Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 29, 2024, 06:52:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Секцио или нормално раждане-как избрахте да раждате!  (Прочетена 101724 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 27, 2012, 11:48:50 »

BeautifulBride, вярвам, че няма жена, която да не се страхува от раждането. Било то малко или повече. Все пак е нещо непознато, описвано по десетки начини и от толкова различни хора. Приеми че страхът е част от бременността. И мен ме беше страх - по-скоро от това, че не зная какво да очаквам.
Може би наистина компромисния вариант, ако искаш естествено раждане е именно с епидурална упойка. Но, имаш време, като започнете да бебеправите, тогава ще го мислиш и по-надълбоко good
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: февруари 27, 2012, 15:27:35 »

Честно казано мен не ме беше страх от раждането. Точно защото не знаех какво да очаквам, нямаше как да ме е страх от нещо, което не знам точно какво представлява. От разказите на другите не се впечатлявах въобще, те просто идваха, за да ми покажат как  при всеки е съвсем различно и всъщност няма как да знам при мен как ще бъде  pardon
Сега вече знам какво е, но отново не ме е страх - ни най-малко даже, дори напротив, очаквам го с нетърпение, съвсем честно - просто защото как ще протече раждането не знам, но знам какъв ще е резултатът от него и го искам в ръцете си  heart
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: февруари 27, 2012, 15:44:41 »

Честно казано мен не ме беше страх от раждането. Точно защото не знаех какво да очаквам, нямаше как да ме е страх от нещо, което не знам точно какво представлява.

Затова и хората са различни smile Мен винаги ме е било страх само от неизвестното, не от болката, не от нещо друго. Не визирам само раждането.
Активен
BeautifulBride
Ентусиаст
**
Публикации: 75



« Отговор #78 -: февруари 27, 2012, 16:47:37 »

Аз не се плаша от контракциите, понеже при менструация съм имала нечовешки болки и се калих, а и това се търпи, но ме плаши разтварянето когато бебчето излиза, това как ще преживея незнам... А секциото ме плаши разреза и шевовете и каквато съм параноя ще си мисля, че ще се разшие...
 crazy sad Но гледам да се образовам от рано, че...
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: февруари 27, 2012, 16:55:21 »

Докато стигнеш да мига на излизането на бебето, тоест на главичката, която всъщност е най-голямата част от тялото му, ще те е боляло толкова, че самото излизане няма да ти е такъв проблем. Ще видиш! И това го казвам с добро чувство, тоест показвам ти позитивната страна, а не за да ти покажа как боли по време на контракциите. Всъщност не можеш да ги оприличиш съвсем и с болезнен цикъл. И моят беше такъв преди да родя. Трудната част е получаването на разкритието, стигнеш ли 7-8 см и нагоре, трудното обикновено е зад гърба ти good
Аз дори и не съм усетила, че съм се разкъсала - просто вече си притръпнал. До голяма степен.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: февруари 27, 2012, 19:26:47 »

Съгласна съм със sunray - болката от контракциите и болката при излизане на главичката са съвсем различни.
При моето раждане менструалната болката изчезна изцяло, когато се разтворих. При илизането на самата главичка, болката е като парене. Бих го определила като неприятно усещане, но е толкова кратко...Няколко минути правилно напъване и главичката беше навън. Това е.

 Offtopic Вчера бях на РД на детенце и всички майки без мен бяха раждали нормално с епидурална. Не зная дали е съвпадение или не, но всички споделиха, че усещат болка в гръбначния стълб, където е била сложена епидуралната. Особено неприятно било усещането при смяна на времето. Зарадвах се, че съм си спестила тази екстра на цената на раждане без упойка.

Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #81 -: февруари 27, 2012, 21:49:44 »

Аз, да ви кажа, това излизане така и не го разбрах много-много. От контракциите вече бях доста зашеметена и просто исках да минава всичко и на два напъна изкарах бебока  smile.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: февруари 28, 2012, 00:11:46 »

При илизането на самата главичка, болката е като парене. Бих го определила като неприятно усещане, но е толкова кратко...Няколко минути правилно напъване и главичката беше навън. Това е.

 

И при мен беше така. Става бързо, сякаш и нетърпението вече си казва думата, защото жената влага сетни сили, за да види рожбата си heart И аз с 2-3 напъна родих Ели. Зорът си беше преди това, определено, но то си е нормално да е така.

Това за епидуралната, Аничка, за първи път го чувам. Не знам, поне от моите познати, раждали с такава упойка, няма с подобни оплаквания...
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: февруари 28, 2012, 10:52:43 »

Много неприятно,ако наистина имат усложнения след епидуралната.При мен няма такива болки,въпреки че бях с епидурална и спинална.
На майка ми колежка влачеше крака 2 месеца след раждането,но тогава лекарите са й казали,че се случва много,много рядко и с две думи е изтеглила късата клечка. pardon Сега си е добре.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: февруари 28, 2012, 11:36:13 »

Момичета малко се отклонявате от темата.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: февруари 28, 2012, 12:08:54 »

Що бе, Gucci, това помага за взимането на решение. Да чуем всички гледни точки, всички положителни и отрицателни истории.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: февруари 28, 2012, 15:54:02 »

Щото за раждането си има тема.Тази е само да се сподели как ще се ражда и защо е избрано така.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #87 -: април 12, 2012, 21:47:57 »

Аз ужасно се страхувах от раждането. Отне ми няколко години психическа подготовка и четене на истории. Реших, че щом имам избор винаги предпочитам естетсвеното - масло пред маргарин, естествени пред пластмасови нокти - значи искам и раждането да е такова. 
Само че настъпиха усложнения и родих първото дете със секцио по спешност. Самата операция, с локална упойка, е неприятна, но минава бързо. След това обаче ми беше трудно. Първият ден не можех да ставам, много се депресирах, отне ми почти пет месеца за да сваля килограмите, чувствах се много виновна пред детето. Имах чувството, че тялото ми ме е бойкотирало.
След две години второто раждане мина естествено. Много бързо, без упойка, бързо възстановяване. Контракциите боляха, но самото раждане - ни най малко. 

Бих посъветвала следното-
Раждането не е страшно, но всеки от нас е различен.

Ако се наложи секцио по медицински причини - спокойно, това не те прави по-малко майка.
Ако въпреки всичко много те е страх от естественото и искаш секцио - ОК. Само имай предвид, че минава бързо, но възстановяването може да се проточи. Струва ли си?
Ако искаш естествено, но с по-малко болки - епидурална. Там тъпото е, че наистина блокира чувствителността и напъването не е лесно.
Ако искате естествено, без упойка - няма страшно, напротив, интересно е. 
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: април 13, 2012, 01:03:36 »

Аз ужасно се страхувах от раждането. Отне ми няколко години психическа подготовка и четене на истории. Реших, че щом имам избор винаги предпочитам естетсвеното - масло пред маргарин, естествени пред пластмасови нокти - значи искам и раждането да е такова. 
Само че настъпиха усложнения и родих първото дете със секцио по спешност. Самата операция, с локална упойка, е неприятна, но минава бързо. След това обаче ми беше трудно. Първият ден не можех да ставам, много се депресирах, отне ми почти пет месеца за да сваля килограмите, чувствах се много виновна пред детето. Имах чувството, че тялото ми ме е бойкотирало.
След две години второто раждане мина естествено. Много бързо, без упойка, бързо възстановяване. Контракциите боляха, но самото раждане - ни най малко. 

Бих посъветвала следното-
Раждането не е страшно, но всеки от нас е различен.

Ако се наложи секцио по медицински причини - спокойно, това не те прави по-малко майка.
Ако въпреки всичко много те е страх от естественото и искаш секцио - ОК. Само имай предвид, че минава бързо, но възстановяването може да се проточи. Струва ли си?
Ако искаш естествено, но с по-малко болки - епидурална. Там тъпото е, че наистина блокира чувствителността и напъването не е лесно.
Ако искате естествено, без упойка - няма страшно, напротив, интересно е. 
judges
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: юни 04, 2012, 23:02:26 »

Ще разкажа накратко и за моето раждане. Аз раждах със секцио по медицински причини - най-сериозната от които изтъняла ретина, високо очно налягане и т.н.. Секциото беше планирано, но малкият ни изненада и се появи по-рано. Доста набързо стана всичко. Бях избрала да раждам със спинална упойка, но не ме е хванала и се е наложило да ми сложат пълна. Аз обаче въобще не помня този момент, в който са го решили. Помня само, че ме проверяват дали имам усещания и следващия момент е как си отварям очите след раждането.
Възстановяването ми не беше трудно въобще. Тежки ми бяха само първите два дни. Третият до някъде също. От втория ден си се разхождах по коридорите в болницата, естествено леко приведена, но си ходех. Бебчето си го гушках, вдигах, хранех и т.н. Само нощно време го оставях в бебешкото отделение. Коластра имах от втория ден. На четвъртия ден ми свалиха конците. На шестия ден мих плочките в банята у нас. Коремът ми е почти прибран отдавна (коремните ми мускули не са рязани, а само избутани). Остават ми да сваля 4 килограма, които са над теглото ми преди да забременея. Така че това прословуто тежко възстановяване след секцио в моя случай е просто мит. При други жени сигурно е факт, но всичко според мен е строго индивидуално. При мен, месец след раждането, отдааааавна нямам спомен от болки или някакви неприятни преживявания или усещания, нямам и вид на раждала жена вече.
Имаше момичета в болницата, които бяха родили нормално, но бяха меко казано като пребити. Толкова измъчени бяха, че нямам думи. За тях раждането (по техни думи) беше най-кошмарното нещо в живота им, травма и т.н. Е питам и аз - струва ли си, когато имаш проблем с раждането, да избереш естественото и да превърнеш идването на бял свят на твоето дете в най-лошият ти спомен? Така че аз за себе си се убедих - всичко е наистина индивидуално и е различно за всеки. За мен конкретно - секциото е най-добрия вариант и съм щастлива, че родих по този начин.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines