Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 07:38:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта- част 3  (Прочетена 184318 пъти)
 
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #30 -: август 22, 2008, 10:48:11 »

С magi_st си говорехме за обединяването на зелено и оранжево. Едното - цветът на ресторанта, другото - "нейният" цвят. Мисля, че обещаните идейки може да са полезни и на някой друг. Ще опитам да сложа и снимки по - късно.

Разбира се, всички неща са от моя личен опит, така че със сигурност има много за допълване и коригиране. Ако някой се сеща и за друго, нека помага.

Най - лесно зелен и оранжев цвят се обединяват, когато между тях се вмъкне малко жълто.

За да не уточнявам за всяка украса количеството горе-долу нещата стоят така:
1. За кръгли или квадратни маси обикновено ти трябва една композиция в средата, ако е по - голяма. Дребосъците най - често образуват втори кръг около нея. Ако украсите ти са малки вазички, свещички и дър-бър такива, тогава се стремиш да ги разполагаш така, че празния кръг в средата да е малък и да не стои празно. Един вид, да го докараш като тичинка на цвете.

2. За правоъгълни маси ... Голяма композиция с украса на всеки четири или пет стола по една. Малки вазички и т.н. на всеки три стола. Ако за украса ползваш подаръчетата или тейбълките се стремиш както за кръглите маси да има оптимално разположение, хем запълваш средата, хем да е близо до госта. Най - лесно става като разположиш нещата на зиг заг (едно по - напред от друго и така редуваш).

Сравнително практични и/или евтини варианти за украса са:

Фруктиера с ябълки (жълти и зелени) и портокали. Или пък зелени ябълки, портокали и два-три лимона за цвят. Слагаш в средата и хем украса, хем десерт.  blum

Опаковаш китки здравец в разтегателна хартия (стои по - гот, иначе може с всякаква). Внимаваш отдолу където е водата да няма хартия, иначе пие като смок и се размеква. В тази ситуация е добре вазата да е непрозрачна. Може следното. В зелената хартия да сложиш жълти хризантеми, ако вазичките са малки, от едно кслонче ще излезе доста украса. Ав жълтата и оранжевата да дойде здравецът. Така като го казвам, звучи обикновено, но е изпробвано и изглежда много красиво. Накрая редиш зигзагообразно и разпръсваш по покривките кристалчета в горните три цвята.

Слагаш бутилките с алкохол на масата, около тях разпръсваш цветчета от хризантеми или листенца, останалото с кристалчета, защото цветчетата се размазват под чините.

Купуваш малко скелетни листенца пак в съответните жълт, зелен и оранжев цвят. Разпръсваш ги по масите.

Купуваш цветна копирна хартия или цветно кубче за бележки и правиш колкото ти душа иска като количество мини-оригами. Жеравчетата носят щастие например. Разпръсваш ги по масата.

Стъклени купи или вази пълни с вода и с накъсани листенца в тях.

Стъклени купи, пълни с натурален сок в съответните цветове (може и степче според паричките, ама то оставя линия на ръба, колкото и добре да е разтворено). Хаква се вътре едно елегантно черпаче и хоп...хем напитка, хем украса.


Украса с помощта на тейбълки и салфетки:

Забождаш тейбълките в ябълка, портокал лимон. Избираш средни по големина плодове, защото малките се търкалят, а огромните "задушават" тейбълката. Ябълките да са сочни, за да изпъква цвета, ако не са, една вечер ги накисваш във вода и готово. Лимоните и портокалите да не са толкова, защото нямат естествена "стойка" като ябълките и много се търкалят. При тях по - трудно се отразява на външния вид, това, че отвътре не са много сочни.

Салфетката може и в чинията и до нея. Навиваш я на руло. Правиш пръстенче от дебела панделка органза и върху него връзваш сатенена панделка, търсиш контраста между салфетката и панделката. Примерно оранжева салфетка с панделки от някой от другите два цвята. Може и между панделките, но по - елегантно е, когато панделките са в един цвят и се различават само по материята. Ако в ресторанта нямат точно такива цвеутове салфетки можеш да ги замениш с доброкачествени от хартия. На сравнително добра цена са тези на "аха", май са турски, защото тези немските на "пейпър дизайн" са едни цени...  shok Има едноцветни и са доста плътни.

Всички идейки са изпитани и засега (пу-пу-пу) недоволни няма, така че са приложими, колкото и да има една-две, дето изглеждат малко...кхъм.  crazy

По - късно пак ще мина да си довърша, че телефонът се скъса да звъни и хората ще се сърдят.  blum
« Последна редакция: август 22, 2008, 10:56:46 от Su_to » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 22, 2008, 11:02:30 »

Аз да благодаря за обяснението и да кажа, че с нетърпение ще чакам снимките  give_rose
Активен
Sapphira
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #32 -: август 22, 2008, 18:43:29 »

Здравейте, момичета smile
 Моля ви, дайте ми координати на някоя фирма, която предлага под наем калъфи за столове. Трябват ми около 100 калъфи. Не държа да са нещо специално - най-обикновени бели или екрю калъфки. Трябват ми за парк хотел Москва, ресторант Панорама




Не знам дали си успяла да намериш такава фирма,но аз не съм чувала за такава  NO По принцип от сватбените агенции предлагат, но само за булската маса. Някои ресторанти си ги имат и ги слагат, но трябва да попиташ.
Активен
Sapphira
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #33 -: август 22, 2008, 18:45:35 »

Момичета, имам нужда от помощ - от три седмици търся перлички, които да са в пакети за украса по масите, но все не намирам. Може ли някой да ми каже къде е веждал и цена!



И аз търсих такива,но има само в малки пакети и са на висока цена...Накрая си намерих от тези големи гердани с перли за по 2лв и си ги извадих от там  good
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 23, 2008, 09:16:06 »

Момичета, имам нужда от помощ - от три седмици търся перлички, които да са в пакети за украса по масите, но все не намирам. Може ли някой да ми каже къде е веждал и цена!

такива перлички мернах в един много готин магазин около Женския пазар...май улицата беше Екзарх йосиф...един такъв голям и вътре има всичко от пила-мляко...успех
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 23, 2008, 11:32:41 »

Здравейте, момичета smile
 Моля ви, дайте ми координати на някоя фирма, която предлага под наем калъфи за столове. Трябват ми около 100 калъфи. Не държа да са нещо специално - най-обикновени бели или екрю калъфки. Трябват ми за парк хотел Москва, ресторант Панорама




Не знам дали си успяла да намериш такава фирма,но аз не съм чувала за такава  NO По принцип от сватбените агенции предлагат, но само за булската маса. Някои ресторанти си ги имат и ги слагат, но трябва да попиташ.

Аз си намерих фирма, която предлага калъфки с панделка за всички столове в ресторанта. Смятам да се доверя на тях за цялостната украса на тържеството. Имат чудесни неща. Днес ще ходим с декораторката в ресторанта и после ще споделя впечатления, за който се интересува smile
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #36 -: август 25, 2008, 07:23:56 »

Момичета, имам нужда от помощ - от три седмици търся перлички, които да са в пакети за украса по масите, но все не намирам. Може ли някой да ми каже къде е веждал и цена!



И аз търсих такива,но има само в малки пакети и са на висока цена...Накрая си намерих от тези големи гердани с перли за по 2лв и си ги извадих от там  good

На добри цени са в "Илиянци", "Рая" (на "Симеон") и "Флора-комерс" (на "Христо Ботев" или при Руски паметник). И до трите се стига лесно. Герданите са скъпо решение, ако имаш повече маси.
« Последна редакция: август 25, 2008, 09:06:54 от Su_to » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: август 25, 2008, 10:51:30 »

Здравейте, момичета smile
 Моля ви, дайте ми координати на някоя фирма, която предлага под наем калъфи за столове. Трябват ми около 100 калъфи. Не държа да са нещо специално - най-обикновени бели или екрю калъфки. Трябват ми за парк хотел Москва, ресторант Панорама smile

Ама ти ще си в нашия ресторант   smile

Проблемът е там, че столовете в ресторанта са доста големи и с облегалки за ръцете. И просто са неподходящи за калъфи. Има такива фирми, които предлагат калъфи за столове с облегалки, но те не стават за тези столове. Просто украси масите на гостите по някакъв начин и не се притеснявай за столовете...  give_rose
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: август 25, 2008, 12:09:21 »

Намерих си украса за столовете. Изглеждат прекрасно smile

Като цяло съм изключително доволна от вниманието и от прекрасните идеи, които получих за украсата. Искрено препоръчвам на всички тази фирма. Който иска координато да ми пише на лично съобщение  Bravo
« Последна редакция: август 25, 2008, 12:11:06 от Addri » Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: август 25, 2008, 12:13:30 »

поздравления Addri  Bravo

ние тази седмица ще започнем по усилено да се занимаваме с украсите. някой да е чувал нещо за Силва Щерева, предлага украси под наем.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: август 26, 2008, 20:49:01 »

момичета искам да ви покажа една украса(един познат сега ми прати снимка от сватба на която е бил кум),която на мен страшно много ми хареса Oh my ...(лицата на главните герои съм ги маскирала)
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #41 -: август 26, 2008, 23:57:18 »

В повечето по големи фирми ги има тези светещи стени и тип ветрила дори правят тип лъчи от лампички и органза по тавана на завединието Много е красиво но не е подходящо за всеки тип заведение!И сватбата трябва да е вечерна
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: август 28, 2008, 12:37:24 »

Аз исках да имаме такива лампички, които да блещукат в украсата, стори ми се прекрасна идея, особено за сватба навън, сред зеленината, но милото (не знам защо) само твърдеше, че било кичозно  crazy, а за мен е приказно просто, в крайна сметка докато стигнем до консенсус, тя сватбата дойде и не остана време да променяме концепцията за украса, но сега като видях тази снимка и ме хвана яд, че не се наложих над милото да имае лампички.

В крайна сметка, се "задоволих" с градински факли вместо с такива лампички, които пак създадоха приятна атмосфера, но уж трябваше да не пушат, а те бая стабилен дим извадиха, но гостите само ахкаха и въобще не им направи впечатление, че факлите димят повече от необходимото lol
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: август 28, 2008, 13:24:20 »

не съжалявай Kiksi
аз си мисля че светлината от факлите излъчва топлина, и е много по романтично от студената светлина на лампичките. мъжът ти е имал право, лампички навън не ми стои добре както не биха си били на мястото факлите ако сте били на закрито.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: август 28, 2008, 14:13:20 »

echy_ , наистина си права, сега ме накара да се замисля...

Просто не бях се замисляла, че има значение какво е мястото...но сега ме убеди, че милото наистина е имало право, ама аз като се бях затръшкала, защото много ми харесваше...

Така или иначе след твоето мнение съм доволна, че сме избрали правилното решение за нашия вариант на сватбено тържество!  good smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines