Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 28, 2024, 03:22:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 4  (Прочетена 160345 пъти)
 
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: ноември 11, 2008, 11:42:07 »

Майче, чушките май слагам ч пакетче кайма 250 г., 1 чаша ориз, лук, морко, чушка. Нарязван на ситно лука, моркова и чушката, запържвам ги, после и каймата, накрая омесвам с ориза и пълня.
Аз имам още малко от ориза с кисело зеле и пилешките бутчета. Утре ще печа картофки, може би огретена на Гучи, че мнооого ми хареса! За вечеря бяла роба печена в тава.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: ноември 11, 2008, 11:52:03 »

Днес за обяд съм на кюфтета на скара и салата,а за вечеря риба на скара и салата blum
Активен
elfina
Сватбар
***
Публикации: 154



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: ноември 11, 2008, 12:32:25 »

Еличка,проявявам интерес към рецептичката за дроб с праз.Досега не съм приготвяла дробчета........ще ми е интересно да се пробвам.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #138 -: ноември 11, 2008, 13:08:42 »

Ooo, като стана въпрос за огретенчето на Гучи - то си е класика. Аз никога не бях правила и чак по нейната рецепта се престраших. Сега, след няколко опита вече, бонбона все ми казва: "На друг огретен да не правиш, само за мен е." Та на Гучи едно голямо благодаря! smile

Аз съм се заканила да правя солени палачинки и да ги пълня с нещо. Мисля си за някакво пиле със сметанов сос, ама не съм пробвала такова да правя досега. Преди време май тук беше писано за нещо такова, но не се го намирам... Помощ?

П.П. Аз последно време съм се зарибила много по миксовете на Маги. Преди все ги игнорирах пренебрежително, но вие като ми захвалихте и аз се предадох. Сега толкова време ми спестяват, че просто... Даже майка се нави да пробва. smile
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: ноември 11, 2008, 13:28:45 »

Дени не знам дали моето пиле със сметана имаш в предвид, но погледни тук (в старата тема)
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,13965.360.html
Активен
Milizandra
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #140 -: ноември 11, 2008, 13:41:25 »

Момичета, вчера направих една по-различна баница и искам да я споделя с вас. За тези, които обичат да експериментират  blush

Продукти:

1 пакет кори за баница
1 майонеза (аз използвах от 125 г)
шунка
сирене
4 яйца
газирана вода
кашкавал

В една купа натроших сирене. Бях взема салам "камчия" и го настъргах на рендето, но иначе може да използвате шунка или кренвирши като ги нарязвате на ситни кубчета. Прибавих настъргания кашкавал. Разбърках сиренето, салама и кашкавала и добавих подправки (чубрица и малко кимион).
Не се използва мазнина, заради майонезата. Само на дъното на тавата слагате мъничко за да не залепне. След това нареждам 3-4 кори, отгоре разстилам плънка, отново 3-4 кори и пак плънка. Горе-долу цялото количество плънка бях разделила на 3 части. Най-отгоре завършва с кори.
Разрязва се баницата и се залива със сместта от разбърканите майонеза,  4 яйцата и 200 мл газирана вода.
По желание може да сложите парченца масло на всяко разрязано парченце и я засилвате да се пече.
Става мнооогооо вкуснааа  yahoo
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: ноември 11, 2008, 14:28:08 »

Аз пък ви предлагам една лесна и бърза КРЕМ СУПА ОТ ЛЕЩА
Сварявам две чаши чаени червена леща с малко вода ( 2-3 пръста над лещата), заедно с една глава лук, 4 скилидки чесън. След като се свари пасирам и добавям 1/3 пакетче масло, прясно мляко - колкото рядка искате да бъдете, 1 ч. лъжичка смлян кимион, черен пипер и сол. Сервирам с резен лимон и крутони.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: ноември 11, 2008, 14:48:26 »

Еличка,проявявам интерес към рецептичката за дроб с праз.Досега не съм приготвяла дробчета........ще ми е интересно да се пробвам.

зависи с какъв дроб искаш, аз го направих със свински, сварявам го предварително и го нарязвам на кубчета, след което запъжвам праза,слагам му подправки сол, черен пипер, малко чубрица, малко дом. пюре и каквито искаш др. подправки и накрая дроба !!! става много вкусно ако добавиш и малко бяло винце !!!!!! smile

иначе ако с пил. дроб, първо го запържваш директно и тогава слагам праза
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: ноември 11, 2008, 19:33:46 »

Момичета, вчера направих една по-различна баница и искам да я споделя с вас. За тези, които обичат да експериментират  ....
Milizandra точно си наглеждах пилето със спанак дали е станало и попаднах на твоята рецепта за баница. мисля само майонезата ми е в по малко количество, но утре ще направя рецептата защото ме заинтригува.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #144 -: ноември 12, 2008, 09:42:25 »

Гледам тези дни за огретен говорите,и ми се прияде ,а на мъжа ми е едно от любимите ястия.Аз на Гучи не можах да намеря огретена ,за това ще си го направя по моята рецепта.Картофите ги сварявам и рендисвам покривам дъното с рендисани картофи,  слагам малко топено сирене,малко шунка и обикновенно сирене,поръсвам с градинска чубрица .Слагам втори пласт рендисани картофи и в/у него шунка сирене и нарязани  кисели краставички ,последен пласт рендисани картофи и правя заливката.Обикновенно я правя като за мусака става по вкусно 1 л. брашно няколко лъжици кисело мляко ,разбиваме добре и заливам ,отгоре рендисвам кашкавал и запичам .Много е ароматен и вкусен ,а и на външен вид е страхотно.Довечера ще пусна снимки.Идеално ще се върже със зелената салата Айсберг + пресни краставици.Леле май съм гладна щом в 8,41  говоря за такива ястия  smile
« Последна редакция: ноември 12, 2008, 09:44:51 от juji » Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: ноември 12, 2008, 12:48:47 »

Момичета да ви се похваля че се престраших да направя питка-или поне да се опитам blush  Замесих я аз и сега още втасва vivasvat По-късно или ще ви се похваля ,или ще докладвам за провал  pardon
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: ноември 12, 2008, 13:08:44 »

и аз вече почнах с моите опити да готвя smile
снощи правих супа, от тези готовите ( не се смейте) и 1 литър вода чаках да заври 40 мин, нормално ли е това? мен ми се струва много време и си мисля че печката нещо не е в ред.
според вас за колко време би трябвало да заври водата?
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: ноември 12, 2008, 13:11:20 »

echy_  наистина е малко подозрително 40 мин...може нещо с котлона ти да не е в ред
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: ноември 12, 2008, 13:28:37 »

Ами и аз мисля че имаш проблем с котлона.

Тази вечер ако успея да се прибера нормално мисля да готвя пиле в гювече и броколи с гъбен сос в гювече и картофени пантофки.

maj4eto успех с месенето.На мен не ми се отдава много много и затова не се и опитвам но се надявам при теб резултата да е добър.

echy_ човек с опити се учи така че действай смело и с желание и ще се получи.

Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: ноември 12, 2008, 13:37:46 »

Момичета пъхам я във фурната-стискайте палци...
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines