Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:41:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМ  (Прочетена 98724 пъти)
 
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: септември 03, 2011, 13:11:39 »

Кога да преминете на следващият размер:
- когато бебето достигне килограми, които съответстват на долната граница на следващият размер;
- когато започнете да залепвате лепенките на памперса в краищата на коланчето;
- когато памперсите, които ползвате започнат да пропускат редовно и въпреки, че сте сменили марката, резултатът е пак същия. Това най-често се случва, когато детето започне да наддава на килограми с по-бавни темпове, но в същото време започва да пие повече течности. По-големият размер има повече абсорбент.
В последно време все по-рядко се наблюдава проявяването на алергия към някои от съставките на памперсите. При такава алергия се зачервява цялата кожа под памперса, а не само на отделни места. В този случай сменяте марката веднага и зачервяването постепенно отшумява. Това може да стане и ако сте ползвали една и съща марка, но производителят промени съставките.
Дебелината на памперса не е от значение за това колко издържа. Върху издръжливостта влияят други фактори - количество и качество на абсорбента, подходящият размер и др.
Има два вида лепенки при памперсите - "хоп-хоп" или многократна и "тиксова" или еднократна.
Еднократната лепенка се среща много рядко. Можете само веднъж да я залепяте, т.е. от първият път трябва да я лепнете на точното място. Това обикновено не е лесно, защото бебето не стои мирно. Освен това, ако върху нея попадне олио или лосион, не залепва.
Многократната лепенка е по-новият вариант. При нея недостатъците на еднократната са премахнати.
Памперсите с еднократна лепенка са по-евтини, но въпреки това не ви ги препоръчваме.
"Хартиени" или "найлонови" памперси. "Найлоновите" са с външен полиетиленов слой, а "хартиените" са с въздушно пропусклив. Найлоновите са предшествениците на хартиените.
Найлонови памперси се произвеждат за някои по-бедни държави и поради ниската си цена от време на време се внасят и у нас.
Ние препоръчваме използването на хартиени памперси, защото те пропускат въздух и ефектът на запарване е много по-малък.
Приема се за добре ако един памперс издържа между 4 и 6 часа. Ако пропусне преди четвъртия час трябва да смените марката или размера.
Понякога, когато бебето ходи по голяма нужда, акото излиза на гръбчето, извън памперса, и цапа дрешките.
Има памперси с еластично коланче на гръбчето. Препоръчваме ви да ги пробвате.
Ако памперсът пропуска около крачетата, най-вероятно е голям. Пробвайте по-малкият размер.
Ако памперсът пропуска отгоре или вече ви е малък, или не е достатъчно издръжлив за бебето ви. В такъв случай трябва да смените размера или марката, а може и двете.
Някои деца пият много течности преди лягане и през нощта също. В тези случаи се оказва невъзможно да се намери памперс, който да издържа цяла нощ.
Ако вашият случай е такъв, препоръчваме или да намалите течностите, или да сменяте памперса и през нощта.
През топлите дни изпитите течности се отделят освен с урината и чрез изпотяване. Когато през есента времето захладнее, памперсът от който сте били доволни през лятото, изведнъж започва да пропуска. Това е така, защото изпотяването намалява и отделянето на течности става най-вече с урината. Препоръчваме ви да смените марката.
Когато започнете да учите детето да сяда на гърне може да използвате памперси тип гащи. Те нямат лепенки и се събуват и обуват като гащи.
Приучаването към гърне трябва да започне най-рано след 18-ия, защото преди тази възраст отделителната система не е готова.
Тези памперси тип гащи са много подходящи за детски градини и ясли.
« Последна редакция: септември 03, 2011, 13:23:56 от radi. » Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: септември 03, 2011, 13:19:14 »

А ето и една за раждането
Как започва раждането?
Раждането невинаги започва ясно, точно и стереотипно и може би особено ако ви е първо раждане, ще се двоумите дали е настъпил моментът да тръгнете към родилния дом. Теоретично поне началото се познава по:
Изхьрляне на слузестата запушалка. Слузестата запушалка е плътна слузеста секреция, често примесена с кръв, която през време на бремеността е затваряла шийката на матката. Изхвърлянето й може да стане oт 24 до 48 часа преди раждането.
Появата на болезнени контракции на матката. Контракциите могат да се пояявят през последните месеци и най-вече през последните седмици на бременността. Ако в такъв момент поставите ръка върху корема си, ще почувствувате, че от време на време той се втвърдява. Но тези контракции нямат определен ритъм, не са периодични, нито болезнени. Те не подсказват начало на раждането.
Същото може да се каже и за болките - понякога усещане на тежест, друг път чувство за разтягане на костите, причина за което може да бъде навлизането на главичката или разширяването на таза - но тези болки не са придружени от контракции.
Контракциите без болка и болките без контракции не са признак за започване на родовата дейност. Раждането започва при едновременното усещане на контракция и болка.
Първите контракции обикновено се усещат в коремната област, но може да ги почувствате и като болка в кръста. В началото те са слаби и трудно доловими, преминават като присвиване или като болка при менструация.
Когато тия присвивания са толкова леки, че не сте сигурна дали са истински контракции, както казахме, лесно може да се провери: поставете ръката си върху корема - ако е твърд, значи матката се свива.
Постепенно ще забележите и други характерни моменти, които най-сетне ще отстранят съмнението ви: контракциите идват редовно, на равни интервали, можете да засечете през колко време се появяват. Те стават:
• все по-чести;
• траят все по-дълго;
• все по-силни и болезнени са.
Струва ви се, че се надигат като вълна, нахлуват, разпространяват се: вълната сякаш започва от средата на гърба, разделя се на два клона, които обхващат ханша и се събират към корема, стягайки тялото като в пояс. Щом установите, че слабите в началото контракции стават ритмични и чести, все по-продължителни и силни и все по-болезнени, трябва да сте сигурна, че те вече подготвят раждането на вашето дете.
Как ще се убедите, че раждането действително е започнало? Ако все ощe се съмнявате - това също е възможно, направете следното: поставете си с интервал от десет минути две спазмолитични свещички, но които може би лекарят ви е предписал. Ако няма истинска родова дейност, контракциите спират и изчезват. Ако те обаче подсказват началото на раждането, свещичките не оказват никакво въздействие - контракциите продължават.
В случай че не разполагате със спазмолитични свещички, ще намерите отговора в характера на контракциите: ако възникват объркано и не нарастват по сила продължителност и не се повтарят, много е възможно да се касае за лъжлива тревога. След няколко часа такива контракции изчезват така, както са започнали. Раждането ще настъпи може би след няколко дни, понякога и след няколко седмици. Чести ли са подобни лъжливи тревоги? В 10- 15% от случаите те възникват обикновено, когато главичката на детето навлиза в таза.
Но ако така или иначе се убедите, че вече ще раждате, не пийте и не яжте нищо: ако се наложи да ви дадат упойка, за предпочитане е стомахът да е празен.

Източник: "Аз чакам дете"
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: септември 03, 2011, 17:05:46 »

niksha браво на вашия бебок и само с такива хубави новини да ни радваш! Bravo
Ради много интересни и полезни статии...мерсаж! give_rose
По повод нормалното раждане и аз вчера четох малко по темата и дори на няколко клипчета се натъкнах,от които малко ми настръхнаха косите ама...никой не ми е крив! tease
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: септември 03, 2011, 18:35:50 »

Това за памперсите,пакетирани в Б-я,пък било то и марка "Памперс",е напълно вярно!Работила съм в подобна фирма.Работниците пакетираха не само памперси,разсипани от даден камион при пренасянето,а и превръзки и др. "хигиенни" материали... Ако ви кажа за каква мръсотия ставаше дума...  girl_impossible
Опаковките бяха досущ като оригиналните,просто пакетирани тук.  good
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: септември 06, 2011, 14:56:01 »

carlyangel направо онемях от прочетеното...ужас! Oh my ...
Момичета как сте,къде се криете тези дни?Надявам се при Юлето и Майчето всичко е наред и просто нямат време да се доберът до темичката! give_rose
sEniOriTa отминаха ли болките,надявам се вече си по-добре? give_rose
Момичета нещо ми се губи и conflate,а и доста от момичетата записали се в темичката ни,не са писали от сума ти време...дано и при тях всичко е наред! smile
И все пак мадмоазелчето вече повлече крак и явно се вижда края! yahoo
Активен
sEniOriTa
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #305 -: септември 06, 2011, 15:32:36 »

Aми не са отминали напълно, но си пия хапченцата и така. На преглед съм края на месеца, а се чудя не е ли време да говоря с лекарката за раждането и педиатър трябва да избера. Идея си нямам кой да бъде:( Колкото по - малко време остава, толкова повече корема ми се свива на топка и ме е срах, дали всичко ше мине добре. Изобщо изпадам в депресия:( Мисля и багажа за родилното да си приготвя, ама знам ли!?
И такива ми ти работи, все интересни неща:)
Активен
Div_a
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #306 -: септември 07, 2011, 07:30:00 »

Здравейте,момичета!
И аз да се включа в темата за нашите бебета.Аз съм в 7 месец,очаквам човека да се появи в началото на ноември по последни преценки на лекарката.Единственото,което ме притеснява,е мястото на раждането.Аз живея във Велико Търново и не съмв зела още решение,а времето ми накъсява.Иначе всичко си е наред,ритници,побутвания и разни други странни движения са си ежедневие,но това е толкова хубаво.
Ще се радвам ако има момичета от Търново,които да споделят къде и при кого са раждали и са доволни.
 smile
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: септември 07, 2011, 09:38:09 »

sEniOriTa стискам палципо-скоро вече да отминават болките.Мисля,че е нормално да ни обхваща паниката от приближаващото раждане...все пак не остава много,но и това ще мине и ще замине и ще остане само радостта от гушкането и отглеждането на бебчето! heart
Div_a добре дошла сред нас,желая ти леки последни месеци и безпроблемно раждане! give_rose По думите ти разбирам,че чакате момченце,така ли е?Това първа бременност ли ти е? blush
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: септември 09, 2011, 20:24:11 »

Привет момичета cap
Div_a добре дошла, леки финални дни
при мен нищо ново напоследък имам мн често контракции, и някои от тях са болезнени nea вече все повече почва да ми тежи и ме боли кръста, стига съм се оплаквала, а да взема да се похваля хемоглобина почва да се вдига и вече е 112  yahoo още малко и ще спираме ампулите желязо, а и да не забравя най- после си взехме креватчето Baby_G сега нямам търпение да го видя сглобено. Е това е от мен лека вечер
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: септември 11, 2011, 11:34:10 »

Хелоууу коремчета! cap
Май-май щак ще си пишем тука само с Ради! lacnl8
Ради надявам се контракциите са спрели вече и браво за хемоглобина...аз моя него знам сега как е ама преди месец и половина беше 113!Честито креватче,чакаме снимки като е сглобено вече! blush
И при нас май нищо ново...чакам си 13ти,когато най-после ще видя бебо и вече нямам търпение! yahoo Другото,което е,че от снощи макар и с огрооомно закъснение си почнах дневника,който ми е подарък от памперс.Върнах се и по-назад в седмиците да си го попълвам,понеже съм запомнила,а и съм си записала важни и интересни за мен неща и така! pardon
Харесах си един спален комплект за легълцето на бебо,заедно с едно спално чувалче и една много сладка пеленка,дано успеят да ми ги донесът,че ще бъдат от Бг!
Амиииии...това е от нас,ще чезваме след малко с бъдещия тати на разходка и евентуално на шопинг,а като казах шопинг...има няколко сники в галерията ми на подаръците и покупките за бебчо,ако ви се гледа,пък и те не е са кой знае колко де! blush
Хайде желая ви една много усмихната и спокойна неделя!
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: септември 13, 2011, 20:09:14 »

Роси къде се губиш няма ли да се отчетеш, как мина прегледа  smile
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #311 -: септември 16, 2011, 16:19:07 »

Привет мами! Много се изгубих, но имам извинение. Вече окончателно приключихме ремонта. Също така вече съм омъжена жена! Имахме един прекрасен ден в много тесен кръг, но сме много щастливи. Сега изцяло се отдавам на мисли за бебе и обикаляне по магазини, защото нямаме набавено все още почти нищо. За шишета гледам обсъждате, аз мисля за първо време да взема само едно, макар да не ми се иска да прибягвам до него.

sEniOriTa и radi., почивайте си още малко остана до срещата с малките съкровища!

Роси, с огромно закъснение ти честитя рд. Много семейно щастие ти желая  give_rose

vilence, не ти личат кг, много си хубава!

niksha, majche привет!


* e95169631b9d9743.jpg (50.69 KB, 390x388 - видяно 2699 пъти.)
Активен
niksha
Сватбар
***
Публикации: 271



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: септември 16, 2011, 19:16:13 »

uliaulia Честито  Bravo желая ви дълъг семеен живот, да сте много щастливи и бебчо много да ви радва  give_rose
Ние с нашето момче сме добре, само дето се е качил много на високо и така ме притиска , че в дясно точно под гърдата ме боли постоянно, не мога да спя вечер през деня пък като съм седнала или легнала пак ме боли единственото решение е да седя права. По някога седя като лудите самичка в къщи права и така си гледам телевизия, но само така ме облекчава. А иначе корема ми вече заема такива чудати форми, а малкия понякога се и опитва направо да излезе през него, но аз много му се радвам и не му се сърдя за дискомфорта който ми създава искам само да си седи вътре и да си расте , а ние мамите ще стискаме зъби  pardon
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: септември 18, 2011, 14:33:14 »

Здравейте коремчетааа! cap

Както ви бях казала на 13ти най-после ходих на видеозон и си видях малкото мишле,което май вече не е толкова малко! heart Почиваше си нашия юнак,като си беше сложил ръчичката на челото и буташе ли-буташе с крачета в ребрата ми,докато акушерката се мъчеше да го огледа.Отново ни потвърдиха,че е МЪЖ и на 5.10 отново съм на видеозон и вече нямам търпение. yahoo Яд ме е само,че пак не рабрах кооолко е порастнал,но на следващия преглед изрично ще попитам,иначе си имаме снимка в профил как си е сложил ръчичката на челото и си почива,че явно много се е уморил от риткане! girl_haha
На 15ти бях на консултация и там малко се притесних,понеже ми казаха,че тромбоцитите ми са малко под нормата и сега в 36та седмица отново ще ми пуснат изследвания и дано тогава всичко е наред,че вече незнам...доста ми е притеснено! cray
Ами...това е от нас! Girl_hide
uliaulia честито!Желая ви мнооого дълъг и щастлив семеен живот,изпълнен с много разбирателство,уважение и любов! give_rose
niksha и моя бебо,понякога така ме подпира под ребрата и си боли...ама нали е сладка болка! heart А що се отнася до странните форми...те са си постоянно! girl_haha
Ради,Вили,Сеньорита,Майче как сте вие момичета,надявам се добре?! Girl_hide

Желая ви един мнооого спокоен,усмихнат и хубав ден!  girl_wink
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: септември 19, 2011, 15:42:09 »

Честито uliaulia пожелавам ви дълги години любов и разбирателство  heart
Div_a Добре дошла !!!
Момичета, много малко остава до края вече, имам нужда да знам дали всяка една от вас е добре smile , че понякога сама си се вкарвам в такива филми. Предлагам да въведем правило всяка една да се отчита поне веднъж седмично, а ако няма да може да го направи да ни предупреди предварително  blum
 
Аз съм много добре. Бебка рита доста, аз й се радвам, а татко й още не може да я усети и му е криво... много е срамежлива милата. Сложи ли си някой ръката на корема ми и спира да рита, сякаш се скрива хахаха
Избрахме вече кошарка и скрин от Икеа и сестра ми другата седмица ще ги купи, а пък ние ще ги вземем у нас чак ноември. Да си знам аз, че са купени, да ми е по-спокойно, ама да не са вкъщи - ей така от суеверие, май  blum Ето тези са  http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/40214551 ; http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/50208366
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines