго време в темата , някъде година и половина. Влязох просто , за да ви вдъхна кураж и да ви кажа , че чудеса се случват , както се случи и нашето. Преминахме какви ли не изследвания с мъжа ми , при мен определено имаше проблеми хормонални и накрая съм забременяла направо незнайно как с много висок ТСХ и дори прогестерона ми беше бая нисък и веднага като хванахме нещата всичко се оправи. Преди това ми казваха лекарите , че с това ТСХ едва ли ще забременея или дори да стане ще направя аборт. Вече съм на финала на 5ти месец и бебока на пук на всичко расте без никога за нищо да ме е притеснявал. Просто дар от Бога направо. Както виждате има и случаи като моя , когато всичко е срещу теб , но въпреки това се случват нещата.
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #148 -: август 30, 2012, 13:20:37 »

Розичке, много се радвам за теб! Лека бременност до края!

Искам да споделя и едно мое разбиране, което може би други няма да го споделят, но когато ние се опитваме да имаме дете, една Душа трябва да дойде, за да се случи това. А не всеки момент е подходящ за задачите на душата и понякога се налага да чакаме и двете страни. Затова съм се въоръжила с търпение и си казвам "ще стане когато трябва" smile
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #149 -: август 30, 2012, 14:12:56 »

red_roses , леко бременеене ти пожелавам!   
DaBulka , наистина за всяко нещо си има определено време и място то да се случи. Но трудното е когато душата иска, а тялото не може....... Имам чудесна матка, проходими тръби и никаква овулация  beating и сега след сватбата продължаваме с одисеята по моето забременяване....
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines