Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 03, 2024, 06:56:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В СЛИВЕН - 3 част  (Прочетена 238736 пъти)
 
just_mad_lady
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #345 -: септември 19, 2012, 23:42:00 »

Здравейте бивши, настоящи и бъдещи сливенски булки smile

Аз реших да се включа в темата за тортите. Тъй като няколко от вас споменаха за Шаклиян и Волонте - бих искала да кажа, че Волонте е преместена от полицейския блок в Младост и вече се намира под магазин Апетит в Българка в отделна сграда (посока Кауфланд). Лични мои впечатления обаче са, че тортите им като че ли не са толкова за сватба, дори и развалени вече Шаклиян са по-добри. Но тук пък идва момента с цената, на Волонте са по-достъпни, аз хапвам и от 2-те места хаха danceg Надявам се да съм била в помощ на някого и се надявам булките да качат снимки от отминалите сватби  danceg blum
Активен
gospojicakapriz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: декември 19, 2012, 13:22:14 »

Здравейте и от мен.
Аз и моето момче сме и двамата от Сливен, живеем във Варна.Не че не обожавам Варна, обаче искам да сме си в родния град.Пък и всички от семействата ни са си там.И някои приятели.Решено е да е Сливен.
Изобщо не сме мислили за нищо по-нататък, даже още сме в процес на размишления за датата и месеца.Май аз много мрънкам да знам, а половинката се тутка. tease
Но си говорим за 7-ми септември 2013 живот и здраве.Не знам какво ще решим за напред, но засега това е работния вариант.
П.С.  Видях,че има една булка точно на тази дата (07.09.2012). Чакам впечатления.И ще имам нужда от вас момичета, защото идея си нямам за какво става дума, найстина ! blush
Активен
Catkouta
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #347 -: януари 09, 2013, 11:00:20 »

Здравейте, момичета!
gospojicakapriz и just_mad_lady - с вас сме активните засега, дано скоро и други се включат  give_rose

Желая ви успех с подготовките, аз вече доста напреднах и има какво да си обсъждаме мноооого smile
gospojicakapriz, аз бях точно като теб преди няколко месеца, добре те разбирам - питай и ще търсим отговори заедно smile
Аз живея от доста години в София и не съм наясно с някои неща в сливен, затова да питам - някой има ли идея какво е положението с тортите на сладкарница Чар и най-вече - вкусни ли са?  Girl_hide
Активен
Elkis
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #348 -: януари 16, 2013, 17:51:55 »

И аз да се включа.
Ако някой може да ми препоча добра флористка, бих била мн благодарна.
Аз лично гледам и хотели, където могат да бъдат настанени гостите. Чудя се някой има ли впечатления от хотел Централ?
Активен
gospojicakapriz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: януари 23, 2013, 12:42:21 »

Момичета, имам нужда от помощ! Мисля,че тук му е мястото на въпроса ми - знаете ли какви са цените за сключване на граждански и на църковен брак в Сливен ?  blush
Активен
Elkis
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #350 -: януари 25, 2013, 15:39:45 »

Църковен в "Св. Димитър" е 123лв.
Активен
gospojicakapriz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: януари 30, 2013, 15:17:55 »

Момичета,благодаря за отговорите.Но аз продължавам с въпросите  yahoo .Мога да си позволя скромна сватба с не много гости, но ще се постарая да се получи весело.Интересуват ме имена на фотограф и дж и съответно цени.Ако имате впечатления,ще се радвам да ги чуя.Аз си мислех в 500 лв да влязат и двете, но май като гледам е нереалистично това.Ще се лиша от видеооператор, затова мисля поне фотограф да има. Благодаря Ви предварително , очаквам с нетърпение отговорите ви!  blush
Активен
Catkouta
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #352 -: януари 30, 2013, 17:08:52 »

Здравейте, момичета,

За цените за църковен брак не знам, защото аз няма да имам такъв, но за DJ и оператор имам някаква представа. gospojicakapriz, стискам палци да успееш да се вместиш в 500лв  give_rose И няма значение колко човека ще са на сватбата, важното е да се забавлявате Wink

Моят оператор ми каза 400лв /видео и фото заснемане/, ди джеят 300лв. Моя близка ще се жени малко по-нататък 2013г и на нея са й казали същите суми, а тя е при друг оператор /диджеят й е същият/. Така че разпитай, може би ако е само фото заснемане да ти вземе 50% надолу оператора Wink
За диджеите не знам дали има по-малко от 300лв, сигурно зависи от диджея. Моят е Иван Иванов.
Обаче има един детайл - аз минавам през сватбен агент и този агент работи с този диджей. Може да ти каже различна цена, ако си го питаш отделно, без агенти. Дано да ти каже по-малка  good

А ресторант кой избрахте?
Успех give_rose
Активен
Elkis
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #353 -: януари 30, 2013, 21:57:01 »

Аз съм била на сватба, където Иван Колев беше ди джей и ми хареса. Не говори много, но поне няма цветист език като останалите. А на сватби такива простотии съм чувала от ди джейте...
Иван Колев е от Ямбол и 20лв са пътните му разходи.
А фотограф - имам впечатление от фото Парков. Мисля, че взимат около 300-400(400 мисля, че е за двама фотографа).
Активен
mese4ka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12


Усмихни се, за да ти се усмихне Животът!


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: февруари 02, 2013, 22:51:09 »

Здравейте, сладуранки. Аз съм една бивша сливенска булка. Сватбата ни беше на 7ми септември 2012 г. Ресторант - Сикрет Гардън, заради възможността за изнесен ритуал, прекрасна беседка имат; вечерята - в шатрата отвън, страхотно се получи. ДиДжей - Иван Иванов - 300лв, препоръчвам го. Каквото поисках, това направи, останалото - от него като професионалист. Всички гости страшно се забавляваха. Фото и видео - общо 500 лв с изкарани 100бр снимки - Неделчо Великов, също съм много доволна и от двете услуги. Невероятни снимки, най-хубавия спомен ни направи smile

Друго, друго...за цветята - Мимоза ми направи някои неща, доволна останах. Иначе ние живеем в София, повечето работи си направих сама и ги носих.
Църковен брак - църквата "Св.Богородица" - около 120 лв с хор. Гражданския брак сключих на 6ти септ (предния ден) - много хубав ритуал ни направиха, цената беше около 50-60лв. Не се сещам точно

Ако има мацки от София, могат да ми пишат на имейл, за да споделя информация. Успех!

Само не се ядосвайте, гледайте да има 1 човек, който да е организатор в самия ден. Така ще се насладите на деня. Аз не го направих и се притеснявах за всичко. Добре че снимките и видеото са ми готини, че да си спомням само хубавите неща
Активен
Catkouta
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #355 -: февруари 05, 2013, 16:44:52 »

 mese4ka, Честито и щастлив семеен живот ти желая!
Да те питам нещо - когато правиш изнесен ритуал в Сливен и съответно се налага подпис в гражданското предишния ден, как протича това? Има ли по-специална и различна церемония? Аз все си представях, че отиваш и подписваш и това е...А ти споменаваш "Гражданския брак сключих на 6ти септ (предния ден) - много хубав ритуал ни направиха, цената беше около 50-60лв. Не се сещам точно"
На нас ни казаха 120-30 лв за изнесен ритуал...
Моля те за малко разяснения, че си минала по този път  give_rose give_rose give_rose
Активен
Elkis
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #356 -: февруари 12, 2013, 10:16:59 »

Mese4ka, може ли да споделиш за Сикрет Гардън какво горе долу ви беше менюто и останахте ли доволни?
Активен
mese4ka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12


Усмихни се, за да ти се усмихне Животът!


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: февруари 12, 2013, 16:12:47 »

Здравейте,

За изнесения ритуал - да, задължително е първо да подпишеш в Гражданското. На нас датата ни се падаше през седмицата, делничен ден, затова таксата беше не 120лв. Има вариант само да се подпишете с кумовете в стаята на момичетата - там къде си подавате документите. Има вариант - ние избрахме този - в самата зала вече, по-официално, но без хор, само с музика, кратък (15мин горе долу) ритуал. Просто идете и на място си питайте, много са вежливи момичетата там. Така и така ще трябва да ви се даде списък с документите за гражданския брак - те са дават 3-4 дни преди да се сключи брака!

За Сикрет Гардън - гръцка салата;пълнени гъби с шунка;пиле на грил с картофи и ориз - това ни беше менюто. Пак идете разпитайте, има си меню от което се избира. Ние бяхме доволни от яденето, има и безпл дегустация. Нямаше при нас останали гладни хора. Кувертът включва и безалкохолно и 50гр водка или ракия, една питка хляб. Мисля че това беше. Гледайте да говорите с Деница, а не с един мъж - Евгений мисля, че беше. Деница е много приятна, уверете се, че тя ще ви води сватбата и тя ще е мениджър в самия ви ден. Че с този мъж нещо само проблеми имахме, защото не се бяхме разбрали и уговряли с него, а с Деница. Той е мениджър на Виенската сладкарница.

Хайде успех на всички! Не забравяйте - не правете компромиси, после ще си ядете нервите за всяко нещо, което ви е вадело очите и сте направили така, както някой друг е казал, а не както вие сте си искали. Личен опит!
Активен
mese4ka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12


Усмихни се, за да ти се усмихне Животът!


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: февруари 12, 2013, 16:34:03 »

До gospojicakapriz

Ами виж какво се получи при нас - ние сме от София, в София си живеем. В сливен не бяхме се разхождали от много време. Избрахме Сикрет Гардън заради външната шатра - точно това търсехме. Сватба навън, в градина, зеленина, шатра и т.н. Разбираш ме, нали? smile Просто не сме гледали други ресторанти. Пое ни Деница Стойчева - с нея говорихме първия и единствен път, за 15 мин ние си избрахме всички, уговорихме всичко. Знаехме какво искаме и нямаше какво да се чудим и избираме цветове и т.н. Писахме си 2 имейла - да потвърдя менюто и гостите. В самия ден обаче тя не можеше да дойде. Дойде един мъж, мениджър е на Виенската.
 Има куверт за диджей, фото и видео! Да знаете, да си предвидите бройката. Ама аз не знаех, кой да ми каже.; Аз се женя за първи път. Малко се изнервих.

Иначе - обслужване на сервитьори, отношение към младоженци, кумове, родители - на ниво; храната беше супер; може да си внасящ алкохол, мезета, адки, заря - без такса. Тортата не беше от Виенската - нямаше проблем, направиха ми ги (моето беше тортичка и кексчета за гостите - на тяхма поставка на 2 нива). Заемат от техните неща за украса без проблем. Правят украсите както им кажеш, няма грешка за това. Аз бих препоръчала ресторанта, но само ако Деница Стойчева ви е как да кажа - мениджър на сватбата, тя да отговаря в самия ден за вас. Не става въпрос да е организаторка на сватбата или агент. Не. Просто човекът с който да говориш за нещата, касаещи ресторанта.
Активен
marina_mim
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #359 -: февруари 13, 2013, 11:01:14 »

Здравейте, аз също съм бъдеща булка от Сливен  smile. Искам да попитам mese4ka къде ти направиха тортата, защото и аз искам торта + кесчета за гостите.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines