Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 09:19:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Miravarna - 6.09.2008  (Прочетена 33392 пъти)
 
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #30 -: август 21, 2008, 23:13:04 »

За букета мога да ти споделя пресния ми опит, хубаво е да се връзва с цялостната концепция на сватбата. Аз също имах резервен вариант с бели орхидеи, бял букет отива на всякаква сватба, но при положение, че залагаш на цветна украса, личното ми мнение е, че букета ти трябва да е в гамата на сватбата.

Аз си поръчах букета при флариската, която ще прави цветната аранжировка на цялата сватба, така, че дори и да не е точно това, което си представям, поне всичко ще е в един стил.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 21, 2008, 23:16:17 »

Клара Фина, май си права и аз клоня повече кам цветния,т.к не искам да се отклонявам от стила.А и говорих с фотографа,той ме посъветва,че белия се губи малко по снимките и за предпочитане е цветния. А и аз държа букета ми да е с дръжки,а не както ги правят обикновенно с една поставчица,забравих как точно се нарича.Може ли да те помоля да покажеш снимка на избрания от теб букет?
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: август 22, 2008, 07:59:34 »

Оп я и аз да се включа в дискусията- според мен букета задълйително цветен (по изброените от вас причини)

А за украсата на ресторанта- според мен той е достатъчно тежък и изискан, за се претрупва с какви ли не неща, и мисля че тая семпла украса дето си избрала ще седи супер!

Честито книжкааа! Bravo  speed
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #33 -: август 22, 2008, 08:43:54 »

Отидох с един куп снимки на букети, според приятеля ми, всичките еднакви. Това беше добре, защото означаваше, че ще схванат какво искам. Като си говорих с флориската, някак си от самосеабе си стана ясно кой ще е букета. Много е важно да го обсъдиш с флофиската, защотото много от снимките са обработени, много от цветята се внасят от чужбина и няма гаранция, че ще има точно такива за този ден. Осван това, те имат опит и знаят кое цвете как стой в букета и с каво се съчетава.

Мадамата беше правила подобен на моя букет скоро и знаеше точно какво има в него...
Каза, че снимката е доста обработена и цветовете са по-бледи от действителния. В него има 7-8 вида цветя в оранжево екрю гамата.

Част от букетите, с които се разнасях из цветарниците, ги има в галерията ми, а това е букета, на който се спрях.



Много важно, букета е препоръчително да се поръча около 2 седмици по-рано, защото както казах повечето цвятя са вносни.
« Последна редакция: август 22, 2008, 08:46:52 от KlaraFina » Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 22, 2008, 19:24:37 »

Красунка, мнго ти благодаря smile Да права си,че ъкрасата ми ще е доста семпла,не искам да стане кич.
Клара Фина, разбирам те добре.Сега ме притесни с тези 2 седмици предварително,4е то аз се прибирам 6 дни преди сватбата shok.Букета,който си избрала е чудесен,значи все пак си се спряла на екрю,а не в оранжево.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 22, 2008, 19:45:03 »

Хайде и аз - на всяка манджа мерудия  blum

Аз съм за цветния букет, и то съчетан с цветовата гама на сватбата  good

Вярно, че младоженците не били част от украсата, ама поне цветово трябва да се вързват нещата.

Например при мен - слънчогледите са като тема навсякъде, ама не ги исках за букет, някак грубо ми стоят (да ме извинява Краси, нейният букет е прекрасен, но не бих го избрала за себе си, исках някой по-нежен), затова си избрах жълто-оранжев букет - хем да се вързва с идеята за слънчогледите и аксесоарите от цветя, с които се бях "окичила", хем с оранжевата риза на младоженеца, хем с жълтият цвят като основен на сватбата.

Освен това понеже роклята ми е тип "по-небрежна", затова исках и букетът ми да изглежда така, все едно съм го набрала от някоя градинка, т.е. небрежен, мисля, че флористката горе-долу ме е разбрала.
Т.е. смятам, че и с роклята трябва да се съобрази.

И последно - и аз не исках въпросната пластмасова дръжка, микрофон се нарича, и само тя струва 16 лв., отделно ти взимат за букета, но при мен проблемът не беше в цената в случая, а че не ми харесва.

По идея на флористката дръжките бяха увити в зелено листо, а то - увито в бяла сатенена панделка.

 Offtopic КлараФина, флористката на "Диаманти" ли ще ползваш?
Аз ползвах тяхната.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: август 22, 2008, 20:04:51 »

Благодаря на всички ви за мненията,оценявам ги!Радвам се,че намирате време да се спрете и в моята темичка:)

Да ви се похваля:) Ние вчера празувахме 6 месеца семеен живот.Мъжът ми се прибра с букет от червени рози и бутилка шампанско:) Допълнение бяха свещите,както и ягодите към пенливата течност:)
То при нас поводи да иска човек laugh funnytooth
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: август 22, 2008, 21:01:56 »

Браво Мира! Какъв мъж, бе! Все така да те глези и да си намирате поводи непрекъснато да празнувате!
За букета - може би Кларафина е права, но тя е избрала букет с много различни цветя и може би ги няма по всяко време. Ако подбереш такъв, в който цветята да са български, не ти трябват 2 седмици. Аз поръчах и букета, и украсата 4 дни преди сватбата. Най-добре е да говориш с флористката, на която си се спряла сега предварително, за да обсъдите тя до какви цветя има или няма достъп в такъв период от време.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: август 22, 2008, 21:10:45 »

Благодаря ти Ели ! smile Да мъжът ми е злато Wink Така е човек трябва да си намира хубави поводи и да празнува,че живота и без друго си лети и е кратък.
Да аз не съм говорила с флористката още,мислех като се прибера да посетя няколко цветарски магазина из Варна,те са уж реномирани,надявам се и нивото на работа и обслужване да е на високо ниво и да успеят да ми направят букет.Да си призная съм се спряла на 2 букета. те са в галерията ми.Единия е червен,аз мисля да го комбинирам в оранжево-червената гама,какъвто е и стила на сватбата.Мисля да се състои от гербери и рози,не мисля, че тези цветя са кът,напротив даже са банални:) Но да се надявам ,че всичко ще се подреси smile
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: август 23, 2008, 23:00:26 »

Мила, честита тема lol Много ми харесват всичките ти снимки в галерията, приготовленията вървят повече от добре при теб  Bravo Bravo Много красиви неща си насъбрала, сигурна съм, че ще бъде чудесна сватба, ще следя с интерес  tease
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: август 26, 2008, 02:14:02 »

Ето ме smile Започвам с отчета от изминалите дни. 3ри дни се занимавах да правия scrapbook за нас двамата.Мисля,че се получи добре(правя го за първи път ),ще ви сложа една снимка да го видите в галерията ми.Днес започнах да правя късметите за хвърляне,първо мислих да си ги купя от бг директно,но после реших,че ще е хубаво да са ми в тон с другите неща и сега съм в процес на правенето им. Купих фенерите за градинското парти.Мисля да ги закача по дърветата из двора,откраднах си идейката от интернет:)Взех и 6 мънички вещничета 3 червени и 3 оранжеви за нашата маса.Останалата украса ще се прави в България от жената,която ми помага с декорацията в ресторанта.
Днес след като видях на Ина букета от бг сватбата,категорично взех решение,че моят ще е в оранжево-червената гама:)
Вече имаме и резервирана кола(ще сложа и нейна снимка). От тук това успях да сторя,сега ме чакат приготовленията на родна земя.
Започнах да си стягам багажа и се чудя кое къде да сложа  :)Малко съм нервна вече,всичко наближава и полета ми и олелията и май ме обвзема предсватбената треска smile
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: август 26, 2008, 07:29:02 »

Момичета бихте ли ми казали каква е бройката на късметчетата за хвърляне??
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: август 26, 2008, 08:09:54 »

Много красиви нещица -  good  Bravo!!!

Бройката на късметчетата уж трябвало да е нечетно число, най-близко до годините на булката.

Аз го спазих това - аз съм на 28, направих си 29 (т.е. 30, защото си оставих едно за спомен  blush, а 29 бяха за хвърлянето) и кумата едва успя да хвърли всичко, но според мен няма значение.

Ако искаш го спазвай това поверие, ако не искаш - недей.
Но според мен няма смисъл да са прекалено много.
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: август 26, 2008, 08:32:30 »

Мира поздравления  разгледах нещата ти в галерията - страхотни са направо съм възхитена smile
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: август 26, 2008, 19:22:51 »

Kiksi, много ти благодаря за уточнението,беше ми важно.Аз съм си направила 30,но и аз като теб ще си оставия едно за спомен smile
Силвет,мерси и на теб за мнението,радвам се че нещата ти харесват.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines