Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 11:19:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Булченски рокли - 12 част "  (Прочетена 192631 пъти)
 
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: декември 30, 2009, 08:36:32 »

Dallila   и при мен ситуацията с избор на рокля е същата като при теб. Гледала съм толкова много модели и все нещо не ми харесва. Даже вече съм пробвала няколко, които ми харесват, но като я облека чувствам, че това не е моята рокля nea Нещо съм се отчаяла, а не искам да си шия girl_impossible
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: декември 30, 2009, 08:49:46 »

Roumyana, аз просто съм човек, който трудно избира и за да е спокоен, иска да види нещата в готов вид.  pardon Ей те това ми е проблемът, ама сигурно като стигна до първата проба, ще се успокоя поне донякъде. Затова и не исках да шия, защото се знам що за идиот съм в това отношение. Но здраве да е, може би просто по магазините е нямало "моята" рокля.  girl_wink

aз също много трудно избирам, то една година избирах, всиките магазини по сто пъти ги обиколих. наистина с шиенето е тъпо, че не си сигуен как ще изглежда роклята, при мен също се получи така, хубава беше, но не това което си представях, но ти поне имаш модел и кройката ще се спази, както и основните елементи, така че не се притеснявай
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: декември 30, 2009, 11:21:57 »

Благодаря за мненията, момичета, и за насърчението!  give_rose
Да, гърба категорично казах, че така няма да остане. Но има логика от тяхна гледна точка да е с връзки, предполагам, що се отнася до меренето.
Симонета, и аз може да се каже, че съм фен на Проновиас, но намирам, че повечето от другите рокли, които качих, ми стоят видимо по-зле от тази.  Wink Но то на вкус и цвет...
А иначе Астела открай време си е на Аля Милушева, доколкото знам там дизайнерки не са се сменяли, марката си е нейна.

Зори, не се отчайвай, рокли има страшно много по магазините и то по-разнообразни, отколкото аз лично очаквах. Ако имах повече време в България, сигурно щях да продължа да обикалям, но ми се искаше да задвижа нещата сега, вместо да чакам до края на май, затова и бях малко притисната от времето. Ти обикаляй и мери, не се отказвай, пък все някъде ще намериш твоята, дори и да трябва да променят нещо по модела.  good
Активен
simoneta
Любопитен
*
Публикации: 29


« Отговор #183 -: декември 30, 2009, 13:00:25 »

Asseto, мисля, че не ме разбра за гърба?! Значи, пак да е с връзки, но на тази рокля се вижда, че гайкитеса изработени както бюстиетата в магазините за бельо. Разгледай повече модели на големи дизайнери и ще видиш разликата. Това, което те съветвам да искаш е напълно изпълнимо. Просто да бъде по-красиво. Виж в www.maggiesottero.com. Аля е собственик, на Астела, разбира от мода, дава съвети, но тя лично нищо не крои и шие. Затова ти казвам, че са се сменили дизайнерки. То си личи и по начина им на работа в сравнение с другите преди години.   
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: декември 30, 2009, 13:09:21 »

гърба пак може да е по същия начин, само дето отдолу се слага плат и не се вижда гърба
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: декември 30, 2009, 16:15:00 »

Може би не сме се доразбрали, но това, което исках да кажа е, че гърбът ми няма да е гол със сигурност.  smile Единият вариант е вложка на гърба, така че връзките да не стоят върху гола кожа. Евентуална смяна на гайките в този случай не смятам, че ще е проблем. Вторият вариант, който аз предпочитам, е да я затворят със скрит цип, но това се разбрахме да го дообсъдим, като се видя на първа проба.
Връзките при меренето бяха нанизани и вързани сравнително набързо, колкото да се видя. Но роклята все пак се шие по мои мерки и няма да стои така разтворена отзад като тази, която мерих.
Иначе според мен дизайнер и крояч/шивач са две различни неща. Аля беше в състояние много добре да ми обясни детайлите на моделите, кое защо е направено по определен начин и как може да бъде променено според моите нужди. Знаеше какъв ефект ще постигне на съответния модел с различни материи, с конкретни промени тук и там. Аз нямам илюзиите, че тя собственоръчно шие роклите, но според мен тя си прави моделите. Както и да е, това не е от решаващо значение за мен, стига да се справят добре. smile
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #186 -: декември 30, 2009, 16:32:39 »

asseto, спокойно, роклята ще стане прекрасна  good Аз не бих се замислила  да си поръчам при Astella , като знам с какво внимание към детайла работят. Не съм видяла лошо направена рокля от тях. За мен са малко скъпи, ала въпреки това с чудесна изработка  smile
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: декември 30, 2009, 16:39:36 »

asseto, ако ти предлагат да избираш между връзки и скрит цип, бих те посъветвала да избереш връзките. Теглото на човек варира понякога от ден на ден и с връзки много лесно се коригира ширината на бюстието без да се притесняваш. Казвам го от личен опит.
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: декември 30, 2009, 16:46:02 »

ellie_bellie, и на мен това ми казаха в бутика. При мен обаче вариациите в теглото се отразяват почти само от талията надолу, трябва наистина много да напълнея или отслабна, за да ми проличи и над кръста.  smile Ще видим все пак, време има достатъчно. Даже не знам как ще изтрая до май месец, докато стане време за проба.  danceg
Хайде и други момичета да пускат снимки и да пишат, че последните страници почти само за моята рокля се говори.  blush
Активен
albenka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: декември 30, 2009, 20:41:00 »

момичета някоя ходила ли е във бутик Палома на пиротска?
Активен
albenka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: декември 30, 2009, 21:47:48 »

това харесах аз


* bridal_8[1].jpg (13.71 KB, 215x312 - видяно 2512 пъти.)
Активен
Jorjeta
Сватбар
***
Публикации: 180



« Отговор #191 -: декември 30, 2009, 22:22:35 »

albenka, страхотна е...много нежна  Bravo
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: януари 04, 2010, 02:58:54 »

Момичета, аз имам няколко въпроса... Искам да попитам тези от вас, които са минали вече по този път - колко време предварително смятате, че е подходящо да се отиде първи път за рокля ако говорим за купуване, а не за шиене? Проблемът при мен е, че съм в чужбина и ще имам строго ограничено време за гледане и обикаляне в България и трябва да планирам отрано програмата.   smile

И още, за тези от вас, които са били в бутик Симон на Раковски - знаете ли как варират цените и по-специално на роклите от Роса Клара?

И последно - всички ли бутици работят с предварително записан час? Как беше при вас когато ходихте?

Ох, много въпроси станаха нещо...  blush Предварително благодаря!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: януари 04, 2010, 08:45:46 »

Ariel, ето и моето мнение, от личен опит, по въпросите ти smile

1. Сватбата ми е в края на май, отидох да меря (само с намерение да меря) между Коледа и Нова година. Незнам кога ти е точно сватбата, но покрай баловете ще е лудница и сега е по-удачно да се обикаля и избира. Поне ако си в България.
Ако не е планирана за април или май, е достатъчно 2-3 месеца по-рано според мен. Обикновено за корекции по роклята те викат 2-3 седмици преди събитието. На мен ми казаха, ако е удобно, да отида в началото на май да я скъсим, да сложим презрамки и тем подобни.

2. Аз бях в Симон. За мое огромно съжаление, рокли на Роса Клара нямаше изложени, а и дизайнерката не обели дума за тях. Защо незнам. Може да няма в наличност, знам ли crazy То и аз може би трябваше да попитам, ама останах малко объркана, защото тя е доста мълчалива и дистанцирана и буквално се чудех какво да направя или кажа...Но това си е мое мнение само.

3. Не всички, но повечето бутици са със запазен час. Аз бях леко възмутена, но се оказа, че си има резон в това. Когато отидеш с час, цялото внимание е насочено към теб. Мериш на спокойствие, консултантката е около теб, помага ти, говорите. В началото ти дават каталозите, а те не са малки. На мен ми отне около 20 мин да разгледам каталога само в Проновиас например. Съветвам те между различните бутици, да си оставиш поне 2 часа време. Защото минимум час ще отиде в единия, а и да се придвижиш до другия.

И още нещо, дори и в големите бутици (като Проновиас и М. Тайлър), където ходих аз, разрешават да се снима. Дори сами ни предложиха, ако искаме да снимаме, така че непременно питай и снимайте. Друго си е да гледаш роклите после на преспала, бистра глава. В самия ден може и да се омоташ между кройки, платове, бюстиета и да се чудиш. Но на другия ден, само с един поглед и разбираш дали си намерила своята рокля Wink

Дано съм била полезна, ако има нещо питай good

П.С. Сега виждам, че има доста време до сватбата ти и лудницата покрай абитуриентите ще е отминала. Но си запази часове предварително, за да си спокойна.
« Последна редакция: януари 04, 2010, 08:51:07 от velvet » Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: януари 04, 2010, 14:36:11 »

Ariel, понеже аз също съм в чужбина, ще споделя моя опит.
Аз също исках да купя готова. Проблемът беше, че може би не си оставих достатъчно време за мерене и обикаляне, крайният резултат беше, че не си харесах на 100% готова рокля и реших да шия. Но аз имах 3-4 дни за всичко - обикаляне по ресторанти, агенции и сватбени бутици, срещи с ди-джей, фотограф и т.н.
Така че, ако си оставиш поне няколко дни само за търсене на рокля и обикаляш ударно, според мен има добри шансове да си намериш готова. Шиенето също е вариант, ако намериш ателие, на което да се довериш, но си предвиди още едно прибиране преди сватбата за проби. Другият вариант е да се прибереш поне месец преди сватбата, за да има време да ти довършат роклята.
Конкретно в Симон аз видях само 2-3 рокли на Роса Клара, и нито една от тези, които си бях харесала предварително. Съответно за цените не съм питала. Иначе относно роклите на Гергана Симеонова, цените на тези, които мерих, се въртяха около 1500-1600 лв. Може да има и по-евтини обаче, не знам.
Симон примерно не изискват да имаш записан час, но както е писала и Велвет, с час определено е по-добре. Съгласна съм с нея и относно снимането - в българските магазини позволяват, така че снимай, снимай, снимай. Иначе от един момент нататък изобщо не помниш вече кое как ти е стояло. А и на снимките ще имаш възможност да се разгледаш в детайли.
Успех с търсенето!
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines